Filiz Özsoy | Kocaeli Aile Danışmanlığı Merkezi

Filiz Özsoy

Filiz Özsoy

Psikoterapist/Aile Danışmanı

Lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra; İnsana, aileye, topluma daha etkin bir sistemle dokunabilmek ve farkındalık oluşturabilmek adına; Aile Danışmanlığı eğitimi almış olup, bu alanda çalışmaya başlamıştır.
Öğrenmenin ömür boyu olduğunu düşünen Filiz hocamız Aile Danışmanlığı Eğitimini, Cinsel Terapi ve Evlilik Terapisi eğitimiyle desteklemiştir.
Sahip olduğumuz eş, sevgili, hayat arkadaşı, aile, evlilik, hayatımızdaki en önemli destek kaynakları olabileceği gibi bize en çok acıyı, hoşlanmadığımız duyguları, çaresizlik ve çözümsüzlük hislerini yaşamamıza da neden olabilirler. İşte tam bu noktada; eşler arasındaki çatışmaları azaltmak, çözmek, eşler arasında var olan ve sorun yaratan etkileşim sisteminin dengesini değiştirmeye çalışmak ve” KEŞKESİ EN AZ OLAN EN DOĞRU KARARI” verebilmelerinde rehber olmaktadır.
Filiz Hocamız Aile Danışmanlığı hizmeti ile ilgili; hiçbir problem yokken de çiftler arasında daha kaliteli iletişim ve daha mutlu birliktelikler için düzenli aile danışmanlığı hizmeti almalarını şiddetle tavsiye ettiğini belirtmektedir.
Danışmanlık hizmetlerinin yanında birçok organizasyonda ‘eşler arası iletişim, Anne baba tutumları, Ergenlik dönemi çocuk olmak, Sağlıklı Cinsel Yaşam, Vajinismus ve Erken boşalma konularında konuşmacı olarak katılım sağlamıştır.
9 yıldır Kocaeli’nde; Aile ve Çift Danışmanlığı, Cinsel Danışmanlık ve Bireysel Danışmanlık alanlarında hizmet vermektedir.
1993 yılından beri evli ve iki çocuk annesi olan Filiz Özsoy, danışmanlık hizmetlerine Özel Kocaeli Aile Danışmanlık Merkezi’nde devam etmektedir.
Sağlıklı birey sağlıklı aileyi, sağlıklı aile sağlıklı toplumu oluşturur, düşüncesiyle eğitimler almaya halen devam etmektedir.
Sertifika sahibi olduğu eğitim ve programlar:
“Aile Danışmanlığı Eğitimi” Sakarya Üniversitesi
”Evlilik ve Çift Terapisi Eğitimi” CİSED -Cem KEÇE
”Cinsel Terapi Eğitimi” CİSED- Cem KEÇE
“Cinsel Terapi Uzmanlığı” Uluslararası Psikologlar Derneği
CİSED 3. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresine katılmıştır
“Psikoterapide ve Cinsel Terapide Hipnoterapi ve Hipnoz Teknikleri Eğitimi” CİSED- Bülent Uran
“Çözüm Odaklı Psikoterapi Eğitimi” CİSED – Cem Keçe
“İleri Düzey Cinsel Terapi Eğitimi” CİSED – Cem Keçe
“Dinamik Kısa Süreli Psikoterapi Eğitimi” CİSED – Cem Keçe
“MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Eğitimi)” Yeşil Işık Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi
“Hipnoz Eğitim”
“Yaşam Koçluğu Eğitimi
“NLP Eğitimi”
“NLP Master Eğitimi” Abnlp Program

Uzmanlık Alanları

Cinsel Danışmanlık:

-Vajinismus
-Kadınlarda Disparoni (Ağrılı cinsel ilişki)
-Erken boşalma
-Ereksiyon sorunu
-Cinsel İsteksizlik
-Cinsel Tiksinti Bozukluğu
-Orgazm sorunları

Aile Danışmanlığı

-Çift ve Aile
-Eş Seçme ve Evlilik
-Ebeveyn ve Küçük Çocuklu Aile
-Ergen Çocuklu Aile
-İleri Yaş Dönemi
-Boşanma Süreci

Evlilik ve Çift Danışmanlığı

Çift ve Aile
-Güven kaybı
-Evlilikte Kişilik Çatışmaları
-Boşanma Kararsızlığı
-Sağlıklı Boşanma Süreci ve Çocuk
-Eşler Arasındaki Sorunlar
Filiz Hocamız; Aile ve Çift Danışmanlığı, Cinsel Danışmanlık, ve Bireysel danışmanlık alanlarında hizmet vermektedir.

Hemen ara!      0262 332 18 41                   

Randevu al!      0530 799 73 41

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın

Derecelendir

Default Avatar75
R.S

Eşimle yaşamış olduğumuz büyük bir kaos sonrası boşanmadan önce son çare çift terapisi almaya karar verdik, sosyal medyada birkaç defa karşıma Filiz hocamın videoları çıkmıştı o şekilde keşfettim.. Öncesinde defalarca teklif etmeme rağmen eşim kabul etmemişti fakat Filiz Hanım sayesinde bütün önyargılarını kırdı diyebilirim. Seanslara başladıktan sonra fark ettik ki daha sağlıklı bir ilişkiye adım attık ve çok güzel bir yola çıktık birbirimizi daha iyi anlamaya başladık empati duygularımızı açığa çıkardık ve en önemlisi sevgimizin güçlü bağlarını örtbas eden sorunlardan arındık ve eşimin bana vermiş olduğu tepki ise iyi ki gitmişiz ve iyi ki terapiye başlamışız ve iyi ki Filiz Hanımla tanışmışız. Herkese önyargılarını kırmayı tavsiye ediyorum ve Filiz Hanım iyi ki varsınız diyorum…

Default Avatar75
C.K

28 yıllık evliyim, eşimle evliliğimizin ilk zamanlarında bazı sorunlar yaşadık, eşim beni üzen davranışlarını bırakmış, değişmiş olsa da bir yanım hep kırgındı öfkeliydi ve en ufak sorunlarda hepsini kusuyordum. Nitekim bu durum evliliğimizi iyice sarstı, çocuklarımın ısrarıyla Filiz hanıma başvurdum ve geçmişe takılı kalmanın verdiği zararların farkına varmamı sağladı, kendine çekidüzen veren eşime haksızlık ettiğimi farkettim ve ben de düşüncelerime hislerime çekidüzen verdim. 28 yıllık evliliğim temelinden sarsılmış ve bitmek üzereyken birbirimize yeniden sarıldık ve artık sadece önümüze bakıyoruz, mutluyum çok teşekkür ederim Filiz hanım,iyi ki sizi tanıdım ve çocuklarım çok daha sıcak aile ortamına kavuştu.

Default Avatar75
Y.L

Çift terapisi için eşimle Filiz Hocaya başvurmuştuk. Ağır depresyon yaşıyordum. Her şey için kendimi ve eşimi suçluyordum. İlk seansta kendinizi tanıtır mısınız dediğinde ben bütün seans ağladım. Son çarem uzman desteği almaktı. Hiçbir şeye takatim kalmamıştı sanki. Ara ara bireysel terapiler de yaptık. İlk seansınızda ne konuşacağız diye giriyorsunuz. Son durumumu söyleyeyim her seansı iple çekiyorum. İlgisi samimiyeti ve hayatıma olan olumlu etkileri için çok teşekkür ediyorum. Hala seanslarımız devam ediyor. Ama ilk günden bugüne öfke patlamalarımda özellikle de öfkemin şiddetinde azalma var. Verdiği ödevleri de içinizden gelerek özenle yaparsanız kısa sürede sorunlarınızın çözüleceğinden eminim. Açıklamaları o kadar net ve anlasilir ki kendimi anlamama ve evliliğimi kurtarmama destek oldu, ona minnettarım.

Default Avatar75
F.S

Filiz Hocama internet üzerinden araştırma yaparken ulaştım. Bir ayrılık yaşamıştım tek başıma atlatamayacağıma , uzman desteği almam gerektiğine karar verdim. çok güzel diksiyonu , somut örnekleriyle ,anlatış tarzı ile bana çok güzel şeyler kattı . Kendimi kendime göstermemi sağladı paspas altı ettiğim duygularımı çıkarıp beraber düzenledik. . Bu süreçte gerek bana önerdiği kitaplar gerek kendisinin tavsiyeleri süreci daha kolay halletmeme olanak sağladı. Düşünüş şeklimi hayata bakış açımı genişlettik değiştirdik yaptığımız seanslar çok verimliydi çok farklı konulara değindik ve hepsinde göremediğim ya da eksik yanlış düşündüğüm düşünceleri düzelttik. Bizim seanslarımız çok samimiydi bir yerden sonra kendime sesli söyleğemediğim şeyleri ona söyledim seanslarımız boyunca ilgi , alaka , samimiyeti için kendisine çok teşekkür ediyorum taşınıp konuştuğumuz için çok şanlıyım daha öncede başka seanslar almıştım ama hiçbiri verimli olmamıştı. Bu süreçte en büyük destekçim ve yol göstericim olduğunuz için çok teşekkür ederim.

Default Avatar75
L.Ş

Hayatımın 4 seansta değişebileceğine beni hiç kimse inandıramazdı. Güler yüzü, samimiyeti, ilgisi ve güven veren açıklamaları ile sevgili Filiz Özsoy kısa sürede öyle büyük bir değişime vesile oldu ki umarım benim gibi sorunlar yaşayan, onaylanmayı bekleyen, güven problemi olan, korkularını bahaneleriyle bastırmaya çalışan, kendini herkese açıklama yapmak sorunda hisseden, hayır demekten korkan, kendi kendisini yalnızlaştıran herkesin yolu Filiz Hanımla kesişir. İyi ki siz Filiz Özsoy

Default Avatar75
H.K

Filiz Hocamla tanışmadan önce kendimi başkaları ile kıyaslar ve her konuda kendimi yetersiz hissederdim. Aslında hiç kimsenin mükemmel olmadığını herşeyi herkesin yapabileceğini fark ettim. Bana yapılan hataları unutmuyor aksine daha çok büyütüyordum şimdiyse bağışlamayı ve yoluma devam etmeyi tercih ediyorum. Her zaman birilerinden onay almam gerektiği düşünerek yaşamıştım, şimdiyse bu hayatın benim olduğunu ve kendi ilkelerimin olması gerektiğini fark etmemi sağladı Filiz Hocam. En önemlisi geçmişte yaptığım hatalar için kendimi suçluyor hatta en çok kendine kızıyordum. Ama artık geçmişi değiştiremeyeceğimi onlardan ders çıkarıp hayatıma devam etmeyi öğrendim. Olumlu yanlarımın hiç olmadığını düşünürdüm. Ama aslında herkesin kendine has yetenekleri olduğunu ve özel olduğunu anladım. Her zaman birşeyler başarmak zorunda değilmişim meğersem , olayların olumsuz gitmesi benim yetersiz olduğum anlamına gelmiyormuş. Aslında çok mu çok güçlü bir kadın olduğumu , herşeyin üstesinden gelebileceğimi anladım. Her şey için teşekkür ederim Filiz Hocam.

Default Avatar75
İ.B

Ben ve eşim cinsellikle ilgili özel sorunlar yaşıyorduk buda bizi üzüyordu hayat kalitemizi etkiliyordu Zamanla düzelir zannettik ama olmadı Taki Filiz hanımla tanışana kadar okadar güzel ve içten samimi dinleyip anlatıyorki Kendisine çok teşekkürler ederim sorunlarımız filiz hanım sayesinde çözüldü Ben ve eşim artık daha mutluyuz iyiki varsınız filiz hanım çift terapisi cinsellikle ilgili sorunları olanlar bence geç kalmadan gönül rahatlığıyla filiz hanıma gidebilir kendisine tekrar teşekkür ederim.

