Dilek Dönmez Karan

Dilek Dönmez Karan

Aile Danışmanı/Psikolog

UZMANLIK ALANLARI

ÇOCUK DANIŞMANLIĞI

ERGEN DANIŞMANLIĞI

BİREYSEL DANIŞMANLIK

ÇİFT DANIŞMANLIĞI

EMDR

Hemen ara!   0530 799 73 41    

Psikolog ve Aile Danışmanı Dilek Dönmez Karan İlkokul eğitimini Kocaeli’nde, lise eğitimini Ankara’da lisans eğitimini Girne Amerikan Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümünde tamamlamıştır.

Lisans eğitimi boyunca birçok kurs, seminer ve eğitimlerine devam etmiştir.  Özel bireylerle Özel Atletizm Şöleni, Trafik Psikolojisi ve Psikoteknik Değerlendirme ( Çalışma Grubu), 2. Sosyal Sorunlarla Mücadele Sempozyumu, Girne Amerikan Üniversitesi Psikoloji Günleri   (Yardımcı), Yemekle Kaygıyı Sonlandırmak ( Çalışma Grubu), 16. Ulusal Psikoloji Kongresi, Gelişim Psikoloji stajını İzmit Devlet Hastanesi, klinik stajını ise Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde tamamlamıştır.

Çalışma hayatındaki amacı bilimsel yöntemler ışığında kişilerin ruh sağlığını ve sosyal hayatını daha iyi seviyeye getirmektir. Bu süreçte özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde pek çok farklı bireylerle çalışma fırsatı bulup bireysel terapilerine devam etmiştir.

Bireyler psikolojik destek seansları dahilinde çıkılan bu yolda, ruhundaki değişimleri hissederek hiçbir şeyin aynı kalmadığını, benliğinin ve olaylara olan bakış açılarının farklılaştığını psikoloğuyla birlikte terapi seanslarında fark edeceklerdir.

Bu keşif sürecinde zayıf ve güçlü yanlarını görecek, aldığı terapi seansları sayesinde ruhunun ve bedeninin rehabilite olduğunu anlayacaktır.

EĞİTİMLER

EMDR 1. Modül ( Davranış Bilimleri Enstitüsü)

MOXO d-CPT Dikkat Testi  (Uygulayıcı)

Aile Danışmanlığı

Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi (Uluslararası Psikologlar Derneği)

Çocuklarda Resim Yorumlama ( Uluslararası Psikologlar Derneği)

WISC-R Zeka Testi Uygulayıcı ( Uludağ Üniversitesi)

Panik Bozukluk ve Fobilerde EMDR (Çalıştay)

Benton Görsel Bellek Testi,

Bender-Gestalt Görsel Motor Algılama Testi,

Gessell Gelişim Testi,

Frosting Gelişimsel Görsel Algı Testi,

Peabody  Kelime Testi,

Porteus Labirent Testi,

Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE),

CAT ( Çocuklar İçin Algı Testi),

Louisa Duss Psikanalatik Öykü Testi 

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

MMPI (Minesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri)

PSİKOLOG VE AİLE DANIŞMANI Dilek Dönmez Karan hocamız ŞU AN ÖZEL KOCAELİ AİLE DANIŞMA MERKEZİNDE GÖREV ALMAKTADIR.

Dilek Hocamız; Çocuk ve ergen Danışmanlığı, aile ve çift danışmanlığı, bireysel danışmanlık alanlarında hizmet vermektedir.

https://www.instagram.com/reel/CyiHNm8sKP5/

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın

Derecelendir

Default Avatar75
R.P

Geçmiş travmalarım için destek aldım Dile hanımdan. Emdr denilen bir terapi uyguladı dilek hanım. Kendisine çok teşekkür ediyorum hiç geçmeyecek diye düşünmüştüm. Minettarım. Çünkü artık geçmiş yakamı bıraktı. Yıllardır sırtımda bir yük taşıyordum. Geçmek bilmeyen anılar artık canımı yakmıyor. Hem Dilek hanıma hem de merkezde çalışanlara teşekkür ederim.

Default Avatar75
I.K

Eşimle boşanma sürecine girmiştik. Açıkçası pek umudumuz yoktu. Son bir çare olarak internetten çift terapisi için araştırma yaptık. Özel Kocaeli Aile Danışma merkezinden randevu aldık ve gittik. İlk seansta ayrı ayrı dinledi bizi terapist. Sonraki seanslar bir şeyler değişmeye başladı. O gün attığımız adım ve psikoloğumuzun alanında uzman olması yuvamızı kurtardı diyebilirim. Allaha şükür şuan durum normale döndü. Seanslara devam ediyoruz ve her geçen gün evde daha fazla sevgi ve huzur var. Çok çok teşekkür ediyorum..

Default Avatar75
T.P

Çocuğumun odaklanma problemiyle ilgili danışmanlık alıyorum kısa surede çok olumlu gelişmeler oldu. Kesinlikle her şeyleriyle çok doğru adres… Gökçen hanıma ve ekibine sonsuz teşekkürler, iyi ki varlar. Herkese tavsiye ederim

Default Avatar75
Ö.İ

Eşimle birlikte çift terapisti aldık, bize çok büyük katkısı oldu. Dilek Hanım’ın yaklaşımı oldukça çözüm odaklıydı. Yaptığımız görüşmelerdeki samimiyeti bizim çok daha rahat olmamızı sağladı. Çift olarak iletişimsel problem yaşayanlara kesinlikle tavsiye ederim.

Default Avatar75
Z.O

Dilek Hanım’dan çok çok memnunum. Hem ilişki terapisi hem de normal bireysel terapi için kendisiyle görüşme sağladım. Her ikisinden de çok memnun kaldım. Dilek Hanım sağ olsun çok yardımcı oldu. Kendisi çok anlayışlı bir uzman. Beni çok iyi anladığını hissettiriyor. Kendimin var olduğunu hissettim. Dünyada benden sadece 1 tane olduğunu ve beni kaybedenlerin üzülmesi gerektiğini anladım. Teşekkür ederiz herşey için.

