Vajinismus'ta Kesin Çözüm | Kocaeli Aile Danışmanlığı Merkezi

Vajinismus’ta Kesin Çözüm

Filiz Özsoy

Aile Danışmanı / Cinsel Terapist

Lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra; İnsana, aileye, topluma daha etkin bir sistemle dokunabilmek ve farkındalık oluşturabilmek adına; Aile Danışmanlığı eğitimi almış olup, bu alanda çalışmaya başlamıştır.
Öğrenmenin ömür boyu olduğunu düşünen Filiz hocamız Aile Danışmanlığı Eğitimini, Cinsel Terapi ve Evlilik Terapisi eğitimiyle desteklemiştir.
Sahip olduğumuz eş, sevgili, hayat arkadaşı, aile, evlilik, hayatımızdaki en önemli destek kaynakları olabileceği gibi bize en çok acıyı, hoşlanmadığımız duyguları, çaresizlik ve çözümsüzlük hislerini yaşamamıza da neden olabilirler. İşte tam bu noktada; eşler arasındaki çatışmaları azaltmak, çözmek, eşler arasında var olan ve sorun yaratan etkileşim sisteminin dengesini değiştirmeye çalışmak ve” KEŞKESİ EN AZ OLAN EN DOĞRU KARARI” verebilmelerinde rehber olmaktadır.
Filiz Hocamız Aile Danışmanlığı hizmeti ile ilgili; hiçbir problem yokken de çiftler arasında daha kaliteli iletişim ve daha mutlu birliktelikler için düzenli aile danışmanlığı hizmeti almalarını şiddetle tavsiye ettiğini belirtmektedir.
Danışmanlık hizmetlerinin yanında birçok organizasyonda ‘’eşler arası iletişim, Anne baba tutumları, Ergenlik dönemi çocuk olmak, Sağlıklı Cinsel Yaşam, Vajinismus ve Erken boşalma konularında konuşmacı olarak katılım sağlamıştır.
9 yıldır Kocaeli’nde; Aile ve Çift Danışmanlığı, Cinsel Danışmanlık ve Bireysel Danışmanlık alanlarında hizmet vermektedir.
1993 yılından beri evli ve iki çocuk annesi olan Filiz Özsoy, danışmanlık hizmetlerine Özel Kocaeli Aile Danışmanlık Merkezi’nde devam etmektedir.
Sağlıklı birey sağlıklı aileyi, sağlıklı aile sağlıklı toplumu oluşturur, düşüncesiyle eğitimler almaya halen devam etmektedir.

Sertifika sahibi olduğu eğitim ve programlar:
“Aile Danışmanlığı Eğitimi” Sakarya Üniversitesi, ”Evlilik ve Çift Terapisi Eğitimi” CİSED -Cem KEÇE, ”Cinsel Terapi Eğitimi” CİSED- Cem KEÇE, “Cinsel Terapi Uzmanlığı” Uluslararası Psikologlar Derneği, CİSED 3. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresine katılmıştır. “Psikoterapide ve Cinsel Terapide Hipnoterapi ve Hipnoz Teknikleri Eğitimi” CİSED- Bülent Uran, “Çözüm Odaklı Psikoterapi Eğitimi” CİSED – Cem Keçe, “İleri Düzey Cinsel Terapi Eğitimi” CİSED – Cem Keçe, “Dinamik Kısa Süreli Psikoterapi Eğitimi” CİSED – Cem Keçe, “MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Eğitimi)” Yeşil Işık Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi, “Hipnoz Eğitim”, “Yaşam Koçluğu Eğitimi”, “NLP Eğitimi”, “NLP Master Eğitimi” Abnlp Program

Uzmanlık Alanları

Cinsel Danışmanlık:

Vajinismus, Kadınlarda Disparoni (Ağrılı cinsel ilişki), Erken boşalma, Ereksiyon sorunu, Cinsel İsteksizlik, Cinsel Tiksinti Bozukluğu, Orgazm sorunları.

Aile Danışmanlığı

Çift ve Aile, Eş Seçme ve Evlilik, Ebeveyn ve Küçük Çocuklu Aile, Ergen Çocuklu Aile, İleri Yaş Dönemi, Boşanma Süreci

Evlilik ve Çift Danışmanlığı

Çift ve Aile, Güven kaybı, Evlilikte Kişilik Çatışmaları, Boşanma Kararsızlığı, Sağlıklı Boşanma Süreci ve Çocuk, Eşler Arasındaki Sorunlar
Filiz Hocamız; Aile ve Çift Danışmanlığı, Cinsel Danışmanlık, ve Bireysel danışmanlık alanlarında hizmet vermektedir.