Default Avatar75
Ş.Ç

Evlendikten sonra öğrendiğim vede kabusum olan vajinusmus sayesinde, çok kıymetli filiz hocam ile seanslara başladık internet üzerinden vede onunla ilgili yapılan övgü dolu yorumlar sayesinde önce kurumdan randevu alıp seanslara başladık. Ben bile yapamayacağımı başaracamayacağımı düşünürken o inancını hiç kaybetmedi hep beni eşimi cesaretlendirdi. Sabrıyla hissettirdiği güven ve huzurla biz bu zorlu süreçten başarı ile çıktık . Sayesinde vajinusmusu yendim başardım. Kurum genel olarak içeri girdiğiniz anda gerek çalışanların güler yüzü gerek ortamın verdiği enerji bambaşka. Süreç çok güzel ilerledi filiz hocamın ve orda çalışan herkesin emeğine sağlık herşey için çok teşekkür ederim.

Default Avatar75
S.A

Sevdiğim ve uzun yıllardır birlikte olduğum insanla evlendim.Hayatımın en güzel günleri olması gerekirken en çaresiz günlerini yaşamaya başladım.Bir problem olduğu çok belliydi ve korktuğum başıma geldi, vajinismustum.Evlendikten 4 ay sonra araştırmalarım sonucu Filiz hocaya gelmeye karar verdik.Cahil bir insan olmamama rağmen cinsellik konusunda ne kadar cahil olduğumu gördüm.Cinselliğe ne kadar uzak olduğumu aslında cinsellikten şu yaşıma kadar ne kadar uzaklaştırıldığımı gördüm.Filiz hocam sayesinde birçok şey öğrendim ve verdiği egzersizleri aksatmadan eşimle birlikte ve bireysel olarak düzenli bir şekilde yapmaya çalıştım.Zaman zaman düştüm ama hocamın ve eşimin desteğiyle yeniden toparlandım.Seanslar dışında kendisi ihtiyaç duyduğumda bana telefon görüşmelerimiz ile de yardımcı oldu.Bana hep inandı,güvendi ve yanımda oldu.Benimle aynı problemi yaşayanlar eminim sıkça duymuşsunuzdur ‘ben yaptıysam herkes yapar’.Üzgünüm ama bu klişeyi benden de duyacaksınız çünkü ben yaptıysam eminim ki siz de yaparsınız.Bazı yollar katetmeniz, kendinize güvenmeniz inanmanız ve gerçekten istemeniz gerekiyor.Ben senelerce bu durumla uğraşacağımı düşünüp kendimi yiyip bitirirken evliliğimin 8, sürecin 4. ayında çözüme kavuştum.Size minnettarım Filiz hocam, her zaman da öyle kalacağım.İyi ki sizi tercih etmişim.Her şey için birkez daha çok teşekkür ederim.

Default Avatar75
R. D.

Canım Filiz Hoca’m. Vajinusmus sorunu için evlendikten altı ay sonra kendisini bu yorumlardan buldum. İlk seanstan beri bizi rahatlattı ve her zaman yanımızda oldu. Aslında doğru sandığımız yanlışlar ve bilinçaltımız bizi ne kadar kötü etkiliyormuş. Boşuna kendimi üzmüşüm, yetersiz hissetmişim. Meğer birçok hemcinsim bu durumu yaşayabiliyormuş. Doğru yöntemler, ödevler ve sabırla yavaş yavaş aştık bu durumu. Çok şükür. İyi ki vakit kaybetmeden bulmuşum kendisini. Şimdi yolumuza mutlu ve rahat bir şekilde devam ediyoruz. Akademik bilgisi ve manevi desteğiyle harika birisi. Gönül rahatlığıyla kendisine güvenebilirsiniz. Hocamın yolu hep açık olsun ki yüreğine dokunduğu insan sayısı artsın. Hiç çekinmeyin. Çünkü sayesinde bu durumu aştık. Eğer bu durumdaysanız hiç vakit kaybetmeyin. Uzayan zaman sadece sizi üzer.

Default Avatar75
Z.S

5 yıldır uğraştığımız vajinismus kabusum olmuştu. Denemediğimiz yol çare kalmamıştı. Artık kendimi hastalıklı biri olarak kabul etmiştim ta ki filiz hocamla tanışana kadar. Bana ilk öğrettiği bunun bir hastalık ve kader olmadığıydı. Daha sonra da kendimi tanımayı, vücudumu tanımayı öğretti. Her düştüğümde eli hep oradaydı. Minnettarım size hocam. Hakkınızda ne desem hep az kalacak. Sizleri çok seviyoruz. İyi ki iyi ki.

Default Avatar75
P.D

7 yıldır çözüm aradığımız vajinismusun çözümü filiz hocamla bizlere geldi. Çok değerli bir hanımefendi. Yaşadığım duyguları anlatacak kelimelerim yok çok zordu, ağlayarak geçen günlerim çok oldu. Filiz hocam sayesinde gülmeyi kendim olmayı eş olmayı aile olmayı kadın olmayı öğrendim. Sizi tanımak bizim için büyük bir şanstı. İyi ki varsınız hocam.

Default Avatar75
O.Ü

Evlenene kadar ne olduğunu bile bilmediğim vajinismus hayatımın tümünü kaplamıştı. Eşimle her yolu denedik ama Umutlarımız her seferinde daha da tükendi. Arkadaşımın önerisiyle son kez diyerek girdiğimiz kapıdan başardık diye çıktık. Hepside filiz hocam sayesinde. Her düştüğümüzde elimizden tutup bizleri kaldırdı. Bizlere gösterdiği sonsuz sabır ve destek için minnet borçluyuz. Çok değerlisiniz hocam, sizleri tanımak bizim için keyifti.

Default Avatar75
T.D

Evlenirken kurduğum hayaller vajinismus beladıyla yıkılmıştı. Tüm yolları denedik ama hiç biri fayda olmadı. Olmaz diye de hep erteledim. Ama bunun erteleme hastalığı olduğunu filiz hocamla öğrendim. Aşılabilecek bir şey olduğunu kendime inanmam gerektiğini öğrendim. Eşimle her seans bizlere daha çok umut oldu. Ve kısa bir sürede çözüme ulaştık. Hakkınızı ödeyemeyiz hocam. Hayatımızın ışığı siz oldunuz. Bu durumu yaşayan kişiler en doğru adresiniz yeriniz filiz hoca. Çözüm için lütfen ertelemeyin.

Default Avatar75
H.L

Vajinismus sorunumu değerli filiz Özsoy hocamla çözüme ulaştırdık. Duygularımı yazmak isterdim ancak o kötü günleri hatırlamak değil bugünüme odaklanmak istiyorum. Minnettarım size hocam. Eşimle bize, hayatımıza güneş oldunuz. Sizi çok seviyorum.

Default Avatar75
I.K

Vajinismussanız doğru yerdesiniz. 3,5 yıl önce öğrendiğim hastalık hayatımı mahvetmişti. Denemediği yol gitmediğim kurum kalmamıştı. Eşimle Umutlarımız tükenmişti artık. Arkadaşımın tavsiyesi ile son kez diyerek girdiğimiz kapıdan vajinismusu yenerek çıktık. Değerli filiz hocam bu süreçte hep ilgiliydi, her düştüğümde elimden tuttu, asla pes etmeme izin vermedi. Alanında tam bir profesyonel. Çok kısa bir sürede çözüme ulaştık eşimle. Bu durumu yaşayan tüm kadınlara sesleniyorum. Filiz hocam hayatınızı değiştirecek.

Default Avatar75
V.D

6 yıldır vajinismusu yaşıyordum artık bir hastalık olduğunu ve iyileşemeyeceğini düşünmüş çözüm aramaktan vazgeçmiştim. Eşimin isteği ile filiz hocayla tanıştım. O gün hayatımın dönüm noktası oldu. Yitirdiğim tüm ümitlerimi hocamla tekrar yeşerttim ve vajinismusu yendim. Minnettarım size hocam. Duygularımı anlatacak kelime yok. Sizleri çok seviyorum hayatıma yeni bir başlangıç oldunuz.

Default Avatar75
E.B

4 yıldır vajinismustum. Eşimle birbirimizi çok severek evlenmiştik ve böyle bir bozukluk olduğunu bile bilmiyorduk. Hep bugün olur yarın olur düşüncesiyle erteledik. Pek çok doktora gittik yöntem denedik ama hiçbiri olumlu sonuç vermedi. Ta ki filiz hocamla tanışana kadar. İlk görüşmede kendi bedenimi tanımadığımı gördüm. Bize her şeyi çok güzel anlattı, sürecimizi çok profesyonelce yönetti. Hakkınızı ödeyemeyiz hocam. Hayatımıza güneş gibi geldiniz. Sakın ertelemeyin, hepiniz bunu yapabilirsiniz. Değerli hocama sonsuz sevgilerle.

Default Avatar75
B.N

Sevgili filiz hocam sayesinde vajinismusu yendim. Yapamam dediğim her şeyi yapabilecek gücümün olduğunu bana gösterdi. Bu süreci hocamın desteği, güleryüzü, kararlılığı olmasaydı asla bitiremezdim. İyi ki tanıdım sizi hayatıma ışık oldunuz.

Default Avatar75
G.R

Eşimin ailesi ile olan problemler dağ gibi olmuştu. Çözüm olmayınca biz sürekli kavga etmeye başlamıştık. Son umut filiz hanım gittik. Keşke çok önce gitseydik dedik. Daha ilk görüşmede çözeceğimize inancım tam olmuştu. Ve çözdük sevgili hocam sayesinde. Kendisini çok seviyoruz ve kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Default Avatar75
T.L

Evlilik öncesi Danışmanlık sürecinde filiz hocam bizlere çok yol gösteri oldu. Adım adım tüm süreçleri anlatarak bilgilendirdi. Bizleri çok rahatlattı. Kendisine minnettarız. Sizleri çok seviyoruz hocam.

Default Avatar75
R.M

2 yıldır evliyiz. Her zaman olacağını düşündük ama asla olmadı. Çok üzüldüm, çok ağladım. Çözümü olmadığına inandırdım kendimi. Eşimden uzaklaştım. Her sorana vajinismus hastayım diyordum. Ancak bunun bir hastalık olmadığını ve çözümü olduğunu filiz hocamla öğrendim. Kendi bedenimi benliğimi tanıdım. Ve vajinismusu yendim. Değerli hocam tüm korkularımı endişelerimi anladı, bizi her noktayla ilgili bilgilendirdi, bildiğimiz tüm yanlışları doğruya çevirdi. Bizim için çok kıymetlisiniz hocam. Hayatıma kattığınız her şey için minnettarım. Sizinle tanışmak benim için büyük bir şans.

Default Avatar75
O.L

Eşimin yaptığı şeyler artık dayanamayacağım noktaya gelmişti. Affetmemi istiyordu ama yapamıyordum. Onun isteğiyle filiz hamımla görüşmeye başladık. İlk görüşmede doğru yerde olduğumuzu anladım. Değerli hocama hayatımıza ve ailemize kattığı her şey için teşekkür ederiz.

Default Avatar75
U.Ö

Bireysel Danışmanlık sürecimi değerli filiz hanımla tamamladım. Yıllardır biriktirdiğim her şeyi o güzel yeşil odada onardım. Benliğimi, duygularımı kabul ettim. Hepsi de sevgili hocam sayesinde oldu. Emekleriniz benim için çok değerli. İyi ki varsınız.

Default Avatar75
P.R

Yalnızlıktan korkan takıntıları olan bir kadındım. Hiç çözmek istememiştim. Ta ki Filiz hocayla tanışana kadar. Netliği, profesyonelliği, sonsuz bilgisi ile her görüşmede Farklı bir ben oldum. Sizi çok seviyorum hocam hayatıma şans oldunuz.

Default Avatar75
Y.D

5 yıldır vajinismus sorunuyla evliliğimi sürdürüyordum. Her yolu denedim ama tüm ümidim bitmişti. Son çare filiz hanıma gitmek istedik. O gün benim dönüm noktam oldu. Kendime inandım, kendimi sevdim, kendimi tanıdım değerli hocam sayesinde. Çok kısa bir sürece yendim. Minnet duygularımı ifade etmiyor bile. Çok teşekkür ederim hocam ışığım oldunuz.