Default Avatar75
C.P

İlk başta nereden başlayacağımı ne yapacağım bilmeden Dilek hocamla kesişti yollarımız. Yaşamış olduğum travmayla baş etmekte güçlük çekmeye başlamıştım. Ne yapsam kendimi toparlayamıyordum. Sonrasında araştırmaya başladım ve EMDR terapisi almaya başladım. Kocaeli için araştırma yaparken Dilek hanım çıktı karşıma, iyiki tanımışım kendisini. Hayatıma çok büyük katkıları oldu, güler yüzlü, samimi ve içten bir psikolog. Her şey için çok teşekkürler Dilek hanım.

Default Avatar75
B.F

Yaşadığım kaygılar sosyal hayatımda, özel hayatımda ve iş hayatımda benim için dayanılmaz bir hal almıştı. Dilek Hanım’ın uyguladığı EMDR terapisi sayesinde kısa zamanda çok yol aldık. Her zaman güler yüzlü, sabırlı ve anlayışlı bir şekilde yaklaştığı için kendimi çok rahat ve güvende hissettim. Kendimde çok güzel değişiklikler gördüm ve görmeye devam ediyorum. Çevremdeki herkes bendeki bu değişimi fark ediyor. Geçmişte bana endişe veren her konuda artık kendime inanıyorum ve mantıklı kararlar alıp uygulaya biliyorum. Dilek hocama teşekkür ederim herşey için

Default Avatar75
L.Ş

Kocaeli aile danışma merkezinde ilk EMDR tedavisine geldim. İnsanın yüzüne baktığında sıkıntısını anlayıp tedaviyi iyi bir şekilde yönlendiren uzmanlar ile tanıştım. Kurum ve çalışanlarından da çok memnun kaldım. Hepsine bizlere verdikleri emek için çok teşekkür ediyorum.

Default Avatar75
R.H

Eşimi danışmanlık hizmeti alabilmek için zor ikna ettim dilek hanımı araştırdım kendime daha yakın hissettim. Eşimle birbirimizi duymuyor, görmüyor ve artık birbirimize zarar veriyorduk sevgimizden şüphemiz yoktu. Ama bir çıkışı olmalıydı bunun dilek hanımla ilk seansımız gerçekleşti ve ilk seansa girişimizle çıkışımız bir değildi. Diğer randevumuzun gelmesi için sabırsızlıkla eşimle bekliyorduk. Dilek hanımdan çok memnun kaldık çok teşekkür ederiz.

Default Avatar75
O.S

Eşimle çocuk sahibi olmadan önce belli tedirginlikleriz ve sonrasında gelişebilecek durumlar konusunda kaygılarımız açısından danışmanlık aldık. Çok memnun kaldım. Önemli kararlar öncesinde yaptığımız bu görüşme duruma çok büyük katkı sağladı. Dilek hanıma teşekkür ederim.

Default Avatar75
B.D

Dilek hanım iyi ki varsınız, ben kızım için başvurdum korkuları ve içinde yaşadığı bir dünya vardı çok derinde ve içine kapanıktı, okul döneminde çok dışlanmıştı, kilolu birisiydi kendini beğenmiyordu. Kendine çok kötü davranıyordu. EMDR seanslarına başladık dilek hocamla her seans sonrasında kızım bazı korkularını yenmiş, kendine ne kadar haksızlık ettiğini fark etmişti. Dilek hanıma ne kadar teşekkür etsem az. Biz düzenli bir şekilde her geçen gün daha çok korkularımı ve travma olan her şeyi yeneceğiz diye hevesle gittik. Başardık çok teşekkür ederim kendisine. Herkese öneririm.

Default Avatar75
I.D

Kendisine çocukluk travmalarım için başvurdum. Dilek hocam benim farkında olmadığım bir çok noktayı fark etmemi sağladı. Çok ilgili birisi. Bir çok etkinlik ve testler uyguladık. EMDR terapisi uyguladık travmalarım için kabuslarım azaldı. Daha önce de araştırmıştım bu terapiyi ancak çekiniyordum. Dilek hocam çok güven verdi bana ve bu yola çıktık. EMDR terapi sonrası daha huzurluyum. İlk seanstan itibaren adeta farklı bir ben oldum. İyi ki var iyi ki tanışma fırsatı buldum.

Default Avatar75
S.K

Temizlik isteğim sürekli artıyordu evime kimse gelmemeye başlamıştı. Kontrol edemiyordum ki bu davranışlarımı ama kimse anlamıyordu. Dilek hocayla tanışana kadar. O anladı, aşmam için bilgisi ile uzmanlığı ile bana yol gösterdi. Güleryüzü ve desteği için minnettarım.

Default Avatar75
V.K

Eşimle birlikte ailelerimizi kendi ailemize katmış ayrımı yapamamıştık. Sorunlar çıkmaya başladığında farkettik ama çok geç kalmıştık. Onların yaşadığı sorunlar bizim sürekli kavga etmemize sebep oldu. Dilek hanımla başladığımız seanslar sadece eşimle bana değil ailelerimize de fayda sağladı. Sorunlar tek tek çözüldükçe biz tekrar biz olduk. Dilek hanıma her şey için teşekkür ederiz.

Default Avatar75
V.C

14 yaşındaki oğlum hedefleri olsa da kendisini derslere veremiyordu. Dikkatim dağılıyor dediğinde bahane üretiyor sanmıştık ancak gökçen hocam sayesinde gerçekten yaşadıklarını ona ne kadar haksızlık ettiğimizi anladık. Dikkat programları ile hedeflerine ulaşmaya başladı. Hepsi de gökçen hoca sayesinde oldu. İyi ki tanıştık sizinle hocam.

Default Avatar75
O.R

Eşimle 2 aya yakındır dilek hocayla çift danışmanlığı ilerletiyoruz. Gerçek sorunlarımızı farketmeye başladık, çok güzel adımlar attık ve en önemlisi birbirimizi anlamaya başladık. Bu süreçte bize destek olan uzmanımız sevgili dilek hanıma teşekkür ederiz. Emekleri ve desteği bizler için çok kıymetli.

Default Avatar75
P.E

Deprem korkum son olaydan sonra daha da kötü hale gelmiştim. Dilek hocamla görüşmelerimiz sonucunda emdr yöntemine başladık. Hocama her şey için minnettarım. Tüm süreçte bıkmadan usanmadan bana yol gösterdi. Korkum azaldıkça güvenim arttı. Duygularımı sevmeye kontrol etmeye başladım. Çok seviyorum sizi dilek hocam.