Hemen ara!      0262 332 18 41                   

Randevu al!      0530 799 73 41

Danışan Yorumlarımız

Default Avatar75
D.I

Vajinismuslu biriydim ve çözümü Kocaeli aile danışma merkezinde buldum. Ertelemekten bıkmış, suçluluk duygusu yüksek eşiyle arası bozulmuş bir kadın olmuştum. Tavsiye ile filiz hocama gittim ama umudum yoktu. Kararlılığı, bilgisi, profesyonelliği ile umudum tekrar yeşerdi. Sürecimizi çok iyi yönetti ve bizlerde ona güvenip dediklerini birebir uyguladık. Minnettarız size hocam. İyi ki tanıştık, hayatımızı güzelleştirdiniz.

Default Avatar75
H.P

Vajinismus bir erteleme hastalığı. 12 yıl ertelediğimde bunu fazlasıyla öğrenmiş oldum. Kendi vücudumu tanımadığımı gördüm. Eşimle filiz hocamla bu yolu başarıyla yürüdüm. Ödevlerimi yaptım, aksatmadan her görüşmeye gittim ve çözüm kısa sürede bana geldi. Tüm kuruma ve sevgili hocama çok teşekkür ederim.

Default Avatar75
Hülya K.

Vajinismus olduğumu öğrendiğimde ne yapacağımı kime gideceğimi bilmiyordum. Kadın doğuma gittim ama çözüm olmadı. Aklımdaki sorularla araştırma yaparken kurumunuza denk geldim ve Güleryüzlü filiz hocayla tanıştım. Kendisi işini en profesyonel şekilde ilerleten birisi. Vajinismusun ne demek olduğunu ve çözümünün olduğunu kendisinden öğrendim. Kısa bir sürece çözüme kavuştuk. Şuan çocuğumuz olsun istiyoruz. Minnettarız sizlere.

Default Avatar75
O.P

Eşimle çok severek evlendik ama vajinismus problemi ile karşılaştık. Her seferinde olur diye düşündük ama olmadı. Araştırmalarımız sonucunda merkeziniz ve değerli filiz hanımla tanıştık. Uzmanınıza güvenin ve sürecinizde size en doğru yönlendirmeleri yaptığına inanın. Eşinizle el ele başaracağınıza inanın. Ve sakın ertelemeyin. Bu süreçte bizlere destek olan sevgili hocamıza teşekkür ederiz.

Default Avatar75
Z.P

Vajinismus bir hastalık değil ilk olarak bunu öğrenmemiz gerekiyor. Düşüncelerimiz, kendimizi tanımamız süreci sonuca götüren ana temellerden. Bu çözümü bize getiren kendimizi bulmamızı, evliliğimizi onarmamızı sağlayan bu kuruma ve hocamıza çok teşekkür ediyoruz.

Default Avatar75
H.D

Vajinismus yaşayan kadınlara seslenmek istiyorum. Çözüm burada. Ben uzun yıllardır denedim ama çözümü Kocaeli aile danışma merkezi ve sevgili filiz hocamda buldum. %100 çözümü garanti eden bir kurum. Ama sizin emeğiniz sürekliliğiniz ve ödevlerinizi yapmanız süreçte çok önemli ben bunları yaşadım ve çözümü buldum. Teşekkür ediyorum.

Default Avatar75
S.P

Gittiğim herkes vajinismus hastası olduğumu ve çok zor bir cinsel hayatım olabileceğini söyledi. Ümidim kalmamıştı, bitmişti artık. Değerli filiz hocam bu süreçte hem ümidimiz oldu hemde çözüme giderken yol arkadaşımız. Kendisine olan teşekkürlerimizi ifade edecek kelime bulamıyoruz. İyi ki tanıdık sizi hocam.

Default Avatar75
F.O

9 yıldır eşimle cinsel birleşme olmadan cinsellik yaşıyorduk. Uzun bir süredir artan çocuk isteğimiz ile pek çok yolu denedik ama başaramadık. Araştırmalarım sonucunda kurumunuza gelmeye başladık ve çözümü sizinle bulduk. Filiz hanım çok profesyonel ve kibar bir kadın. Kendinizi huzurlu ve güvende hissetmenizi sağlıyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

Default Avatar75
Y.H.S

Filiz hanımla geçirdiğimiz vajinismus sürecinden çok olumlu sonuçlarla ayrıldık. Bu durumu yaşayan herkese tavsiye ediyorum.

Default Avatar75
U.D

10 yıldır vajinismus hastasıyım. Filiz hocamla birlikte bunun bir hastalık olmadığını öğrendim. Sürekli erteleyerek kaçtığım zihnimdi, bana öğretilenlerdi aslında tanımladığım şey. Çocuğumun olmasını çok istiyordum ama korkuyordum yapamıyordum. Filiz hocam ilk görüşmede aslında bilmediğim vücudumu bana tanıttı sürecimizi çok güzel yönetti. İşi ehline bırakmak gerekiyor diyorlar ya çok doğruymuş. Kendisiyle aştım. Aşamayacağını düşünen herkese sesleniyorum kesinlikle denemekten ve filiz hocaya gelmekten kaçmayın.