Default Avatar75
I.P

Uzun yıllardır göz ardı ettiğim tüm sorunlarım bir anda ortaya çıkmıştı. Filiz hocam bu sürecimi yönetmemi sağladı. Kararlılığı, bilgisi, nazik tavırları her gün evet yapabilirim dememi sağladı. Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır. Benim için çok değerlisiniz hocam.

Default Avatar75
G.P

Eşimle yaşadığımız problemler gün geçtikçe arttı. Sürekli kavga etmek artık çocuklarımızı da kötü etkilemeye başlamıştı. Arkadaşımın önerisiyle Filiz hanımla çift sürecine başladık. Gelmek istemeyen önyargılı eşim filiz hocayla tanıştıktan sonra seve seve geldi. Bilgisi, kararlılığı ve profesyonelliği ile bizlere çok iyi geldi değerli hocamız. Kavgalarımız azaldı, birbirimizi tanıdık diyebilirim. Minnettarız size hocam. Çok teşekkür ederiz.

Default Avatar75
H.K

aşadıklarımı kabul etmek benim için çok zordu. Sürekli depresyonda gibiydim, aşırı kilo vermiştim ve sürekli ağlıyordum. Desteği de kabul etmemiştim. Ancak değerli Filiz hocamla tanışmak tüm düşüncelerimi değiştirdi. İlk görüşmede ben bunu başarıcam dedim. Ve başardım da. Şuan sürecimizin sonlarına geldik ama bilmediğim, doğru kabul ettiğim pek çok şeyi yeni bir bakışla tekrar gördüm. Kendimi tanıdım, sevdim. Değerli hocama ne kadar teşekkür etsem az kalır. İyi ki tanıştık.

Default Avatar75
Ü.L

Takıntılarım tiklerle artış göstermişti. Beraberinde öfkem ortaya çıkmıştı. Arkadaşımın zoruyla gittiğim kuruma şuan koşa koşa gidiyorum değerli filiz hocam sayesinde. Kendisine destekleri, samimiyeti, güleryüzü ve profesyonel yaklaşımları için teşekkür ederim.

Default Avatar75
M.Y

İşin ehli değerli filiz Özsoy hocam. 5 yıldır süren cinsel sorunlarımızda ne denediysek kime gittiysek sonuç alamamıştık. Son umudum filiz hocamdı. Keşke ilk başta sizi tanısam size gelseydim hocam. Kısa bir sürece çözüme gittik ve sadece cinsel sorunlarımızı değil hem kendimizle hem de birbirimizle olan sorunlarımızı da hallettik. Bizlere çok şey kattınız teşekkür ederiz.

Default Avatar75
R.S

Çift danışmanlığı sürecinde tanıştık değerli filiz hanımla. Sürecimizden çok memnun kaldık. Kısa sürede sonucu gördük. Filiz hanıma teşekkür ederiz.

Default Avatar75
P.R

Covid döneminde neredeyse tüm ailemi kaybetmiştim. En dipteydim. Artık bende ölümü bekliyordum sanki. Telefonlar çaldığında tir tir titremeye başlamıştım. Geceleri çığlıklar atarak uyanmaktan yorulmuştum. Eşimin desteği ile Filiz hocama geldim. İlk gördüğüm anda evet dedim filiz hocam beni bu dipten çıkarabilir. Oysa beni çıkarmadı kendi çıkabileceğim gücü bulmamı sağladı ve çıkarken hep ışık oldu. Sizler çok değerlisiniz hocam iyi ki tanıştık. Minnettarım size.

Default Avatar75
Y.G

Annemin kaybı, iki düşük yapmam ve eşimle sorunlarımız bana bataklığa düşmüş hissi yaşatıyordu. Gün geçtikçe dibe batıyor gibiydim. Her şey herkes üstüme geliyordu. Araştırırken filiz hocamı gördüm ve sanki kendisi ile çözebilirim hissim uyandı ve gerçekten de çözdüm. Süreç içerisinde desteğini asla esirgemedi benden. Sizleri çok seviyorum hocam iyi ki hayatıma sizin gibi değerli biri girdi.

Avatar
Miray

Tedaviye başlamadan önce bende yorumları okuyarak Filiz hocaya gitmeye karar verdim . Vajinismus hastası olduğumu bende yeni öğrenmiştim ve beklemedim . Tek başıma gittim ama filiz hanım beni hiç yalnız bırakmadı korkumu yendim ve bu hastalığı da . Ertelemeyin çekinmeyin gittiğinizde aile ortamı gibi herkes Güleryüzlü iyi ki sizi tercih etmişim hersey için çok teşekkür ederim

Default Avatar75
K.E

Sağlıklı boşanma danışmanlığı için başvurmuştuk filiz hanıma. İkimizde bilgili insanlar olduğumuzu düşünüyorduk ve sürecin hem kendimiz hemde çocuklarımız için normal seyrinde ilerlemesini istiyorduk. Ama aslında hiçbir şey bilmediğimizi, doğru sandığımız tüm söylemlerin yanlış anlamlar uyandırdığını anladık. Değerli hocama binlerce kez teşekkür ederiz. Boşanmaya girdiğimiz yerde ailenin anlamını, değerini öğrenerek çıktık. Minnettarız.

Default Avatar75
Gülsen F.

55 yaşında mesleğinin en üst noktalarına gelmiş dışarıdan bakıldığında mutlu evliliği olan, her istediğini yapan biri olarak görülsem de asla mutlu değildim. Mutluluğun ne olduğunu bile tanımlayamıyordum. Hayata yarış atı olmak için gelmiş gibi hissediyordum. Filiz hocam gerçek beni gösterdi, hayatımı siyah beyazdan renkli moda geçirdi. Asla hissedemem dediğim duygularımı kabul etmemi sağladı. Kendisine minnettarım. İyi ki siz hocam.

Default Avatar75
M.S

Erken boşalma sorunuyla kurumunuza gelmiştim. Bunu söylemeyi bırakın kabul dahi etmiyordum. Hep karşıma gelenlerdi sorun ben değildim. Ön yargılıydım sırf insanlar sussun diye gitmiştim. İlk görüşme de iyi ki de geldim dedim. Filiz hanımefendi çok profesyonel ve bilgili biri. Kendisine çok teşekkür ederim. Herkese tavsiye ediyorum.

Default Avatar75
B.D

Evliliğimiz her anlamda kötü ilerliyordu. Özellikle cinsel sıkıntılarımız pek çok şeyin üstüne çıkmıştı. Ve bu durum bende aldatılma korkusunu ortaya çıkarmıştı. Arkadaşımın övgüleri ile filiz hocayla tanıştım ve ne kadar doğru anlattığını anladım. Kendi bedenimi tanımıyormuşum ben onu gördüm. Sizler ışık gibisiniz hocam dokunduğunuz yeri aydınlatıyorsunuz tıpkı hayatım ve evliliğim gibi. Teşekkür ederim sevgili filiz hocam.

Default Avatar75
S.F.G

Çift sürecimizde bizleri adım adım ileriye taşıyan, bizlere pek çok şey öğretip fark ettiren Filiz hanıma çok teşekkür ederiz. Siz ve desteğiniz olmasaydı biz ailemizi kurtaramazdık.

Avatar
Dilara B.

En dipte olduğum, kimseyle konuşamaz, evden çıkamaz hale geldiğim dönemde buldum Filiz Hoca’mı. Babam 4. evre kanser hastasıydı, anneannemi ise kaybedeli 1 ay olmuştu. Kendimi kaybetmiştim, eski ben değildim. Filiz Hoca’mın desteğiyle önce ölüm ve kanser hastalığını kabullendim. Daha sonra ise kendimi arayış sürecim başladı. Hocamın verdiği kitapları okudum, ödevlerimi yaptım. Bu 7 aylık süreçte en iyisini de en kötüsünü de yaşadım. Beni mutsuz eden işimi değiştirdim, ilişkim çok daha iyi evlenme sürecine girdim, aileme nasıl yaklaşacağımı biliyor ve babama ona göre davranıyorum. Kendimi buldum ama arayışım hala devam etmekte. Artık çok daha iyi, kendine güvenen, farkındalığı artmış bir insan olduğuma inanıyorum. Bu süreçte bana çok destek olan Filiz Hoca’ma ne kadar teşekkür etsem az. Sadece aile/çift terapisi değil her konuda danışmanlık alabileceğiniz biri kendisi. 🙂

Default Avatar75
R. S

Ahhh söze nerden başlasam, sabır kelimesinin karşılığı canım filiz hocam, bir insan nasıl bu kadar sabırlı, anlayışlı, içten ve samimi olabilir. 2 yılı aşkındır uğraştığım vajinismus sorunundan hiç bıkmadan usanmadan bize öğrettikleri maddiyatla ölçülemez, iyi ki filiz hocamı bulmuşum, iyi ki bu süreci onla yönetmişiz. Adım adım en az 8 seans belki 20 belki 30 telefon görüşmesi, ne sorduysam bıkmadan usanmadan bana anlatan canım hocam iyi ki varsın.. Geçmişte yaşadığımız travmalar, küçükken cinsellikle ilgili duyduğumuz saçma sapan şeyler bizi ne hale getirmiş oysaki.. Geçmişe daha fazla takılmadan herkesin önüne bakmasını, tedavi için muhakkak yardım almasını, utanmadan çekinmeden işi bilen Filiz hocam gibi bir uzmana konuyu aktarıp sorununu çözmesini çok isterim, kendim çok erteledim başkaları ertelemesin, eşinize de kendinize de değer verin,hayat ertelenecek kadar uzun değil. Ek olarak telefonu açan tatlı dilli bayan arkadaşlarımızdan tutun da, böyle bir kurumu hizmete açan sahibinden ve tabiki Filiz hocamdan Allah razı olsun. Sevgiler,

Avatar
M.B

Biz Yeni evli bir çiftiz vajinismus tedavisi için birçok araştırma yaptık ve Filiz hanımla karşılaştık…yorumları okuyarak kendisini seçtik ve ne kadar da doğru bir seçim yapmışız .3 seyansta üstesinden gelmeyi başardık inanılmaz bir süreçti zorlandığım günlerde oldu ama pes etmedim devam ettim ve başardım .. hâlâ bu sorunla uğraşan ve çözüm arayan bir çok kadın olduğunu biliyorum.kendi kendine geçer doktora gitmeden de çözeriz diye boşuna Zaman kaybetmeyin Filiz hanım bu konuda uzman ve kendisine yüzde yüz güvenebilirsiniz.. sonuç almama gibi bir durum söz konusu bile değil.. kendisine sonsuz teşekkürler iyi ki karşılaşmışiz diyorum.umarim hâlâ bu sorunla uğraşan kadınlara yol gösterebilmisimdir..?

Default Avatar75
Z.A

şin uzmanı, saygıdeğer, samimi, sabırlı, bana göre dört dörtlük bir uzman canım filiz hocam 🙂 ne uğraştı benle
Arkadaşlar ben yapamıyorum, benim vajinismus seviyem galiba en üst düzey, hiç bir zaman başarılı olamıcam diye kendimizi yiyip Bitirmişiz, cinsellikle ilgili o kadar yanlış bilgiye sahibizki..
Bu yolda bir yerden başlamak çok önemli, ben burdaki yorumları okuyarak Filiz hocamdan randevu almaya karar verdim çokta cesaretlendim iyiki de yapmışım.
Bize anlattıkları ve yaklaşımı hayatımıza yön verdi, 8 seans belki 30 telefon görüşmesi çok zorladım hocamı, sıkılmadan tekrar tekrar anlattı..
sizlerde benim gibi şuan bilgisayar başında yorum okuyorsanız bir saniye daha düşünmeyin, hayat Kaliteniz için beyninizin size oynadığı oyunlara son verin, muhakkak destek alın.
Son sözüm, çok ağladım çok emek verdim ama değdi, allah razı olsun Filiz hocamdan..