Default Avatar75
O.P

Bireysel danışmanlığa başladığımda çok umutsuzdum çünkü yaşadığım şeyler çok ağırdı. Dilek hocam benim için çok büyük bir şans oldu. Beni anladı, dinledi, yol gösterdi. Emdr sürecine geçerken her şeyi profesyonelce ilerletti. Beklediğimden de güzel sonuçla ayrıldım kurumuzdan. Tüm ekibe ve sevgili hocama çöm teşekkür ederim.

Default Avatar75
D.S

15 yaşındaki kızım için dilek yanımla görüşmeye başladık. Boşanma sürecimiz ve kavgalarımız onu çok etkilemişti. Bu konuda bizlere ve kızımıza çok destek oldu. Düşünen herkese öneriyoruz. Doğru bildiğimiz pek çok yanlış var. Doğru adres burası.

Default Avatar75
R.P

Ailemle yaşadığım olayları kaç yaşına gelirsem geleyim aşamıyordum. İnternette dilek hocayı gördüm ve o an evet kendisiyle bunu çözebilirim dedim ve çözdüm de. O kadar güzel ve profesyonel bir süreç ilerletti ki asla yapamam dediğim şeyleri yaparken buldum kendimi. Sizi çok seviyorum hocam sizinle tanışmak büyük mutluluk.

Default Avatar75
Ş.I

Eşimle birlikte dilek hocadan destek aldık çokta memnun kaldık. İletişimi bilmeyen bir çifttik. Dilek hanım sayesinde yaptığımız tüm yanlışları doğrulara çevirdik. Kendisine minnettarız.

Default Avatar75
K.R

Evlilik hem çok istediğim hemde korktuğum bir şeydi. Nişanlıma anlatamasam da bir şeylerin ters gittiğini fark ediyordu. Desteğiyle dilek hocayla görüşmeye başladık. Bilgisi ve kararlı tapusu bizleri çok memnun etti. Aklımızda tek bir soru işareti bile bırakmadan ilerlememizi sağladı. Çok teşekkür ederiz.

Default Avatar75
H.O

Boşanma sürecimizden doğru giden evliliğimizde son çare Danışmanlık alalım demiştik. İyi ki de almışız. Sevgili dilek hocam bu süreçte bizlere çok destek ve yol gösterici oldu. Biz olmayı gördük öğrendik. Kendisine ne desek ne kadar teşekkür etsek az kalır. Sizleri seviyoruz hocam.

Default Avatar75
R.H

Eşimin ailesi evliliğimizin üzerinde bir Karabulut gibiydi. Her yaptığımız şeye, birbirimizle iletişimimize bile karışır hale gelmişlerdi. Bu da sürekli kavga etmemizi sağlıyordu. Dilek hanım ilk başta aile olmayı, biz olmayı öğretti bize. Sonra ise o dengeyi korumayı. Tüm her şey için kendisine minnettarız. Teşekkür ederiz.

Default Avatar75
K.P

Sürekli bebeklerimizi kaybetmek eşimle ilişkimizi de kötü etkilemişti. Aynı evde yaşayan iki yabancı gibiydik. Dilek hanım bunu değiştirmemizi sağladı. İlk görüşmede bile farkları hissettik. Her seans bizler için yeni bir bakış açısı ve farkındalıktı. İyi ki tanıdık sizleri hocam, destekleriniz için teşekkür ederiz.

Default Avatar75
S.G

Covid sürecinden sonra daha da kötüye gitmeye başlamıştım. Çok düşünmekten uyuyamıyordum, iştahım azalmıştı. Yakınlarımı kaybetmek beni çok kötü etkilemişti. Dilek hocamla başladığımız bireysel süreçte emdr ile devam ettik. Kendimi tanımaya, düşüncelerimi toplamaya başladım. Sürecim daha da iyi gidiyor. Teşekkür ederim sevgili hocam.

Default Avatar75
Y.S

Çift danışmanlığı sürecimizde uzmanımız dilek hanımdan çok memnun kaldık. Profesyonelce yaklaşımları, güleryüzü ve desteği içim minnettarız. Sürecimiz beklediğimizden de güzel bir şekilde sonlandı. Kesinlikle tavsiye ederiz.

Default Avatar75
S.R

Çift danışmanlığı sürecimizi Dilek hocamızla tamamladık. Bizlere yaklaşımı, güleryüzü, süreç yönetimi ve profesyonelliği için kendisine çok teşekkür ederiz. İyi ki tanıdık sizleri hocam.

Default Avatar75
O.L

Evliliğimizde yaşadığımız iletişimsizlik her gün kavga etmeye dönmüştü. Artık ikimizde eve gitmek istemiyor ama birbirimizi çok seviyorduk. Dilek hocam kendimizi tanımamızı doğru iletişim kurmayı bizlere öğretti. Sizleri çok seviyoruz hocam minnettarız.

Default Avatar75
J.D

Boşanma kararı ile dilek hocamıza görüşmeye gittik. Çünkü çözemeyeceğimize inanmıştık. Ancak ilk görüşmede şunu farkettik. Kendimizi tanımadan karşımızdakini anlayamazmışız. Kendimi bulduk evliliğimizi düzelttik. Değerli dilek hocamıza çok teşekkür ederiz.

Default Avatar75
N.H

Covid sürecinde yaşadığım kayıplar sevdiklerimi fanusta tutma isteğimi arttırdı. Onları kaybetmekten başlarına kötü bir şey gelmesinden çok korkuyordum. Ve bu onları kısıtlamama kavgalarıma sebep oluyordu. Ailemin desteği ile Dilek hanımla seanslara başladım. Korkularımı yendim, özgürleştim. Benimle birlikte ailemde çok rahatladı, iletişimimiz hiç olmadığı kadar güzelleşti. Çok kıymetli dilek hocam, yaşadığım korku dolu günleri çiçeklerle donattınız. Artık korkmadan adımlar atıyorsam bu sizin sayenizde. Sizlere minnettarım.

Default Avatar75
T.S

6 yıldır evliyiz ve evlendiğimiz günden beri sorunlarımız var. Bunu ya farketmedik ya da etmek istemedik ama en son küçük kızımıza yansıdığını görmek bizleri yıktı. Profesyonel destek almak istedik ve Değerli Dilek hocayla tanıştık. Kendisini tanıdıktan sonra neden daha önce bu desteği almadık diye eşimle kendimize çok kızdık. Çünkü Dilek hocam sayesinde sorunlarımızın temelinde yatan şeyleri daha net gördük, farklı bir bakış açısı kazandık. Ailemizi onarmamızı ve gerçek bi aile olmamızı sağladığını sevgili hocam. Sizlere çok teşekkür ederiz.

