Aile Danışmanlığı

FİLİZ ÖZSOY

Aile Danışmanı

TANEM BİRCAN KOLANCIOĞLU

Aile Danışmanı/Psikolog

DİLEK DÖNMEZ

Aile Danışmanı/Psikolog

ELİF SARAL SANCAR

Aile Danışmanı/Klinik Psikolog

ZEYNEP USANMAZ

Aile Danışmanı/Klinik Psikolog

ZEYNEP BURCU ÖZALAY

Aile Dan./Çocuk Gelişimi Uz.

Eşler arası ilişkilerde çeşitli faktörler nedeniyle veya zamana bağlı olarak değişimler görülür. Her evliliğin dinamiği farklı olduğundan çiftler zaman içinde çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalır. Bunların üstesinden gelmek ve aile içinde çocuklar ile sağlıklı iletişim kurmak zaman zaman mümkün olmaz. Aile danışmanlığı, baş edilemeyen sorunlara farklı açıdan ışık tutan ve çözümünü kolaylaştıran bir alandır. Eşlerin birbirlerini daha iyi anlamalarını, çocukları ile iletişim kurmalarını sağlar. Mutlu ve uzun birliktelikler için geçmişten gelen duygusal ile davranışsal kodların etkilerini ortadan kaldırabilmek için de aile dizimi terapisi kullanılır.

Eşlerin kişilik özellikleri, karakterleri, yetiştirildikleri çevre ve sayısız faktör her birini şekillendirir. İlk başlarda göz yumulan bazı gerçekler ve ayrı düşünceler zamanla gün yüzüne çıkar. Tahammül ve hoşgörü seviyesi azaldıkça da psikolojik dışavurum gerçekleşir. Evlilik çoğu zaman iki kişinin birlikteliğinden çıkar, sürece farklı kimseler ve duygular dahil olur. İçsel aile sistemleri terapisi gibi daha ileri seviye psikolojik destekler sorunun çözümünde etkilidir. Özel Kocaeli Aile Danışma Merkezi aile danışmanlığı alanında ileri seviye çalışma yapmış uzmanların uygulayabildiği içsel aile sistemleri terapisi de kullanır. Bu terapi ile duyguların dışa vurulması yerine kişinin duyguları hakkında düşünmesi amaçlanır. Böylece soruna eğilmek ve onu ortadan kaldırmak daha da kolaylaşır. Bazen sorunların ortaya çıkışı verilen tepkilerle de alakalıdır. Aile danışmanlığı, birçok disiplini bir araya getirerek çiftlerin sorunlarına kalıcı çözüm bulmayı amaçlar.

Aile danışmanlığı, kurtarılması güç olan evliliklerin bitişinde çocukların ve bireylerin en az hasarla ilişkilerini noktalamasına da yardımcı olur. Bununla birlikte;

  • Cinsel terapiye ihtiyaç duyan bireylere ve çiftlere psikolojik destek sunar.
  • Aile içi ilişkilerin eskisinden daha güçlü ve sağlıklı olması için terapi uygular.
  • Boşanma ve ayrılık sürecine çocukların ve yetişkinlerin adaptasyonunu sağlar.
  • Kuşaktan kuşağa aktarılan, tedavisi güç gibi görünen duygu ve davranışları aile dizimi terapisi ile şekillendirir.
  • Stratejik aile terapisi gibi psikoterapi teknikleri ile çiftler sorunu çözmek istemese de onların değişimini sağlar. Aile üyelerinin iş birliği yapmasının bir önemi olmadığı stratejik aile terapisi, psikolojik destek konusunda isteksiz olan bireylerin de davranışlarını değiştirir.
  • Aile içi sorunların türüne göre; çözüm odaklı terapi, imago çift terapisi ve duygu odaklı terapi gibi çeşitli psikoterapi tekniklerini uygular.
  • Çocukların kardeşleri ile ilişkilerindeki sorunlar, alt ıslatma problemleri gibi konularda da aile danışmanlığı sağlar.

Çocukların ve yetişkinlerin bireysel ve toplumsal her türlü duygu ile davranış problemlerinde doğru saptama ile tedavi mümkündür. Yeter ki aile danışmanlığı alacağınız kurumlar ve kişiler alanında uzman olsun. Bunun için de Kocaeli Aile Danışma Merkezi en doğru tercihiniz olacaktır. Gelişmiş ve tecrübeli psikolog, pedagog ile aile danışmanı ileri seviye danışmanlık hizmeti sunacaktır.  

 

Evlilik Danışmanlığı

Evlilik Sonrası Danışmanlık Nedir? Sahip olduğumuz eş, sevgili, hayat arkadaşı, aile, evlilik, hayatımızdaki en önemli destek kaynakları olabileceği gibi bize en çok acıyı, hoşlanmadığımız duyguları, çaresizlik ve çözümsüzlük hislerini yaşamamıza da neden olabilirler. Hemen Ara!    0530 799 73 41 Randevu Al!    0262 332 18 41 İlişki-Evlilik ve Aile Terapisi de bir çeşit psikoterapidir.

Sağlıklı Aile içi İletişim

7 yıllık tecrübeyle aile danışmanı evlilikteki sorunlarınıza çözüm buluyor! Hemen Ara!    0530 799 73 41 Randevu Al!    0262 332 18 41 Aile Sorunlarınıza Tecrübeli Danışman Desteği. Kişilerin duygu, düşünce yada fikirlerini  başkasına aktarmasına iletişim denir. Evlilik ve kan bağına dayanan, kadın, erkek,  çocuklar, kardeşler arasındaki ilişkilerin oluşturduğu toplum içindeki en küçük birliğe aile denir. Aile , bireyin

Evlilik Öncesi Danışmanlığı

Evlilik öncesi danışmanlıkta öncelikle sorun ve beklentiler netleştirilir. Kişiler, sahip oldukları sorunları çözmek için mi yoksa ilişkilerini daha iyi hale getirmek için mi uzmana başvurdular? Buradan hareketle, taraflarla birlikte, hedefler oluşturulur. Her ne kadar danışmanlığın genel hedefleri olsa da, her vakaya özgü spesifik hedefler belirlenmelidir.

Mutlu Aile Danışmanlığı

Aile danışmanlığı gerek sağlıklı giden ilişkilere destek vermek amacıyla  gerekse, ilişkiler açısından sorunları olan insanların, evlilik, ayrılık ve boşanma sırasında, çocuklarla ve aile ile ilgili kişisel veya kişiler arasındaki sorunların üstesinden daha rahat bir şekilde gelmelerine yardımcı olmayı hedefler.

Call Now Button