Default Avatar75
Y.H.

Vajinusmus çözümü için başvurduk, lakin Filiz Hanım vajinusmusu yenmemizi sağlamakla kalmadı. Randevulerde verdiği tavsiyelerle de evliliğimizi güzelleştirmemize sebeb oldu. Teşekkür ediyoruz.

Default Avatar75
N.K

Yaklaşık bir buçuk-iki aydır Filiz Özsoy hocamdan eşimle birlikte vajinusmus tedavisine başladık. Önce araştırma yaptım ve en doğru adresin Filiz hoca olduğuna karar verdim ve bunun neticesinde de bugün bu yorumu yapabiliyorum. Öncelikle Filiz hocama çok ama çoook büyük teşekkür borçluyum . Çok teşekkür ederim hocam sayenizde bu süreci çok sağlıklı atlatabildik ve eşimle birbirimizi anlayabilmeye başladık. Tedavi süreci vajinusmus ağırlıklı gitse de yeni evli olduğumuz İçin iletişimsel sorunlarımızda vardı ve seanslar hem evlilik için iletişim, anlaşma hemde cinsellik üzerine ilerledi. Ve buna gerçekten de çok ihtiyacımız vardı. Lütfen bunu kendiniz halletmek için bahaneler üretmeyin gerçekten bu alanda iyi birisinden yardım alın ne çok şanslıydım ki ben filiz hocamı seçerek hayatımın en doğru kararlarından birini verdim . Şuan çok daha iyiyiz eşimle ve her evliliğin buna ihtiyacı olduğunu düşünüyorum . Lütfen ertelemeyin ve tedavi olun. Bir kez daha çok teşekkür ederim ?

Default Avatar75
M.A.D.

Mutluyum, huzurluyum, kesinlikle tavsiye ediyorum. Benim ve ailemin hayatını olumlu yönde değiştiren Filiz hanimla tanışmamız internet sayesinde oldu. Aile içindeki iliskimiz, hayata bakış acimiz çok değişti.Vajinismus süreside olan danisaniyim ve kattetigimiz yol inanılmaz. Bana kendimi sevmeyi, kendimle barismayi öğretti. İç huzuru buldum. Artık çözümsüz degilim. Her karşılaştığım zorlukta kendime bir yol cizebiliyorum. Neredeyse bir ay süren depresyon halim, bayilmalarim, yemek ataklarim sona erdi. İlaç kullanmadan, birçok teknikle hala devam eden terapi surecimizde hayatimin daha ne kadar iyi olabileceği heyecanı ile her seansı iple çekiyorum.Filiz hanımı; güleryüzü, profesyonelliği ve yardımseverliği ile kesinlikle tavsiye ediyorum.

Default Avatar75
E.R

Merhaba biz 6 yıllık evli bir çiftiz. vajinismus ve erken boşalma yüzünden birbirimize yabancılaşmaya başlamıştik. Taaki Filiz özsoy hanımla tanisana kadar. 6 yıl boyunca bir terapi almak istemedik, çekindik, utandık, başarırız kendi başımıza dedik. Ama olmadı pes ettik ve İnternet ten filiz hanımdan randevu aldik. Artık karar vermiştik başarmak bu durumdan kurtulmak istiyorduk. Filiz hanım bize yol gösterdi. Bizi bize tanıttı. Bilinç altındaki düşüncelerimizin aslında bizi esir aldığını öğretti. SADECE 5 SEANSTA BU DURUMDAN KURTULDUK. Sakın ertelemeyin, Filiz Hanımı başta tavsiye ediyor ve mutlaka varsa böyle bir durumunuz bir aile danışmanına başvurmanızi tavsiye ediyoruz. HADİ SİZDE KENDINIZE BIR IYILIK YAPIN HAYATINIZI DEĞİŞTİRİN….

Default Avatar75
N.K

Yaklaşık bir buçuk-iki aydır Filiz Özsoy hocamdan eşimle birlikte vajinusmus tedavisine başladık. Önce araştırma yaptım ve en doğru adresin Filiz hoca olduğuna karar verdim ve bunun neticesinde de bugün bu yorumu yapabiliyorum. Öncelikle Filiz hocama çok ama çoook büyük teşekkür borçluyum . Çok teşekkür ederim hocam sayenizde bu süreci çok sağlıklı atlatabildik ve eşimle birbirimizi anlayabilmeye başladık. Tedavi süreci vajinusmus ağırlıklı gitse de yeni evli olduğumuz İçin iletişimsel sorunlarımızda vardı ve seanslar hem evlilik için iletişim, anlaşma hemde cinsellik üzerine ilerledi. Ve buna gerçekten de çok ihtiyacımız vardı. Lütfen bunu kendiniz halletmek için bahaneler üretmeyin gerçekten bu alanda iyi birisinden yardım alın ne çok şanslıydım ki ben filiz hocamı seçerek hayatımın en doğru kararlarından birini verdim . Şuan çok daha iyiyiz eşimle ve her evliliğin buna ihtiyacı olduğunu düşünüyorum . Lütfen ertelemeyin ve tedavi olun. Bir kez daha çok teşekkür ederim ?

Default Avatar75
R-E

Merhabalar. Buraya o kadar çok şey yazmak istiyorum ki anlatamam. Lütfen dikkate alın yazdıklarımı. Kimse havadan sudan buraya bu kadar yazıyı yazmiyor. Biz 6 yıllık evliyiz. Vajinismus evliligimizin kabusu oldu. Terapiye ihtiyacimiz olduğuna karar vererek internetten araştırarak Filiz Özsoy hanımdan terapi için randevu aldik. İnanın terapi odasina girene kadarki stresimiz çok fazla idi. Ama ilk seanstan sonra kendi evimiz gibi rahatlıkla girip çıktığımız bu ortam bizi bu durumdan sadece 4 seansta kurtardı. Temiz, samimi, hoş karşılanmanin cesaret verdiği bu ortama gitmekten sakın çekinmeyin. VAJİNİSMUS’U ERTELEMEYİN TERAPİ ALIN. BIZE VERDİĞİ DESTEKTEN DOLAYI FİLİZ HANIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

Default Avatar75
G-A

Çok değerli Filiz hocama teşekkür ederek başlamak istiyorum. Yaşadığım süreçte, umutsuzluğa düştüğüm her anda elimden tutup ayağa kalkacak gücü bulmamam yardımcı olduğunuz için minnetarım. Vajinusmus yaşıyordum ve ne yapacağımı bilemez haldeydim. Arkadaşımın tavsiyesi ile Filiz hocamla tanıştım. Çok utandım, umut etmedim hiç. Ama siz bunu yapmayın. Ertelemeyin ben tam 2 yıl erteledim. Burada ‘ayıp, yasak, günah’ yok. Cinsel hayat biz kadınların da hakkı, bunu yaşayarak çok daha mutlu oluyoruz. Ben 5 seansta bu hazza ulaştım ve kesinlikle herkese tavsiye ederim. Bize destekleri için Filiz Hocama çok teşekkür ederiz.

Default Avatar75
N.R

Sevgili Filiz hocam. Sizlerle tanışmak bizler için büyük bir şanstı. Evliliğimiz çok olumsuz ilerliyordu ve artık boşanma evresine gelmiştik. Eşim ilk etapta görüşme konusunda isteksizdi ama Filiz hocamın yaklaşımı onu rahatlatınca istekle gitmeye başladı. Eşimle çok severek evlendik ama evliliğimizde bir takım sorunlar yaşadık. Filiz hocam bu sorunların çözümü odaklı bir takım çalışmalarda bulunarak sorunlarımızı etkili bir biçimde çözdü. Çok güler yüzlü, samimi ve işinde çok başarılı biri. İnsana güven veriyor ve rahatça paylaşabiliyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ederim. Kendisine çok teşekkür ederim. Evliliğimin düzene girmesinde emeği büyük.

Default Avatar75
Se.

Ben 3,5 yıllık evliyim.Eşimle çok severek evlendim.Herşey çok güzel yolunda kavuştuk derken hiç tahmin etmediğim bir duvar çıktı karşıma, geçer, heyecandandır, dedik ama her denediğimizde aynı duvarla karşılaştık.Sonra Kadın doğum uzmanına gitmeye karar verdik. Herhangi bir fiziksel rahatsızlığım yoktu. O zaman vajinismus ile tanıştım ve tabiki Filiz hocamla. İyi ki tanımışım kendisini desteği ve ilgili için çok teşekkür ederim.Filiz hocam sayesinde vajinusmusu yendim.Minnettarım sizlere hocam. Sizde yapabilirsiniz, korkmayın, ertelemeyin, bu hayat bizim.

Default Avatar75
ş.

Merhabalar..Buraya gelmeden önce yorumları okuyarak acaba diyerek çıktım bu yola..Umutsuzluk,korku,utanç,öfke,kendine güvenememe,suçluluk gibi duygularla kafam karışık halde Filiz hocamla tanıştım.İlk seansımizda güler yüzü ve olumlu cümleleriyle bizi anlayarak teşvik etti.Kendime güvenim hala yoktu ve basaramiycam diye gittigim her seansta bana umut verip tekrar gönderdi.Ve sonunda asla diyerek girdiğim o kapidan mutlu,ozguvenli bir şekilde ayrıldım.Her konuda bana cok akil verdi.Evliligim cok değişti sayesinde.Bir de bebeğimiz olacak inşallah.Umudumuz oldu stres dolu zamanlara mucize oldu.Filiz hocama cok teşekkür ediyorum.Onun sayesinde yeniden doğdum.Burdan diğer çiftlere de kesinlikle ümitsiz olmamalarini ve mutlaka Filiz hocama gitmelerini çok çok tavsiye ediyorum.Her kadın çok güçlüdür bunu unutmayın Filiz Hocama bir kez daha teşekkür ediyor,kocaman öpüyorum..

Default Avatar75
Y..Ö..

Filiz hanım bana kendimi farketmimi sağladı.Bozulan duygularımı kendime olan inancımın olamdigını farkettim onunla. Artık varım diyebiliyor um. Kendime ait olan hayatımi yaşamak istiyorum diyebiliyorum. Adım adım herşeyi zamanında sabırla bir danışmanlık yaptı bana. Çok teşekkür ediyorum Filiz Özsoy.

Default Avatar75
K. T.

Merhabalar öncelikle 3 yıllık evliyiz ve vajinismus problemimiz vardı. Filiz hoca sayesinde kademe kademe tüm sorun ve problemlerimizi çözerek sonuca ulaştık. Hem vajinusmus problemimiz de hemde hayatta karsımıza çıkan sorun ve dertlerle ilgili vermiş oldugu öneri ve bilgilerle bize bambaşka yollar açan bizi aydınlatan ve ailemizden biri olan FİLİZ ÖZSOY hocamız ve Kocaeli Aile Danışma Merkezi çalısanlarına çok tesekkür ediyorum. Yeni evlenen, evlenecek olan, vajinismus problemi olan herkese siddetle tavsiye ederim. Herkes çekinmeden gitmeli ve yanlış bildiği birçok şeyin doğrusunu öğrenmeli….

Default Avatar75
N.K

Filiz Özsoy hocamdan eşimle birlikte vajinusmus tedavisine başladık. Önce araştırma yaptım ve en doğru adresin Filiz hoca olduğuna karar verdim ve bunun neticesinde de bugün bu yorumu yapabiliyorum. Öncelikle Filiz hocama çok ama çoook büyük teşekkür borçluyum . Çok teşekkür ederim hocam sayenizde bu süreci çok sağlıklı atlatabildik ve eşimle birbirimizi anlayabilmeye başladık.

Default Avatar75
W

Ruh Sağlığı alaninda çalışan profesyonel bir kurum bulmanın zor olduğu bu günlerde, işini hakkıyla yapan, donanımlı ve gerçekten uzman bir kadroya sahip. Adım attığınız ilk anda güven uyandıran bir kurum. Bu kurumda sevgili Filiz hocamla tanışma imkanı bulmam benim en büyük şansım. Filiz hocama ve tüm krum ekibine çok teşekkür ederiz. Kesinlikle tavsiye ettiğimiz bir kurum ve muazzam bir ekip.