Default Avatar75
C.C

Boşanma sürecimde eşime bağımlı olduğumu farketmiştim. Ondan ayrı kalamazdım, beni bırakıp gidemezsin düşüncelerim rahatsız edici şekilde artmıştı. Eşimin isteği ile dilek hocayla çift sürecine başladık. Her şeyden önce ben demenin kendi varlığımın önemli olduğunu öğrendim. Aslında yaptığımız ama kabullenmelisiniz yanlışlarımızı gördük. Çok sağlıklı bir boşanma süreci geçirdik. Eşimle birbirimize bakışımuz ve anlayışımız onarıldı sanki. Değerli dilek hocaya desteği, netliği ve bilgisi için çok teşekkür ederiz. İyi ki tanıştık sevgili hocam.

Default Avatar75
M.Ş

Oğlum derslerini anlamıyor, dikkati çok çabuk dağılıyordu. Okula hiç gitmek istemiyor, ders yapmaktan kaçmak için sürekli uyuyordu. Öğretmenimizin tavsiyesiyle Dilek hanıma gittik. Bizi bilgilendirdi ve uyguladığı test ile çok güzel yönlendirdi. Kendisine çok teşekkür ederiz.

Default Avatar75
C.H

Çocuğumda tuvalet problemleri oluşmaya başladı. Tuvalet eğitimimiz çok güzel tamamlanmıştı ama daha sonra bozuldu. Sürekli ağlayan ve bağıran bir çocuk haline geldi. Dilek hocam bu süreçte hem kızıma karşı hem de bize karşı güleryüzlü ve sıcakkanlıydı. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Default Avatar75
H.K

Çift danışmanlık sürecimde yanımda olan her zaman eşimle düştüğümüzde desteğini bizlere gösteren dilek hocama çok teşekkür ederiz. Evliliğimizde yaşadığımız problemler tüm aileye yansımıştı ve böyle devam ederse iki aileyi birbirine düşürecekti. Sürecimiz içerisinde eksiklikleri hataları görmek sarsılmamızı sağladı. Değerli hocama teşekkür ederiz.

Default Avatar75
H.N

Oğlumun okula uyum problemi başlamıştı. Sınıftaki arkadaşlarına vurmaya, sürekli ağlamaya başladı. Okulu çok seven çocuk bir haftada değişti. Dilek hocam süreci o kadar profesyonelce yönetti ve bizleri bilgilendirdi ki olumlu adımları hemen görmeye başladık. Teşekkür ederiz

Default Avatar75
Z.O

Sağlıklı boşanma danışmanlığı için başvurmuştuk ama yaptığımız hataları, aslında yanlış anlaşılma olanları, beklentilerimizi gördükçe sürecimiz daha iyiye gitti ve eşimle değerimizi anladık. Bu yolda bizlere yardımcı olan Dilek Hocama çok Teşekkür ederiz.

Default Avatar75
H.Z

Çift danışmanlığı süreci için o kadar çok uzmana gittik ki artık bıkmıştık ve tamam olmuyor ayrılalım demiştik. Sonra eşim Dilek hocaya gitmek istedi. Çok ümitsiz ve sinirliydim. Ta ki ilk görüşme sonuna kadar. Bize, sürecimize o kadar profesyonel ve güleryüzlü yaklaştı ki sonunda çözümü bulduğumuzu düşündük ve bulduk. Çok teşekkür ederiz sizlere minnettarız.

Default Avatar75
P.K

Dilek hocamla sürdürdüğümüz bireysel danışmanlık sürecinden çok memnun kaldım. Problem olmadığını düşünsekte aslında yaptığımız davranışların hepsinin eski yaşantılara dayandığını farkettim. Hocama teşekkür ederim.

Default Avatar75
K.P

Acıtasyon yapmayı kötü olayları seven birisi olmuştum. Ve bu ben değildim. Neden olduğunu çözemiyorum ancak gün geçtikçe artıyordu. Dilek hocam benliğimi görmemi sağladı. Asıl sebebi görmek ise beni şok etti. Söylediğimiz sözlerin yaptığımız en ufak bir davranışın kişide ne etkiler bıraktığını kendimde gördüm. Sizlere çok teşekkür ederim hocam. Ben olabilmemdeki en büyük katkı sizlerin.

Default Avatar75
B.P

Bireysel sürecimde güleryüzü ve bilgisiyle hep yanımda olan Dilek hanıma çok teşekkür ederim. Yürümeye korktuğum yolda pusulam oldu. Kaybolmamam için tüm desteğini verdi. Değerinizi anlatamam. Teşekkür ederim.

Default Avatar75
M.K

Sevgili Dilek hocam ilk olarak sizlere teşekkür ederek başlamak istedim. Çünkü hayatimın dönüm noktalarından birisiniz. Yaşadığım tüm sorunları, travmaları, takıntılarımı çözmemde en büyük destekçim siz oldunuz. Bilginiz ve desteğiniz için minnettarım. İyi ki sizinle bir süreç geçirdim.

Default Avatar75
Halide Ş.

Aldatma olayı sonrasında kendimi tanıyamaz haldeydim. Eşimin yalvarmaları ile çift danışmanlığına başladık. Uzmanımız olan Dilek hanım bana o kadar iyi geldi ki kendisine ne desem ne kadar teşekkür etsem azdır. Sizi gerçekten anlayan ve objektif olarak her açıdan dinleyen bilgi veren bir kadın. Çok teşekkür ederiz hocam. Sürecimizi netleştirmem için kendimi bulmamı sağladınız.

Default Avatar75
Ü

Çift sürecimizde bizlere olan yaklaşımı ve desteği için Dilek hocama çok teşekkür ederiz. Evliliğimizi sağlam temellere oturtmamızı sağladı. iyi ki tanıştık hocam. Herkese tavsiye ederiz.

Default Avatar75
Pınar F.