Default Avatar75
j

Değerli Filiz Hocam tanıdığım için şanslı hissettiğim ender insanlardan çok cana yakın ve işini gerçekten severek yapan biri bir çok sorunumu aşmamda yardımcı oldu ve fazlasıyla ilgilendi kendisine çok teşekkür ederiyorum.

Default Avatar75
F.S

7 yıldır yaşadığım vajinismus tedavisi için gittik. Filiz Hanımla 2.5 aylık bir süreç geçirdik kaybettiğim umutlarımı,kendime olan inancımı tekrar yeşertti ve başarıyla sonuçlandı. Çok teşekkür ederim herşey için

Default Avatar75
T

Boşanma sürecinde olan, birbirini çok seven ama bir o kadar da unutmuş bir çifttik. Sürekli tartışıyor ve çözüm bulamıyorduk. Tavsiye üzerine Filiz hocamla tanıştık ve iyi ki de tanıştık. Kendimizi farketmemizi sağladı. Aslında sürekli birbirimizi suçluyor ve kendimize bakmıyormuşuz. Kendisine çok teşekkür ediyoruz güleryüzü ve bize yardımlarından dolayı. Sevgimizi tamamladı.

Default Avatar75
M..

Filiz hanıma aile içinde çözemediğimiz problemler… Hatta boşanma nedeniyle başvurduk. Kendisinin gösterdiği performansla, tedavi ile ilişkimizi kurtardık. Tutkumuzun, sevgimizin farkına vardık. Hala terapilerimizin sıklığını azaltsakta isteyerek, dahada iyileşerek devam ediyoruz. Başta çekinsede insan mutlaka her çiftin bir danışması gerektiğini düşünüyorum. Eşimle daha önce gitseydik keşke diye çok konuştuk. İlgisine, tedavisine teşekkür ederiz.

Default Avatar75
R.Z

Merhaba 2,5 yıllık evliyiz. Ve vajinismus problemimiz vardı. İnternette bu konuyla ilgili araştırmalar yaparken Kocaeli Aile danışmanlığı merkezine denk geldim. Gittiğimiz ilk gün nasıl bi ortamda olacağımızı ve nasıl davranmamız gerektiğini bilmiyor ve endişe ediyorduk. Ta ki Filiz özsoy hocamızı görene kadar. Daha ilk yarım saatte çok doğru bi karar verdiğimizi zaten farketmiştik. Filiz hocaya hem vücudumu ve hemde kendimi tanımama yardim ettiği ve bana ışık olduğu için, bizi içtenlikle dinlediği için minnettarım. Bu süreçte esimle birlikte verilen egzersizleri ve görevleri sıkılmadan inanarak yerine getirdik. En başta bunu başarabilir miyim diye düşünürken bi baktım ki başarıyorum. Bunu gördükçe dahada inandım. Ve yıllarca kafamda kurup korktuğum bu sorunun aslında ne kadar basit olduğunu öğrendim. Ve 5. seansımızın sonunda bunu başardık. Her hafta seanslarımızı heyecanla bekledik. Filiz hoca sadece bize cinsel anlamda degil bir çift olarak da evliliğimiz hakkında çoğu sorunu aşmamızda bize tecrübeleriyle, yol göstericiliğiyle her konuda destek oldu. Artık hem evlilik konusunda hemde cinsel konuda kendine inanan ve başaran bi kadın vardi. Bu süreçte herzaman çözüm odaklıydık. Buda ilerleyip başarmamızı sağladı. Lütfen bu sorunu yaşayan herkesin bi an önce Filiz hocayla tanışmasını istiyorum. Doğru bildiğiniz bütün yanlışlarınızı zaman geçmeden filiz hocayla düzeltmeye başlayın. Bu süreçte Kocaeli aile danışmanlığı merkezine ve filiz özsoy hocamıza tekrar teşekkürler.

Default Avatar75
S.B.

Vajinusmus problemim vardı.Sürekli ertelediğim bu durumu çözüme kavuşturmak istiyordum. İnternetten araştırma yaparken Kocaeli Aile danışma merkezinde Filiz Özsoy hanımın ismini duydum ve randevu aldım.İlk seansta çekinerek ve yenebilecek miyim diye düşünerek gittiğim bu durumda kısa sürede sonuca ulaştık.Filiz hanıma yaklaşımı, bilgilendirmesi, ilgisi ve sonsuz desteği için çok teşekkür ederim.iyi ki tanışmışız.

Default Avatar75
Se.De.Ko

1.5 yıllık evlilikte önce vajinismus sorununu Filiz Özsoy ile çözdük.
Şimdi ise minik kızımın doğması ile yaşadığım korku,kaygı ve sinir nöbetlerini Filiz Hanım ile aştık.
Filiz Hanıma teşekkür ederim konu üzerinde yüzeysel durmadan derinlerdeki sorunu bulup çözüp konuyu kapattığı için…
Şimdi kendine güvenen bir anneyim
Her şeye rağmen kendime güveniyor ve seviyorum
Her şeye rağmen kusursuz değil ama kızıma iyi bir anne olduğumu biliyorum
Teşekkür ederim Filiz Hanım iyi ki varsınız :))))

Default Avatar75
s.g.

Evlilik yolunda olan ilişkimde artık çıkmaz sorunlarla karşı karşıya kaldığımı kendimi istemediğim durumlar içerisinde gördüğüm için Filiz Hanımdan evlilik öncesi danışmanlığı için ilk randevumu aldım. İlk gittiğim gün ile (1,5ay öncesi) şuan ki halim arasında inanılmaz gözle görülür, hissedilir fark var. Evlilik yolunda olduğum bu süreçte aldığım destek ile aslında doğru bir ilişki içerisinde olmadığımı fark ettim. Ve şuan kendimi tam anlamıyla bulduğumu kendimi anladığımı ve artık gerçekten ne yapmak istediğimi biliyorum. Elbette ki bakış açımı ve ufkumu genişleten Filiz Hanım sayesinde… Evlilik yolunda olan herkesin kesinlikle evlilik öncesi danışmanlığına gitmesini çiftlerin birbirleri için en sağlıklı evlilik yapmalarını sağlamaları için bu yola ve Filiz Hanım’a başvurmaları şiddetle tavsiyemdir. 🙂

Default Avatar75
S…..

Ben vajinusmus olduğu bile bilmiyordum filiz özsoy doktorum sayesinde hem evliliği kurtardım hem de hayata bakış açım değişti. Her şeyden önce kadın olduğumu anladım öğrendim iyi ki ilk önce filiz hanıma gitmişim.

Default Avatar75
E.

Merhabalar. Ben 7 aylık evliyim ve Filiz hocama bu durumu farkettiğim an başvurmak istedim bu durumu kabullendim ve destek almaya başladık eşimle beraber. O kadar memnun kaldım ki şuan Filiz hocamın desteğiyle de başardık. Çok şükür iyi ki Filiz hocamı tercih etmişim ses tonuyla bile sizi yapabileceğinize ve tabularınızı yıkmaya teşvik edebiliyor, cesaretlendiriyor. Önemli olan hemen sonuca odaklanmak olamamalı aşamalarla beraber kendinizi keşfederek ilerlemenizi tavsiye ederim. Zaten özgüveni yüksek bir insandım ama Filiz hocamın desteğiyle beraber bu desteği alırken özgüvenim daha da arttı. Sadece vajinismus tedavisi olarak değil genel olarak Filiz hocam bizlere çok şey kattı. Son olarak bu aşılabilecek bir durum, önemli olan bu durumu zamana bırakmak yerine kabullenip destek almaya başlamanız olacaktır. Minnettarım..

Default Avatar75
A…

3,5 yıllık evliğim vajinismus problemimi hep erteleyip görmezden gelmeye çalıştım ancak bu artık evlilik hayatımı olumsuz yönde etkilemeye başlamıştı ve kaçmanın çare olmayacağını anladım. İnternette yaptığım araştırmalar sonunda Filiz Hanıma gitmeye karar verdim. Kendisiyle görüştüğümde bana çok güven verdi. Harika bir uzman ve bu sorun çözülene kadar elinizi bırakmayacağını size gerçekten hissettiriyor.

Default Avatar75
S.C.

Hayatla ilgili anlamlandırmakta güçlük çektiğim ve olumlu yönde değiştirmek istediğim bazı durumları-olayları teşhis edebilmek için başvurdum Filiz Hanım’a. Daha ilk seanstan farkındalığım kendini göstermeye başladıı.Olayların daha önce hiç bakmadığım yönlerine ışık tutuyor. Kibar, anlayışlı ve ilgili biri. Kendinizi arama yolunda sizler için de çok iyi bir rehber olacağını düşünüyorum. Kendisi ile online olarak görüşme yapabiliyor olmam büyük bir şans. Kullandığı methodları ve yaklaşımını çok güncel buluyorum.Kocaeli Aile Danışma Merkezi ve Filiz Hanım’a sonsuz teşekkürler.

Default Avatar75
Du.

Evliliğimin ilk aylarında ne kadar kendime kondurmak istemesem de artık bi sorunum olduğunun farkındaydım fakat hep erteliyor kendi başıma bir şekilde yapacağımı düşünüyordum. Hiç öyle olmadı arkadaşlar zaman geçtikçe daha da korkar oldum vajinismus asla kendi başınıza çözebileceğiniz bir durum değil çünkü kendinizle ilgili bilmediğiniz o kadar çok şey var ki ben bunların hepsini Filiz Hocamdan öğrendim. İlk gittiğimde ki çekingenliğim karamsarlığım seans sonunda kendini özgüvene inanca bıraktı. Tüm olumsuzlukları korkuları o an orada bıraktım. Şuan gerçekten o kadar ay beklediğim korktuğum şey bu muymuş diyorum inanın o kadar basitmiş ki geçen zamanıma çok üzülüyorum. Kesinlikle ertelemeyin bir sorun olduğunu düşündüğünüz an hemen bir uzmandan destek alın. Filiz hocam bu konuda gerçekten karşınıza çıkacak enlerden birisi. İyi ki tanımışım sizi hocam size ne kadar teşekkür etsek az kalır.

Default Avatar75
H.E.

Sevgili Filiz hocamla iyiki ama iyiki tanışmışız.
Biz eşimle birlikte vajinusmus tedavisi için Filiz hocamdan yardım aldık. Hayatımda aldığım en iyi en doğru karardı diyebilirim.
Vajinismus asla ertelenecek ve kendi başınıza aşabileceğiniz bir süreç değil. Vakit kaybetmeden Filiz hocamdan yardım alın.
Asla aşamayacağımı düşündüm. Eşimi çok sevdiğim halde boşanmayı düşündüm. Her günümü ağlayarak geçirdim. Ama Filiz hocamla tanıştıktan sonra her şey çok değişti. Benim zihnimi yeniledi bana güçlü olmayı öğretti bana bir kadın olarak ne kadar değerli olduğumu öğretti. Tamamen yenilendim güçlendim vajinusmusdan kurtuldum. Ertelemeden Filiz hocama gidin.
Eğer ertelemek çözüm olsaydı eşimle bir sene boyunca bu sıkıntıyı çekmezdik. O yüzden lütfen ertelemeden günleriniz zehir etmeden Filiz hocamdan destek alın.
Filiz hocam iyiki varsınız. Size burdan çok ama çok teşekkür ederim.

Default Avatar75
S.Ç

Filiz hocama evlilimiz bitme noktasina geldiğinde başvurduk. İnternet üzerinden arastirdik ve gittik. Ilk seansta aşırı karamsardim. Ama Filiz hocam o kadar kibar, guler yüzlü, profesyonel ki seans çıkışı kendinizi kus kadar hafif hissediyorsunuz. Seanslarimizin sıkıldığı azalsada devam ediyoruz. Resmen seans gunleri gelse diye iple çekiyorum gercekten cok verimli geçiyor. Evliligimdeki etkisi inanilmaz zaten. Herseyi detayiyla anlatiyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Hic dusunmeden gidin. Burdan Filiz hocama ve aile danisma merkezindeki guler yüzlü calisma arkadaşlarına teşekkür ediyorum.

Default Avatar75
R.

Ben 4.5 aylık evliyim daha en başından eşimin bilinçli olması sayesinde Vajinusmus olduğumun farkına vardım her ne kadar kabul edemesem dw konduramasam d bu gerçekle yüzleştim sonunda ve hemen tedavi sürecine başladık uzun araştırmalarım sonucunda filiz hocama gitmeye karar verdik. Geçeceğine dair hiç umudum yoktu sanki hiç yapamayacakmışım imkansızmış gibi geliyordu ilişkiye girmek bana hep ama kendisi o kadar güler yüzlü o kadar kibar ve anlayışlı ki tüm karamsarlıklarımdan kurtardı beni benim tüm kendimi kapatmalarıma olmazlarıma rağmen bu süreci aştık böyle bir sıkıntısı olan hiç beklemesin tek başına açılabilecek bir süreç asla değil ben hep geçer diyordum gerek yok doktora vs diyordum ama eşim ikna etti beni iyi ki de etmiş filiz hanım gibi birini tanıdık birbirimizin ve ilişkimizi yıpratmadan nu süreci aştık çok şükür

Default Avatar75
H..

Merhabalar, merkezinize gelmeden önce yorumları okuyarak kendi başarısız tecrübelerimi düşünerek acaba diyerek çıktım bu yola. Öfke, hayal kırıklığı, umutsuzluk, suçluluk gibi pek çok duygu ile savaşırken tanıştım çok sevgili Filiz hocamla, iyi ki de tanıştım. İlk görüşmemizde güler yüzü ve pozitif cümleleriyle, yaklaşımıyla bizleri anlayarak teşvik etti. Öğrendiğim doğruların pek çoğunun yanlış olduğunu görmemi sağladı. Kendime inanmayarak, güvenmeyerek gittiğim her seansta bana umut vererek beni gönderdi. Ve en sonunda asla diyerek girdiğim o kapıdan özgüvenli ve mutlu bir şekilde ayrılmamda en büyük destekçim oldu. Bana bu süre başlarken acaba diyen güç veren yorumlar bugün sizlere o gücü versin diye yazıyorum. Filiz hocama sonsuz teşekkürlerimi ve minnetlerimi sunuyorum. Bana kendimi, potansiyelimi ve yaşamdaki pek çok şeyi fark ettirdi. İyi ki, İyi ki Filiz Hocam.

Default Avatar75
ÇT

Filiz Hanım’dan hem bireysel hem de aile olarak danışmanlık desteği aldık. Kendisi insana güven veren, rahat hissettiren tam bir profesyonel. Kesinlikle tavsiye ediyorum. İyi ki tanımışım/tanımışız 🙂

Default Avatar75
K.A

4 aylık evliyim ve bir vajinismus hastasıydım. Filiz hanımın katkılarıyla bunu yendim. Benim gibi sorunu olanlar hiç düşünmeden Filiz Hanıma gidebilirler. Tedavi öncesinde cinselliğe tamamiyle kapalı olan, tabuları ve yasakları olan bir insandım. Sevinerek söylüyorum ki iyi ki Filiz Hanımı tanımışım 🙂 Bu süreçte hiç desteğini esirgemeyen eşime, bizi doğru olarak yönlendiren ve süreci iyi yöneten Filiz Hanıma çok teşekkür ediyorum.

Default Avatar75
U.Ç

Merhaba. Yorumlar üzerine tavsiye ile gittiğimiz Filiz hanım içinde bulunduğumuz sıkıntidan çok kısa bir süre içerisinde bizi düze çıkardı. Gerçekten çok memnun kaldık. Kesinlikle herkese tavsiye ederim. Kaybedecek hiçbir şeyiniz yok. Mutlaka Filiz hanımı ziyaret edin. Sorununuz olsun olmasın farkı göreceksiniz. Teşekkürler

Default Avatar75
K.B

Nerden ve nasıl başlıyacağımı bilmiyorum. Çok güzel bi hayat yaşamak için sevdiğiniz biriyle evlenip başınıza gelebilecek en büyük felaketin en güzel gününüzde geldiğini düşünün. İşte o felaket benim başıma geldi. Kendimi kusurlu sorunlu hissettim hastayım ve bu düzelmez boşanmalıyız dedim. 1 senedir evliyim sürekli denedim çabaladım eşimle ilişkiye giriyoruz ve ben sürekli huzursuzum istemsizce kendimi kasıyorum kanıycak acıycak korkusunda kendimi o işe veremiyorum, kullanmadığım kas gevşetici ilaç kalmadı ama sonuç hep aynı hayal kırıklığı. Sonra çok dua ettim araştırdım ve Rabbim karşıma melek gibi bir insan olan Filiz hocamı çıkardı. Ve anladım ben hasta değilim vajinismus bir hastalık değildir 3 seansın sonunda düşüncelerim kaygılarım hepsi geçti hepsinin boşa olduğunu anladım Filiz hocamın bize sunduğu rehperlikle verdiği egzersizlerle bu sorunu okadar kolay aştık ki şuan bunları yazarken hala kendime inanamıyorum, ve boş yere geçen 1 senem için üzülüyorum. Bumuymuş dedim 1 senedir yapamadığım huzursuzluğum olan kimseye anlatamadığım şey bumuymuş. Ne bir damla kan geldi nede acıdı anlamadım hiçbirşey. Bu yazıyı okuyan herkese söylüyorum bir gününüzü daha çöpe atmayın vajinismus tedavisiyle çok kısa sürede bu yanlış düşüncelerinizden kurtulucaksınız. Burdan danışmanlıktaki o sıcak güler yüzlü arkadaşlara ve en önemlisi Filiz hocama çok ama çok teşekkür ediyorum o muhteşem bi insan. İyiki onu tanımak bana nasip oldu biyandan seviniyorum atlattığıma biyan da onun güzel rehperliğimden ayrılcağıma üzülüyorum. Hoşçakal vajinismus..

Default Avatar75
Aslı D

Filiz hanım hem bireysel danışmanlık hem de çift terapisi için kesinlikle doğru tercih, İrem hanımda cocuk/genç danışmanlığı için iyi bir seçim. Kibar yaklaşımları ve güler yüzlü halleriyle gercekten 5 yıldız hakeden bir kurum, ayri ayrı herkese tesekkurler

Default Avatar75
Rain

Öncelikle diğer başarı yorumlarını okurken anımsıyorum kendimi acaba bende başarabilecek miyim? Başladığım bu yolculukta kafamda bir sürü soru işaretleri vardı hatta bu soruların cevaplarını çoktan, en başından vermiştim olumsuz, inanmayarak, her şeyin kötü gideceğine dair cevaplar. Bu durum beni fazlasıyla üzüyor, mutsuzluğu peşinsıra getiriyordu. Bunu kendime yapmak haksızlıktı bunu farkettiğim anda üzerine gitmek istiyor, değiştirmek istiyorum, dedim ve evliliğimin 3. haftasında araştırmaya başladım. Araştırmalarımı yaparken Filiz hocam ile karşılaştım, hocamın hakkında çok fazla araştırma yaptım aldığı eğitimler, yorumlar… bana güç veren o yorumlar bugün size güç versin diye yazıyorum. Öncelikle filiz hocam ile iyiki karşılaştım bana kendimi, potansiyelimi ve hayatımızda ki bir çok şeyde farkındalık yaratmamı sağladığı için çok teşekkür ediyorum, adım adım ilerledik ve süreçteki telkinleri söylemleri hep aklımdaydı her seanstaki başarı bi sonraki seansın başarısını doğurdu ve bu başarıların sonucunda isteğimize ulaşabildik sadece 2 seans sürdü arkadaşlar sadece 2.. Bu mutluluğu bizimle yaşayan hocama sevgi dolu öpücükler gönderiyorum. Ertelemeyin vazgeçmeyin üstüne gidin kendinize inanın inanmak başarmanın yarısıdır güçlü olun doğru rehber ile bu sorun kökten haloluncaktır.

Default Avatar75
S…..A

Merhaba. Ben Filiz hocamdan yardım aldım 4 yıllık evliyim. İyi ki onunla karşılaştım o olmasaydı sanki bu hastalığı yenemezdim. Bir sürü doktor gezdim ama filiz hocam gibi güler yüzlü birine rastlamadim onunla konuşmak bana o kdr iyi geliyor ki iyi ki onunla tanıştım. Ilk basta çok korkmuştum nasıl olacak acaba olacak mi diye ama onunla konuşmaya başladıktan sonra anladım ki olacak . Iyi ki varsınız filiz hanım. Herkese tavsiye ediyorum kesinlikle korkmayın.

Default Avatar75
E.Ç

Merhabalar ben filiz hocamdan hizmet aldım ama klinikte ki herkes o kadar iyi kibar ve saygılı ki oraya adım attığınızdan itibaren huzur buluyorsunuz ben filiz hocamla birlikte vajinismusu yendim hiç umudum yokken birden karşıma çıktı ve beni dünyanın bir ucundan alıp diğer ucuna bıraktı sanki o kadar mutluyum ki onu tanıdığım için onunla birşeyler paylaştığım için ertelemeyin bı an önce gidin ve başlayın hayat ertelemek için çok kısa filiz hocamın dediklerini yaptıktan ve birazda çabaladıktan sonra herşey kendiliginden olucak ağlamak yerine gülmeyi tercih edin mutlu olmayı hepimiz hak ediyoruz .

Default Avatar75
Banu S

Merhaba öncelikle girişten çıkışa kadar her zaman filiz hocam dahi cok ilgi alaka gösterildiginden dolayı cok teşekkür ederim daha önce başka yerlerde deneyimler yasamama rağmen buraya rahat ve güvenerek adım atabilirsiniz hayatınıza sihirli bir değnek dokunsun ve yolunuz iyiye çıksın istiyorsanız tamda gitmeniz gereken yer diyorum.

Default Avatar75
D.Ç.

Hayatımda aldığım en doğru kararlardan biri Filiz Hanımdan randevu almak oldu. Güler yüzü, yaklaşımı, size olan inancı, güven vermesi o kadar güzel ki. Her seans sonrası bilinçaltımdaki yapamayacağımı sandığım şeyleri başarırken buldum kendimi ve her seans sonrası kendime olan inancım daha da arttı. Vajinismus benim 2 yılımı çaldı. 2 yıl boyunca vajinismusu yenmiş kişilerin yorumlarını okudum ve o kadar uzak geliyordu ki bana bunları yazmak ama şimdi yazıyorum. Ekran başındaki arkadaşım seni çok iyi anlıyorum lütfen ama lütfen erteleme, erteleme ki şuan akıttığın göz yaşı sürecin sonunda sadece mutluluktan aksın. Filiz hocamın verdiği ödevleri yaptığınız ve emek verdiğiniz sürece vajinismus kısa sürede yenilebilir bir hastalık. Pes etmeyin tüm seanslara gidin inanın sürecin sonu çok güzel.
Danışma merkezindeki tüm çalışanların güler yüzü ve ilgisi için çok teşekkür ederim. Filiz Hocama ne kadar teşekkür etsem az kalır. İyi ki İyi ki Filiz Hocamızdan randevu almışız. Sadece cinsel anlamda değil her konudaki yaklaşımı, yardımı için minnettarım. Kalbimde yeri hep çok özel olacak.