Bebeğimi kaybetmek beni çok kötü bir duruma getirmişti. Seanslara gitsemde iyi gelmedi. Araştırmalarım sonunda EMDR yöntemi ve Dilek hocamla tanıştım. İLk görüşme bile bana çok iyi gelmişti. Gün geçtikçe daha da iyi oluyorum. Sevgili Dilek hocam size ne desem ne kadar teşekkür etsem azdır. İyi ki tanıştık.

Default Avatar75
Asu G.

Aile içi problemlerimiz gün geçtikçe artmıştı ve çözebilmek adına Dilek Hanım’a başvurdum. Sinirlenmeden kendimi ifade edemiyordum. Kendisi ile 2 aylık bir görüşme yaptım ve artık kendimi rahatlıkla ve sakin bir şekilde ifade edebilmeye başladım. Son derece insancıl bir yanı var aynı zamanda seans öncesi, seans sırası ve sonrasında olmak üzere tüm kuralları ilk görüşmede anlattığı gibi sonuna kadar uygulamaktadır. Çok profesyonel ve tecrübeli olduğunu düşünüyoruz. Herkese tavsiye ederim.

Default Avatar75
Yıldız-Tarık

Pandemi sürecinde 6 aylık hamileyken bebeğimi kaybetmiştim ve yas tutmanın ne demek olduğunu bile bilmiyordum. Sürekli depresif takılan sürekli ağlayan biriydim. Eşimle kavga etmeye birbirimize en destek olmamız gerekn zamanda köstek olmaya başlamıştık. Çift danışmanlığı mı bireysel mi düşüncesindeyken Dilek hocamla hem bireysel hem de çift süreci ilerlettik. Yas sürecimde her zaman destekçimdi. Eşimle birbirimize duygularımı anlatmayı bizleri öğretti. Yeni bir bebek için daha zamana ihtiyacımız var ama şuan tam olarak oturmuş sağlam bir ilişkimiz oldu. Birbimirizi tekrar bulmamızı sağladığınız Sevgili dilek hocam. Sizlere minnettarız. İyi ki varsınız , iyi ki tanışmışız.

Default Avatar75
V

Yaşadığım ebeveyn kayıpları kendimi de kaybetmemi sağlamıştı. Doğru düşünemiyordum artık. Araştırma yaparken EMDR yöntemi ve Dilek hocamı buldum. İlk görüşmeye çok tedirgin gitmiştim ama değerli hocam sayesinde çok rahatlamış ayrıldım. Şuan çok daha iyiyim. Teşekkür ederim Dilek hocam iyi ki tanıştık

Default Avatar75
t.u

Dilek hanıma 8 yaşındaki kızımın yaşadığı yoğun hırçınlık ve öfke problemiyle ilgili gittik.Dilek hanım ilk görüşmede bile o kadar güzel ilgilendi ki sürecimiz için büyük bir umut oldu bizlere. Kısa bir sürede kızımınızn öfkesi azaldı ve davranış kontrolü gelişti. Ailemiz adına sizlere çok teşekkür ederim hocam.

Default Avatar75
W

Biz Dilek Hanım’a oğlumun konuşmaması, kalabalıktan kaçması, arkadaşları ile oyun oynayamaması ile ilgili gitmiştik ve çok memnun kaldık. Birkaç görüşmeden sonra oğlumuz, arkadaşlarıyla oynamaya, kalabalık ortama girmeye ve kelimelerle konuşmaya başladı. Bize yardımcı olduğunuz ve yol gösterdiğiniz için çok teşekkürler ederiz değerli hocam.

Default Avatar75
U.D.

Geçmişte yaşadığım bir olay bugünümü çok fazla etkiliyordu ama asla çözemiyordum. Ne yaparsam yapayım kurtulamadığım bir travma haline gelmişti. Arkadaşımın tavsiyesi ile Dilek hocamla ardından EMDR yöntemi ile tanıştım. İlk başta inanmıyordum ne yalan söyleyeyim. Ancak sürece başladığımda beni onardığını, iyileştirdiğini farketmem çok uzun sürmedi. Şuan o anları hatırlasamda o duyguları hissetmiyorum. Kendimi mutlu ve güvende hissediyorum. Çok teşekkür ederim sevgili hocam

Default Avatar75
ı.p.

Evlilik yoluna adım attığımızda sevgilimle bir şeyler değişmeye ve olumsuz ilerlemeye başlamıştı. Sanki evlenmeye değil ayrılmaya doğru gidiyorduk. Sürekli kavga kavga artık tükenmiştik. Birbirimizi kaybetmek istemiyorduk ama sanki kaybetmeye başlamıştık. Bu noktada Dilek hocam ilişkimizi onarmamıza yardım etti.Biz olmaktan çıkıp nasıl sen dilini acımasızca kullandığımızı bizlere gösterdi. Şuan evlilik tarihimize çok az bir zaman kaldı ve biz eski sevgimizi, eski iletişimimizi daha da güzelleştirerek onardık. Çok teşekkür ederiz dilek hocam, evliliğimizi adım adım güzelleştirdiniz.

Default Avatar75
p.k

Dilek hocama arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine gittim ve iyi ki gitmişim diyorum.içinden çıkılmaz sorunlarımı çözmede asla başarılı olamıyordum ve derin bir depresyone girmiş gibiydim. Değerli hocama bu sorunlarımı çözmem de yardımcı olduğu için ayrıca gösterdiği içtenliği, pozitifliği, ilgi alakasından dolayı çok çokkk teşekkür ederim

Default Avatar75
Öz.F.

Ard arda iki yakınımı kaybettiğim süreçte tanıştım Dilek hocamla. İlk görüşmemizi yaptıktan sonra emdr uygulamaya başladık. Bir aylık süreçte bile çok farketti. Halen görüşmelerimiz devam ediyor ve çok memnunum. Psikoloğa güvenip gitmek gerçekten zor. İnsan kolay kolay herkese derdini anlatamıyor. Dilek hanım sakinliğiyle sizi rahatlatıyor. Özellikle benim gibi sorunlarını herkese anlatamayan, çekingen insanlara ve herkese tavsiye ediyorum.

Default Avatar75
E.b.

Eşimle evlendiğimiz gğnden beri dış etkenler yüzünden huzurumuz yoktu. Öfke sorunları ve anlaşmalıklarımız giderek çoğaldı. Dilek hocamızla bu süreçte tanıştık. Evliliğimize kişiliğime çok etkisi oldu. Şuan tüm sorunlarımız çözüldü eşimle birbirimizi tekrar bulduk. Dilek Hanıma ve tüm ekibe çok teşekkür edeiz.