Default Avatar75
C. Boz

Filiz hanımla tanıştığım günden beri hayatımda olumlu anlamda çok şey değişti. İlk olarak Filiz Hanımın da dediği kendimi okumayı öğrendim. Ben bu hayattan ne istiyorum ne bekliyorum? Gerçek anlamda kendimi önemsemeye ve sevmeye başladım. Kendime güvenimin arttığını ve çok daha huzurlu olduğumu hissediyorum.
Dostane ve içten yaklaşımıyla bana hayatımda yep yeni bir kapı açan her görüşme sonrasında bana kendimi biraz daha güçlü hissettiren Filiz hocama sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum . İyi ki sizi tanıdım.Yolunu kaybeden herkesin yolunun Filiz hocamla kesişmesini dilerim 🙂

Default Avatar75
E.D.A

Hayatıma dokunan, anlamlandıran ve ilerleyeceğim yola ışık tutan Filiz ÖZSOY’A sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum… İyi ki yolumuz kesişmiş ve bambaşka bir pencereden hayatımı analiz edip, şimdiyi anlamlandırmanın yollarına o ilk adımı atmışım… İlk geldiğim andaki tedirginlik hali;yerine gerçekten kendini seven,suçlamayan,daha iyi tanıyan ve inanan bir hale büründü… Ve biliyorum ki artık bana verdiğiniz bu aslında elimde olan anahtarla kapıları daha zorlanmadan açıcam…En büyük kazancımın da; hayatına değidiğim insanlar ve özellikle de evladıma karşı öğrendiklerim olduğunu düşünüyorum

Default Avatar75
Ulya T

Merhaba, kendimle ve evliliğimle ilgili sorunlarım vardı, artık dayanamayacak noktaya geldiğimde de net üzerinden danışman arayışına girdim, Kıymetli Filiz Hocam\’ı görüp karar verdim gitmeye ve iyi ki gitmişim diyorum her seferinde. Bana kattığı güzel tavsiyeler, bilgiler bi yana dursun kendisi çokça kibar, anlayışlı, güvenilir, sıcak kanlı ve güler yüzlü bir hoca. Çocukluğumla ilgili travmalarımı ve evliliğimle ilgili problemlerimi çözme konusunda oldukça özverili davranıp yardımcı oluyor, her seansta çok memnun kalıyorum. Bana çok iyi geliyor, daha da gelecek buna gönülden inanıyorum. Kendimi keşfetme yolunda bana rehber olduğu için kendisine minnettarım. Bu kurumdaki herkes çok kibar, güler yüzlü ve ilgili hepsine çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

Default Avatar75
Anonim

7 aydır evliyim ve vajinismus hastasıydım. İnternetten araştırırken Filiz hocamıza rastladım. Yorumları araştırırken danışanlarından çok güzel cevaplar gelmiş ve bu beni aşırı umutlandırdı. Randevuyu alıp gittiğimizde sadece ilk seansta bile bana bir şeyleri başarabilirim hissini verdi. Aylardır yapmaya korktuğum, kendimi geri çektiğim anların aslında kafamda büyütüp kurgulaştırdığımı fark ettim. Sadece Filiz hocamın verdiği egzersizlere yoğunlaşıp 4. Seansta sonuca ulaştık. Tek bir hastalık için değil evliliğimiz hakkında bulunduğu tavsiyeler bile bizim bakış açımızı çok değiştirdi. Böyle güzel bir insanla tanıştığımız için eşimde, bende çok mutluyuz.

Default Avatar75
I,K

Vajinismus için bir terapist arıyordum ve internette gezinirken Filiz Hanıma rastladım. Bir cesaret arayıp randevu aldım. 2 yıldır evliydim ve bu zamana kadar hep ertelemiştim. İlk randevudan sonra eşimle birlikte gerçekten bu sorunu aşabileceğimize inandık ve öyle de oldu. Filiz Hanım bizi öylesine etkilemişti ki, seanslardan sonra bile bizimleydi sanki. Sesi hep kulaklarımdaydı. Verdiği çalışmalar ve telkinler ile olmaz dediğim şeyleri bir bir aştım. Aslında vajinismus tedavisi ile birlikte hayata bakış açım değişti. Bu sorunu yaşayan kişilere ertelemeden uzman kişilerden destek almalarını öneriyorum. Öncelikle Filiz Hanıma ve ofisteki herkese çok teşekkür ediyorum. Iyi ki varsınız.

Default Avatar75
Dilek

Kasım ayınının sonunda erkek arkadaşım tarafından terkedildim ve depresyona girdim. Daha önce de benzer bir olayı ağır geçirdiğim için bir uzmandan yardım almak için araştırırken Filiz hanımı buldum. Uzmanlığının özellikle yetişkinler için olması tercih nedenlerimden biri oldu. Ilk görüşmeden itibaren güler yüzü ile bana güven vermesi devamlılığım konusunda büyük önem taşıdı. Olaylara bakış açımı değiştirmek , olumsuz duygularımla yüzleşerek kabul edip kendimi özgürleştirmek gibi birçok konuda farkındalığımı arttırdığı için Filiz hanıma çok teşekkür ederim.

Default Avatar75
Şevki Ş

Ailemle yaşadığımız konuların yarattığı sıkıntıların inanın haddi hesabın yoktu öyleki bir çok konu yüzünden birbirimizi asla affetmeyiceğimizi sanıyorduk o zaman bundan emindik de. Taki artık çok büyük bir yaşadığımız tartışmadan sonra babamın o muazzam insandan ailemiz için randevu alması ile bir daha asla eskisi gibi olmadı kimse Filiz Özsoy Ben 16 yaşında ergenlik döneminde bir çoçuğum ve sevgili anneler babalar çocuğunuzla hiç bir sıkıntınız olmadığını düşünüyorsanız bile Lütfen bir danışmana mutlaka götürün, inanın ergenlik döneminde bir gencin danışan gibi aklı başında ve karşısındaki gencin dilinden konuşmayı bilen birinin ona vericeği bazı önerilerin faydasınısı mutlaka görüceksiniz. Burda durup saatlerce Filiz hanımı ve kliniği öve bilirim o bile az kalır gerçi, o zaman o güler yüzü ile bir çok akrabamdan daha çok yakın gördüğüm dünya tatlısı çalışanlarınla ve bu yolda bize müthiş yoldaşlık yapan sayın Filiz Özsoy a sonsuz teşekkürlerimi ve sevgililerimi yolluyorum. (Bekle beni Akdeniz Üniversitesi Psikoloji bölümü için artık biri daha var.)

Default Avatar75
r.

Vajinusmus sebebiyle eşimle beraber olamıyordum. Problemi 3,5 yıldır kendimiz yenmeye çalıştık. Ama bu neredeyse imkansızdı. Eşim surekli tek basimiza asamayacagimizi uzman birinden destek almamiz gerektiğini söylüyordu. Kendimi olmayacağına o kadar inandirdimki surekli teklifini reddediyordum. Zaman icerisinde eşimle birbirimizden soğudumuzu farkettim. Üniversite kazanıp ayni evi paylaşan iki arkadaş gibiydik . Yüzeysel anlamda birbirimizi tatmin ediyorduk ama mutlu değildik. Artik bu durumdan bende sikilmaya başlayınca internetten araştırma yapmaya başladım. Ertelediğim ve çekindiğim o tedavi sürecine araştırmalarım sonucu bulduğum Filiz Hanım ile birlikte girdim .Ilk randevuya giderken kendime olan inancım yoktu. Surekli eşime bosuna gittigimizi bunun bir işe yaramayacağını söylüyordum. Eşim ise en azindan denememiz gerektirdiğini söylüyordu. Ilk 2 seansta ne kadar yanıldığımı anladim. Filiz Hanim kendime olan inancimi yerine getirmeye baslamisti bile. Benim bu sureci atlatabilecegime dair bakışları ve davranışları guven verdi. Her seansta sabırlı ve sonuç odaklı dusunmememiz gerektiğini söyledi. Bunca zaman bildiğimiz bütün bilgilerin ne kadar yanlis olduğunu farketmemizi sağladı. Çaresizce bilgisayarin basinda vajinusmus hikayeleri okurken kendimi başarı hikayesi yazarken buldum. Canim Filim Hanım kendisine ne kadar teşekkür etsem az kalir . Onun sayesinde kendime olan inancım,cesaretim ,hayata bakış açım, eşime olan davranışlarım değişti. 4 seansta vajinusmus olmaktan kurtardi. Esim ile 10 sene sonra evlenmiştik. Birbirimize kavuştuk derken bu hastalık 3,5 sene daha kavusmamizi engellemisti. Ama artik biz o engelleri Filiz Hanım sayesinde aştık ve esimle birbirimize kavustuk. Bizi kavuşturan Filiz Hanıma ve bu imkânı sağlayan Kocaeli Aile Danışmanlığına sonsuz teşekkür ediyorum.

Default Avatar75
Ş.Y.

5 aydır evliyiz vajinismus olduğumu fark ettim 2 doktora gittik defalarca hiç bir şekilde sonuç alamadık. İnternette araştırmalar sonucu Kocaeli aile danışmanlığı merkezi Filiz hocamız karşımıza çıktı randevumuzu aldık tabi yine umudumuz bitik bir şekilde ne olucak nasıl olucak düşüncesiyle gittik. Filiz hocamın vermiş olduğu bütün egzersizleri yerine getirerek 3 seansta vajinismusu yendim eğer ben yaptıysam bunu herkes yapabilir kendinize inanın ve güvenin.

Default Avatar75
C.D.

Eşim ve ben tıp hekimleri olmamıza rağmen vajinismus sorunuyla karşı karşıya kaldık. Hekim olmamıza rağmen diyorum çünkü biz bu tarz konuların eğitimini aldık yeteri kadar bilgimiz var bu sorunun ne olduğuna nasıl tedavi edildiğine dair. Evliliğimizin çok başında kendimizce birkaç şey denedik ama tam bir birliktelik yaşayamadık. Profesyonel destek almaya 1.aydan sonra karar verebildik. Zor da olsa çok doğru bir karar olduğunu Filiz hanım ile tanışınca anladık. Her görüşme sadece cinsel terapi üzerine olmadı aile bağlarımızı, birlikteliğimizi güçlendirmek adına da çok güzel öğütler edindik. Bilinç altımızın bize neler yapabildiğini öğrendik. Sadece 3 görüşme sonunda biz hazzı ve mutluluğu ile çok güzel bir gün geçirdik. Filiz hanıma ve ekibine çok teşekkür ederiz.

Default Avatar75
İ.S

Merhaba arkadaşlar ben 4,5 yıldır vajinusmus hastasıydım hayatın koşuşturmasından eşimle hep bu durumu geçiştirdik bir gün olur dedik sevgimizin aşkımızın önüne geçmez dedik öyle değil arkadaşlar inanın zaman geçtikçe yaş aldıkça düşünceler o kadar çok değişiyo ki yıpranıyorsunuz haberiniz yok bu durum bekletmeyi çok sever buna yenilmeyin en başından doğru kisi dogru tedavi bulun çok şükür ben buldum o kadar kısa zamanda Sevgili Filiz hocamın desteği ile çözdüm ki dönüp kendime dedim bunca yıl sacma sapan kafamda urettigim korkunc sandigim bu durum bu kadar basitmiydi evet gercekten basit ! ve ben burayı tesadüf buldum iyi ki de bulmuşum o kadar sıcak temiz ortam ki alışıveriyorsunuz hemen ve biran önce diğer seansim gelsin istiyorsunuz Sevgili Filiz Hocam sizin güleryüzluluğunuz tatli diliniz zaten bizi bu kadar cesaretlendirdi hersey icin tesekkur ederim ben başardım arkadaslar sizde basarirsiniz zor olan hiç birsey yok inanmak ve kendinizi güven ellere bırakmak gerisi geliyor umarım bu yazım okuyanlara bir ışık olur insallah

Default Avatar75
Es.

Eşimle ilgili olan tüm problemlerimde çok yardımcı oldu sevgili Filiz hocam. Hem bilgisi hem cana yakınlığı ile bu konuya karşı olan eşim bile severek gidiyordu. Kendisine çok teşekkür ederiz. İyiki tanışmışız.