Default Avatar75
TY

Boşanma sürecine gelmiştik eşimle. Arkadaşlarımızın tavsiyesiyle Dilek hocamla tanıştık. Kendisinden çift danışmanlığı hizmeti aldık ve almaya da devam ediyoruz. Seanslarda her zaman bizleri can kulağı ile dinledi ve en doğru yönlendirmeleri yaptı.Eşimle birbirimizi daha iyi anlamamıza yardımcı oldu. Çok teşekkür ederiz kendisine.

Default Avatar75
Rana

İkiz çocuklarım için başvurmuştum. Çok kavga ediyorlardı. Kıskançlıkları çok fazlaydı. Bu süreçte tanıştık Dilek hocamla.Kendisi çok içten ve samimi birisi. Çocuklarıma olan desteğini hiç unutmayacağım. Onun yardımıyla çocuklarım çoook daha mutlular. Herşey için teşekkürler Dilek hocam.

Default Avatar75
Yağmur

Evlilik hayatımız çok kötüye gidiyordu. bu sayede tanıştık Dilek hanımla. Şuan çok daha iyiyiz. Sadece evlilik hayatımzı değil tüm yaşamımızdaki eksiklikleri düzeltmemizi sağladı kendisi. Minnettarız hocam. İyiki tanışmışız siz ve tüm ekibinizle.

Default Avatar75
Ebru A.

4 yaşındaki çocuğuma tuvalet eğitimini verdiğimi düşünmüştüm ama hep bir kaçırma ve kaçınma durumu yaşadık. Araştırmalarımız sonucunda Sevgili Dilek hocamızla tanıştık. Kendisi çocuğumun güvenini ve sevgisini o kadar kazandı ki kimseyle yalnız kalmayan çocuğum görüşmeye gitmek için gün saymaya başlamıştı. Her görüşmede bizlere verdiği bilgiler, sıcak yaklaşımları için Dilek hocama minnettarız. İyi ki sizinle tanışmışız hocam. Hem tuvalet problemimiz çözüldü hem de bizim aile bağlarımız güçlendi. Çocuğumla birlikte beni de onardınız. Çok teşekkür ederim.

Default Avatar75
Su A.

Çocuğum 5 yaşında ve tuvalet eğitiminde hala problemlerimiz vardı. Her seferinde sabırlı olduğuma kendimi inandırsamda artık benimde sabrım kalmamıştı ve kızıma sürekli kızan bir anneye dönmüştüm. Bu süreçte bir arkadaşımın tavsiyesi ile Dilek Hocamızla tanıştık, iyi ki de tanıştık. Aslında basit gibi gözüken ama süreci tamamen etkileyen hatalarımı farketmemi sağladı. Hem kızıma hemde bana çok iyi geldi. Kendisine ve adım attığımız andan itibaren bizlere güleryüzü ve sevecenlikleri ile yardımcı olan ekip arkadaşlarına sonsuz teşekkürler.

Default Avatar75
p.o

Deprem sonrasında ailemi kaybetmenin acısını bu yaşımda hala hissediyordum ve kendimi giderek yalnızlaştırmıştım. Ne yapacağımı bilmiyordum ve bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Dilek hanımla tanıştım.iyiki tanışmışım. şuan korkularım azaldı, çevremde insanlar olmasından korkmuyorum aksine daha mutluyum. Güleryüzü ve daima desteği için çok teşekkür ederim.

Default Avatar75
E. D.

3 yaşındaki oğlumun hırçınlığı ve vurma davranışları gittikçe artıyordu. Artık kreşinden şikayet gelmeyen bir gün kalmamıştı. Ne yapacağımızı şaşırmıştık. O anda tramvayda Kocaeli Aile Danışma Merkezi reklamlarını gördüm ve Dilek hocamla bir sürece başladık. Çocuğumun içinde bulunduğu durumu ve bizim anlamadığımız pek çok noktayı görmemizi sağladı. Şuan öğretmenlerinden memnuniyet telefonları alıyoruz. Kesinlikle tavsiye ediyorum. İyi ki tanışmışız hocam sizleri çok seviyorum. Size ne kadar teşekkür etsek az kalır.

Default Avatar75
İ.C.

Evlilik sürecinde yaşadığımız sorunlar artık bizleri çok yıpratmaya ve öfkemizi kontrol edemememize sebep oluyordu. İnternette araştırma yaparken Dilek hocamız ile tanıştık ve evliliğime eşime çok iyi geldi. Kendisine çok teşekkür ederiz iyiki kurumuzu ve bizi tanıdık.

Default Avatar75
Gözde

Sayın Dilek hocamı tanıdığım için gerçekten çok şanslı hissediyorum. Kendimi mutsuz ve kırgın hissettiğim bir dönemi çok daha kolay atlatmamı sağladı. Sorduğu sorularla ve arkadaş canlısı tavrıyla kendimi rahat hissettirdi, duygularımı çok rahat paylaşabildim. Günlük hayattan yorumlarıyla, esprileriyle ve nokta atışı tespitleriyle olaylara farklı bir açıdan bakmamı sağladı. Sayesinde kendimi çok daha iyi hissediyorum ve bana kattığı bakış açısını hayatımın birçok noktasında uygulamaya çalışıyorum. İyi ki yollarımız kesişmiş.

Default Avatar75
di.

Pandemi döneminde ailemden 2 kişiyi kaybettim ve güçlü durmak zorundalığı hissederek hiçbir şey olmamış gibi hayatıma devam ettim. Yas sürecinde olduğumu biliyordum ama bana göre hemen olup bitmeliydi. Ancak öyle değilmiş bunu Dilek hocam sayesinde öğrendim. Duygularımı reddetmemem gerektiğini yaşamamın önemli olduğunu bana öğretti. Ağlamanın güçsüzlük olmadığını aksine bei güçlü kıldığını gördüm. Yas sürecimde yol arkadaşım olduğunuz için sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır Dilek hocam. Duygularımı sahiplenmeyi bana öğrettiniz.

Default Avatar75
T.H.

Evliliğimiz çok güzel giderken sanki bir anda kayaya çarpmış gibiydi. Ne olduğunu tam anlamasakta birbirimizden uzaklaşmaya ve birbirimize çok sert davranmaya başlamıştık. Hatta eşimin beni aldattığını düşünmeye de başlamıştım. Ancak ikimizde düzeltmeye istekliydik. Bu noktada arkadaşımın tavsiyesi ile Dilek hanımla seanslara başladık. Aslında tek sorunumuzun iletişim olduğunu ve iş stresini tamamen birbirimize yansıttığımızı farkettik. Bize verdiği ödevler ile o kadar eğlendik ve farkındalık uyandı ki şuan flört dönemlerimizi tekrar yaşıyor gibiyiz. Güven ve iletişim sorunumuzu aşmamışa birbirimize bağlanmamızı sağladı. Çok teşekkür ederiz Sevgili Dilek hocam evliliğimize yeni bir başlangıç yapmamızda yol arkadaşımız en büyük destekçimiz oldunuz. İyi ki

Default Avatar75
F.Y

Nişanlımla düğünümüze günler kala her şey için çok fazla tartışıyorduk. Her konudan tartışma çıkıyordu. Bunun için destek almayı düşünürken Dilek hanımla tanıştık. Öncesinde kendimi çok kötü hissettiğim için seanslara tek başladım. Sonrasında çift olarak devam ettik ve çok memnun kaldık. Normalde erkek uzman istiyorduk ama dilek hanımla ve ekibiyle tanıştıktan sonra iyiki gelmişiz dedik. Hem iletişim olarak hemde birbirimizi anlama konusunda çok yol katettik. İyiki dilek hanımı tanımışız. Her şey için çok teşekkür ederiz.

Default Avatar75
p..

Dilek hanıma giderken başta tereddütlerim vardı fakat onu tanıdıkça bakış açım değişti. Samimi yaklaşımı, güven verici konuşmaları, sertifikaları ve aldığı eğitimler ile insana yetkin biri olduğunu fazlasıyla hissettiriyor. Kendisiyle konuşurken çekinme hissi yaşamıyorsunuz bu da kendinizi ifade etmenizde kolaylık sağlıyor. Genelde herkesin psikoloğa giderken ön yargıları olur bunu kırmak istiyorsanız ve bir çekinceniz varsa kesinlikle Dilek hanıma gitmelisiniz, size iyi ki dedirtir emin olun..

Default Avatar75
Z.

Bir süredir takıntı sorunlarıyla uğraşıyordum. OKB olmuş gibiydim. Artık başa çıkamayacağım bir noktaya geldiğinde yardım almaya karar verdim.Dilek hocamla görüştükten sonra EMDR sürecinin uygun olacağına karar verdi ve terapi sürecimiz başladı. Sabırlı, destekleyen davranışları kendime güvenmemi sağladı. Birkaç seans sonrasında bile kendime değişiklikler gözlemlemeye başladım. Terapi süreci bittikten sonra kendimi hiç olmadığım kadar iyi hissettim. Tüm takıntılarım kötü düşüncelerim geçti. Kendisine tüm çabası için teşekkür ederim.

Default Avatar75
B.T

Nişanlı ama 40 yıllık evli gibi atışan, bıkmış bir çifttik. Ailelerimiz zoruyla danışmanlık alamaya gitmiştik. Hatta ilk girerken bile kavga ediyorduk. Dilek hocam işte o anda tecrübesi ve bilgisi ile yaptığımız davranışın aslında birbirimizi yıldırmak için olduğunu görmemizi sağladı. İki baskın karakterin birbirini ezme çabasıydı bizim yaptığımız. Bu davranış yüzünden sevgimizi, aşkımızı unutmuşuz meğerse. Aliye hocam bize yeniden birbirimizi sevmeyi öğretti, birbirimizin ellerini neden sıkı sıkı tuttuğumuzu hatırlattı. Sizi çok seviyoruz Aliye hocam. Bu süreçte siz yanımızda olmasaydınız şuan birbirini seven ama gururu, egosu yüzünden kopmuş iki kişi olacaktık. Ama şu anda 2 hafta sonra olan düğününü sabırsızlıkla bekleyen ilk günlerdi sevgisini koruyan bir çiftiz. Size minnattarız. İyi varsınız.

Default Avatar75
L:Ç

Hayattan tüm beklentimi kesmiştim ve kimsenin bana yardım edememiyecegini düşünüyordum herşey zincirleme gibi kötü gidiyordu ve ölmek istiyordum tek çıkış yolum gibiydi artık gitmek istiyordum herkedten herşeyden.Çocukluğumda yaşadığım tranvalar, yaşadığım kayıplar, stres ve depresyon herşey cıkılmaz hale gelmişti evden çıkmıyor kimseyle konuşmuyordum ve yaşamaktan hiçbir zevk almıyordum aynada kendime bakamıyordum bile arkadaşımın tavsiyesiyle Dilek hanıma gittim ilaç kullanmadan herşeye yeniden pozitif bir şekilde başladım, beni hayata döndüren sevgili dilek hocama sonsuz teşekkürler.

Default Avatar75
E.Ç.

Dilek Hanımla evlilik terapisi noktasında destek aldık.Eşim ilk etapta terapi için isteksizdi ama Dilek Hanımın yaklaşımı onu rahatlatınca istekle gelmeye başladı.Eşimle çok severek evlendik ama evliliğimizde bir takım sorunlar yaşadık.Bu sorunlar tartışmamız, ortak noktada buluşamamaya başlamamız ve eşimin ailesinden kaynaklıydı.Dilek Hanım bu sorunların çözülmesine odaklı bir takım çalışmalarda bulunarak sorunlarımıza etkili bir biçimde azaldı.Çok güler yüzlü, samimi ve işinde çok başarılı biri.İnsana güven veriyor ve rahatça sorunlarınızı paylaşabiliyorsunuz.Kesinlikle tavsiye ederim.Artık eşimin tavırları olumlu yönde düzeldi,ve birbirimize daha anlayışlı olmaya başladık.Birbirimizi dinlemeyi öğrendik ve iletişimimiz düzelmeye başladı.Dilek Hanım sorunlara karşı çözüm yollarını somut bir biçimde belirtiyor.Kendisine çok teşekkür ederiz.Evliliğimizin düzene girmesinde emeği büyük.

Default Avatar75
F.