Default Avatar75
Zuhal K

Çok çetrefilli süreçlerden geçtiğim zamanlarda başvurduğum merkezinizden değerli Filiz Özsoy hocamın şahsıma katkılarını kelimelerle ifade edemem.
Bana ayağa kalkmayı, yürümeyi, koşmayı, Konuşmayı, ağlamayı, gülmeyi, kabullenmeyi, yeniden başlayabilmem için gereken gücü verdiği için ne kadar teşekkür etsem az gelir.
Anlayışlı güler yüzlü personelinize ayrıca teşekkür ederim.

Default Avatar75
H.S

Tesadüfen, iyi bir terapist araştırırken karşıma çıkan bir kurum ve iyi ki, iyi ki tanışmışım dediğim çok saygıdeğer Filiz Özsoy. Daha ilk seansımda yıllardır nedenini anlayamadığım bir sorunumu farketmemi sağladı. Sayesinde kendimle alakalı birçok konuda yüzleştim, farkettim, kendimi değiştirmeye çabaladım ve hala çalışıyorum. Şu ana kadar olaylara ve kendime hiç bakmadığım bir açıdan bakmamı sağladığı ve yol gösterdiği için çok teşekkür ederim. Bir çok şeyde rehberim oldu. Kurumdaki herkese güleryüzleri ve samimiyetleri için de ayrıca teşekkür ederim. İhtiyacım olduğunda orada olduğunuzu bilmek harika bir duygu. Tekrar tekrar görüşmek üzere 🙂

Default Avatar75
M.A

Merhabalar 9aylık evliyim.Vajinusmus problemimiz vardı sevgili filiz hocam sayesinde 3 seansta başardım evet basardım arkadaslar korkacak hiçbirşey yok. Ben başardıysam eger herkes başarır yeterki isteyin ve ertelemeyin en büyük hatanız ertelemek olacaktır. Vajinusmus problemi olan ve yeni evlenecek olan herkese şiddetle tavsiye ederim. Ayrıca Filiz hocama çok teşekkür ediyorum hiç bıkmadan usanmadan Güler yüzüyle hep destekçim oldu.

Default Avatar75
Y.ö

Sadece internetten tesadüfen aradığım kurumumunuza ve Filiz hanıma çok teşekkür ederim. Düğün günün den bu yana yaşadığımız problemleri bir türlu çözüm bulamayıp her geçen gün büyüyen sorunlarımıza Filiz hanım sayesinde çok farklı bakmayı öğrendim. Birlikte geçirdiğimiz seanslarımızda beni o kadar samimi icten dinledi ki bütün öfkemi üzüntümü bambaşka yöne götürdü. Beni herseyin çözümü olacağına inandırdı. Hiç zaman kaybetmeden küçük problemleri dağ gibi buyutmeden herseyin en başındayken hatta probleminiz yokken bile kapısını çalın. Daha çok mutlu olmak için. Bir çoğumuzun ihtiyacı var. Çok tesekkür ederim Filiz Özsoy hanım

Default Avatar75
a.o.

Danışmanınız sizi anlamalı, sizden biri olmalı, sorunlarınızı önemsemeli, size değerli olduğunuzu ve sorununuzla baş edebilecek gücün sizde olduğunu hisstettirmeli size..
2015 yılından beri vajinusmus hastalığı ile yaşadım evet hastalık diyorum çünkü bu bir hastalıktı bunu Filiz hanım ile tanışınca öğrendim önce kabul ettim hastalığımı ve iyileşmek istedim ve de iyileştim..
ne olur çekinmeyin yıpratmayın kendinizi evet evlilik cinsellikten ibaret değil ama eşimle bunu aşamadık yıllarca, paylaştığımız bir çok güzel şey oldu ama bu da evliliğin bir parçasıydı etraftaki insanlar için değil kendimiz için olmalıydı.
çok araştırdım gittiğim doktor da oldu ama dedim ya en başta yaklaşım çok önemli öyle böyle derken 5 yıl geçti, tesadüf internette ararken bir de o kadar pahalı ki pek çok yer neyse denk geldim KOCAELİ AİLE DAYANIŞMA MERKEZİNE Filiz hanıma randevu verdiler bu arada telefonda görüştüğüm hanımefendi o kadar kibardı ki, ön bir konuşma yaptık sorunu sordu vajinusmus derken o kadar utandım ki sonra o naif tepkisi ile kendimi rahat hissettim ve ilk randevu ile tanışma fırsatı buldum daha ilk seansda size yemin debilirim o kadar rahatladım ki tamam dedim bu olacak sonra 2. seans sonra 3. seans yılmadık pes etmedik verilen görevleri yerine getirdik ve 4. seans da başarmış sayılırdık görevler tamamlanmıştı artık görev olarak değil kendiliğinden yapmalıydık bunun için son bir seans daha istedi başardıktan sonrasını da konuşmak için ama araya corona girdi gidemedik. ama o arada verdiği görevlerden yola çıkarak bayağı yol katettik ve artık korkularım bitmiş kaygılarım yok olmuştu hepsi Filiz hanım sayesinde minnetarım..
yazımı okuyorsanız ne olur gidin tanışın Filiz hanım ile çekmeyin artık bu korkuyu çevre baskısını inanın biz başardıktan sonra biz diyorum çünkü bu sadece sizin hastalığınız değil karşılıklı bir durum eşinizle, evet başardıktan sonra istiyorum ki kimse yaşamasın bunu bu durumda olan herkes mutlaka tanısın Filiz hanımı umarım herkes okur çekinmeyin inanın kendinize yapabileceğinize inanın BENİM BAŞARIM İNANMAKLA BAŞLADI…

Default Avatar75
F. H.

Filiz hanım gerçekten çok profesyonel evliliğimizi 1,5 sene geçmişti ama yatak odasında çok problemimiz vardı maketlerle 10adımda sorunumuza çözüm buldu gerçekten bilinç altıma işledi. Ben hep vajinismus olamam açık giyinen alkol kullanan erkek arkadaşı dostum çok var diye düşünüp zaman kaybetmişim ilk önce kabul etmeliymişim sonra kendimi filiz hanıma bıraktım herşey için teşekkürler

Default Avatar75
Hanife

Merhabalar ben 8 yıllık evli biri olarak yıllarca vajinismusla uğraştım gitmediğim doktor kalmadı artık tamamen umudumu yitirdigimde intertten aracalığıyla filiz hanımla tanıştım ve hayallerimin kahramanı oldu. gerçekten güler yüzü tatlı dili ile bana öz güvenimi yeniden kazandırdı filiz hanim sayesinde vajinismustan kurtuldum. Burdan benim gibi olan kadınlara sesleniyorum lutfen sizde vajinusmusu ertelemeyin ben gittim başardım ve eminim sizde basacaraksiniz sadce inanın. Filiz hanıma ömür boyu minnettar kalıcam beni vajinusmustan kurtardığı için saygılarımla..

Default Avatar75
Z.E.

yeni evli olan bir çiftiz ve vajinusmus konusunda çok çare denedik. Artık umutsuzluğu kapıldığımız anda Filiz Özsoy hanım karşımıza çıktı, iyikide çıktı. Bizleri anlayarak,bilgisi ile yol göstererk çok kısa bir zamanda çözüme ulaştık. Çok teşekkür ederiz umutsuzluğumuza ışık oldunuz.

Default Avatar75
G.A

Ben 3 aylık evliydim.Internetten arastirdigimda vajinusmus oldugumu ögrendim.Ve arayısta bulundum.Çok şükür ki internetten Kocaeli aile danışma merkezini buldum.Filiz Özsoy hocam sayesinde verdigi egzersizlerle ve terapilerle bu sorunu çözdük.Filiz hocama ne kadar teşekkür etsem azdır.Sızlere tavsiyem seanslariniza duzenli gitmek ve verilen ödevleri yapmak.Vakit kaybederek kendinizi yıpratmayın.Doğru adrese giderek (Filiz Özsoy) sorununuzdan kurtulun.Sevgilerle…

Default Avatar75
K…Ç

3 yıldır vajinismus korkumu yenmenin tamamen kendi elimde olduğunu filiz özsoy hocam sayesinde öğrendim ve başardım.Bu sürecin beni yormaması ve her seanstan sonra istikrarlı bir şekilde uygulamalara devam ederek başardığımı görmek harika bir duygu ve özgüven getirdiğini farkettim.Tek pişmanlığım keşke daha önce gelseydim demek oldu.Bu kadar basit bir olayı 3 yıl boyunca dert edinmek cahillikmiş.Filiz özsoy hocam sayesinde hem kişisel hem ikili ilişkilerde de nasıl davranmam gerektiğini öğrendim.Canım filiz hocamında dediği gibi artık tek bir kanal yok ikinci bir kanal daha var :))

Default Avatar75
D. S.

Merhaba yorumumu okuyan arkadaşlar Ben 18 yıllık evliyim vajinismus hastasıyım hastasıydım tedavi için bana en yakın kendi şehrim dışında Tedavi Merkezi arıyordum çünkü kendi şehrimde tanınırım korkusu vardı ve Kocaeli aile danışma merkezini buldum Sevgili Hocam Filiz Özsoy kendisi hakkında araştırma yaptım aldığı eğitimler dikkatimi çekti ve güvenerek randevu aldım o gece heyecan ve stresten uyuyamadım sanki ameliyat olacakmışım hissi vardı ve Ertesi sabah eşimle birlikte gittik karşımda gayet sıcak samimi Filiz Özsoy vardı seansa başlarken daha güven hissi verdi ve bana dedi ki bu bir rahatsızlık ve çaresi çözümü var işte bu cümle benim kafamda bir aydınlanma sağladı olabilir diye demeye başladım verdiği egzersizler terapiler kişiye özel seçeneklerle 4 seansın sonunda çözüme ulaştık ve ben kurtuldum adres çok doğruydu %100 çözüm slogan bu hiç vakit kaybetmeden lütfen benim durumumda olanlar Siz de gelin ve kurtulun

Default Avatar75
S.G.

Yaşadığım vajınusmus problemi yüzünden kurumunuza başvurmuştuk. Süreç uzadıkça bunun sebebinin para kaynaklı olduğunu düşünmüştük ancak çok yanılmışız. Her çiftte aynı sürede çözüme kavuşmasını düşünmek yaptığımız ilk yanılgıydı. Egzersizlerle ve Filiz Hanım’ın sonsuz desteği ile bu süreci çok güzel bir şekilde sonlandırdık. Bizleri güler yüzle karşılayıp ağırlayan ekibinize de çok teşekkür ederiz.

Default Avatar75
T. K.

4 aydır yaşadığım cinsel rahatsızlığım yüzünden kendimden çok uzaklaşmış durumdaydım. Tam düzelmeyeceğini düşündüğüm anda Filiz Özsoy hocamızla tanıştık. Bizlere sonsuz desteği ve bilgileri net bir şekilde aktarmasıyla şuan sorunumuz çözüldü. İyiki tanımışız Filiz hocamızı ve ekibinizi.

Default Avatar75
M.

8 yıllık evliyim vajinüsmus problemim vardı.Filiz hanım ile 3 seansta çözüme ulaştık.çok teşekkür ederiz.

Default Avatar75
İ…

Biz 3 yıllık evliyiz. Vajinismus sorunum var doktor tedavisi de gördüm ama yine başarılı olamadık artık ayrılık eşiğine geldik. İnternete araştırma yaparken Aile Danışma Merkezini buldum.Cinsel Danışman Filiz Özsoy ‘dan randevu aldım ve gerçekten çok iyi sonuç aldık eşimle evliliğimizde sorun kalmadı. Çok teşekkür ederiz

Default Avatar75
B…K….

Yıllardır çözüme ulaştıramadığımız ve artık bu bizim kaderimiz dediğimiz cinsel problemimizi Filiz Özsoy hanım sayesinde aşmış bulunmaktayız. Kurumunuza ve Filiz hanıma çok teşekkür ediyoruz.

psikolog arıyorum Çocuk pedegog İzmit psikolog İzmit çocuk psikoloğu evlilik ve çift psikoloğu
Call Now Button