Dilek Hanım donanımıyla, güleryüzüyle, güven veren tavrıyla iyi ki yolum kesişmiş diyebildiğim bir danışman.Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittim ve danışan olarak inanılmaz memnun kaldım.Daha ilk seansımda doğru yerde olduğumu hissettirdiğiniz için teşekkür ederim.Emeğinize sağlık.

Default Avatar75
E-G

Nişanlı ama 20 yıllık evli gibi atışan, bıkmış bir çifttik. Ailelerimiz zoruyla danışmanlık alamaya gitmiştik. Hatta ilk girerken bile kavga ediyorduk. Dilek hocam işte o anda tecrübesi ve bilgisi ile yaptığımız davranışın aslında birbirimizi yıldırmak için olduğunu görmemizi sağladı. İki baskın karakterin birbirini ezme çabasıydı bizim yaptığımız. Bu davranış yüzünden sevgimizi, aşkımızı unutmuşuz meğerse. Dilek hocam bize yeniden birbirimizi sevmeyi öğretti, birbirimizin ellerini neden sıkı sıkı tuttuğumuzu hatırlattı. Sizi çok seviyoruz Dilek hocam.

Default Avatar75
TT

12 yıllık mükemmel giden evliliğimiz çatırdamaya, parçalanmaya başlamıştı. İşlerimizin yoğunluğuyla sürekli problem çıkarmaya ve kavga etmeye başlamıştık. Birbirimizi hala çok sevsekte tahammülümüz mü kalmamıştı çözemiyorduk. Nerede yanlış yaptığımızı göremiyorduk sanki karanlığın içinde kalmıştık. İşe bu noktada çift danışmanlığı almak iyi olur dedik. Dilek hocamızla tanışmamız bu şekilde oldu. İkimizinde çocuk halimize geri döndüğümüzü, bencil yaklaşımlar yaptığımızı, birbirimizi değil sadece istediğimiz şeye odaklandığımızı görmemizi sağladı. Evliliğimizin kurtarıcısı oldunuz Sevgili hocam. Size ne kadar teşekkür etsem, minnet duysam azdır. İletişimin ne kadar önemli olduğunuzu bizlere gösterdiniz. İyi sizinle tanışmışız Dilek Hocam çok teşekkür ederiz bu yolda yanımızda olduğunuz için.

Default Avatar75
E.S.

Çok değerli Dilek hocam sizlere teşekkürümü sunarak başlamak istiyorum. Evliliğimden önce kendimi kurtarmamı, iyileştirmemi, eşime olan sevgimi farketmemi sağladığınız için. İletişimin bu kadar önemini asla farketmeyen bir ikiliydik. Sürekli kavga etmekten yemek bile yiyemeyecek duruma gelmiştik. Tavsiye sonucunda Dilek hocamla bir yola başladık. İyi ki de başladık. Kullandığımız dilin aslında bize verdiği en büyük zararı, beklentilerimizi birbirimize söylememenin geldiğimiz noktadaki önemini farkettik. Çok teşekkür ederiz hem güzel ekibinize hem de sevgili dilek hocamıza

Default Avatar75
K. Ş.

Dilek Hanım tecrübesi,samimi yaklaşımı ve güler yüzüyle gerçek anlamda destek oldu. Bu yolda kendimi tanımam ve iyileştirmem konusunda payı çok büyüktür.Tecrübesi ve yaklaşımı dolayısıyla şüphe duymadan destek alınabilir.Emeğinize, ilginize çok teşekkür ediyorum. Tekrar görüşmek üzere Dilek hocam.

Default Avatar75
Ceyda ş

Hayatım da yaşadığım en zor zamanı Dilek hanım sayesinde atlatmaya çalışıyorum. İyi ki tanıdım güler yüzüyle ve güzel geçen seanslarıyla kendimi daha iyi hissediyorum. Çok teşekkür ederim.

Default Avatar75
O.K.

Kızımla yaşadığımız problemler esnasında güvenilir bir psikolog arayışına girmiştik ve hayat bizim karşımıza Dilek hanım’ı çıkardı.Dilek hanım’ın bize ve çocuğumuza olan bilgilendirici tutumu bizi çok mutlu etti.Süreç boyunca önerdiği kitap film aktivite tavsiyeleri ve desteği ile çok yol katettik ve iyiki Dilek hanımla bu sürece başlamışız dedik.Kendisini ve uzmanlığını her koşulda tavsiye eder teşekkürlerimizi sunarız

Default Avatar75
N.

Çıkmaza girdiğimi hissettiğim anda karar vermiştim danışmanlık almaya. Dilek Hanımla karşılaşmam büyük şans. Her daim gülen yüzü ile karşıladı beni. İyiki karşıma çıkmış ve bana derman olmuş. Şimdi çok daha iyiyim. Çok teşekkürler.

Default Avatar75
O.B

Kısa bir süredir Dilek hanımdan destek almaktayım ama çok hızlı ilerleme kaydettik. Seanslarımız çok verimli geçmekte ve her seans sonrası kendimi daha farkında ve daha iyi hissederek ayrılıyorum. Danışanlarıyla her zaman ilgili, samimi ve güler yüzlü bir insan. Benden önce eşim Dilek Hanımdan destek almaktaydı eşimin durumu benden daha ciddi olup çok hızlı bir iyileşme gösterdi. Herkese tavsiye ederim.

Default Avatar75
Berre K.

Dilek Hanımla çok zorlu bir süreçten geçtiğim bir zamanda tanıştım. Eşim ile boşanma kararı almıştık . Kendisini internet aracılığı ile buldum. Evliliğim ile ilgili sorunlar yaşamaktaydım. Ve ne yapmam gerekiyor nereden başlamam gerekiyor bilemiyordum. Ve sanki bir çıkmaza girmiştim . Beni bu durumda çok iyi dinliyor olması ve en önemlisi ise olaylara objektif olarak bakması ve sorunlarımı keşfetmemi sağlaması en önemli durumdu benim için. Rahatlıkla kendisine ulaşabiliyor olmamda en büyük avantajımdı. Evliliğimde yanlış giden durumları keşfetmemi ve düzeltmemi sağladı . Olaylara nasıl bakmam gerektiğini nasıl değerlendirmem gerektiğini öğretti . Çoğu şeyi toparladık ve baya bir yol ilerledik. Kendisine çok tesekkür ederim .

Call Now Button