Default Avatar75
K.E

6 aylık evliyiz, vajinismusla 6 aydır savaşıyoruz diyebiliriz. Erteledik hep yaparız düzelir dedik. Ama düzelmedi. Daha da kötüye gitti. Çok yanlış yöntemler denedik. Korkum gittikçe arttı. Ama çözümü filiz hanımda bulduk. Süreç içerisinde bizi çok iyi yönlendirdi, bilgilendirdi çok teşekkür ederiz. Sakın ertelemeyin. Hepimiz bunu başarabilecek güce sahibiz. İyi siz filiz hocam.

Default Avatar75
H.S

3 yıllık evli ve vajinismus hastası biriydim. Kabullenmiyorum ve sürekli erteliyordum. Bu süreci filiz hocamın desteği ve bilgisi ile yendim. Kendi vücudunu tanımayan ve bu tarz konulardan sürekli kaçan biriydim. Tabularım duvar gibiydi ama filiz hocamın karşısında duvar kalmadı. Bu süreçte bizi yönlendiren, bilgisiyle destek olan hocamıza teşekkür ederiz.

Default Avatar75
G.D

Vajinismus tedavisi için Filiz hocamla yollarımız kesişti iyiki de kesişti. Kaybettiğim özgüvenimi bana geri verdi. Ben başardıysam siz de başarabilirsiniz. Vajinusmusun hayatınızı çalmasına izin vermeyin be güçlü olduğunuzu asla unutmayın. Biz kadınlar istersek her şeyi başarabiliriz yeter ki inanalım. Vajinısmusu yenen binlerce kadından bir tanesiyim sıradaki neden siz olmayasınız.

Default Avatar75
J.S

Vajinismus sürecimizde yanımızda olan değerli hocama teşekkür ederim. Bu çözüm sizinle geldi bizlere. 7 yıldır çözüm arayan ve hep kapıdan ağlayarak çıkan bir çifttik. Yapamadık, olmadı hiç. Çocuğumuz olsun çok istiyorduk ama vajinismusu çözememiştik. Ailelerimize bile söylemedik. Her şeyi eşimle birlikte yaşadık. Filiz hocam hoşgörüsü, bilgisi ve desteği ile hep yanımızda oldu. Çözüme ulaştık ve bir bebek bekliyoruz. Ne desek az kalır sizlere hocam. Kesinlikle bu durumu yaşayan herkese tavsiye ediyorum.

Default Avatar75
B.B

Vajinismus için doğru adres Sevgili Filiz Özsoy hocam. Hayatıma dokundunuz. İşinin erbabı muhteşem bir insan. Süreçte çok utandım, direndim ama siz hiç vazgeçmediniz bana da umut oldunuz. Çok teşekkür ederim hocam. 3 yıldır aşamadığım sorunu sizinle çok kısa bir sürede aştım. Minnettarım.

Default Avatar75
K.O

Doktorlar bir sorun olmadığını söylüyordu ama hep bir sorun vardı. Eşimle cinsel birliktelik yaşayamıyorduk. Fiziksel bir durum yoktu ama kafam susmuyordu. Yardım çığlıkları atıyordu sanki. Araştırma yaparken denk geldim filiz hocama. Yorumları okudukça acaba olabilir mi diye düşündüm ve koş koşa geldim. Bu sorunu yaşayan tüm kadınlara sesleniyorum. Çözüm değerli filiz hocamda. Sakın ertelemeyin ve çekinmeyin. Bize yaklaşımı, kararlılığı, her düştüğümüzde bizleri tekrar kaldırması sürecimizi çözümle tamamlamamızı sağladı. Sizi çok seviyorum hocam, iyi ki tanıştık.

Default Avatar75
E.P

2 yıldır evliyim.cinsel birlikten yaşayamıyorduk neden olduğunu çözememiştik. Kadın doğuma gittiğimde vajinismus olduğumu öğrendim. Ameliyata kadar herşeyi denedim ama olmadı. Filiz hocamla tanıştıktan sonra biteceğine inandık güvendik ve öyle de oldu. Samimiyeti, anlayışı, uzmanlığı için kendisine çok teşekkür ederiz.

Default Avatar75
E.A

5 aylık evliyim ve bu 5 ayda çok sıkıntı çektim. Eşimin ailesi sürekli torun isterken ben vajimismuslu biriydim. Kimseye söyleyemedik, çözümü bulamadık. Hep olur dedik hep çözüm gelir dedik ama gelmedi. Ta ki filiz hocamla ve kurumla tanışana kadar. Kesinlikle güvenebileceğiniz, işlerinde profesyonel bir kurum. Sürecimizde en büyük rol hocamızındı. Değerli hocam iyi ki tanıştık, iyi ki varsınız.

Avatar
M.B

Biz Yeni evli bir çiftiz vajinismus tedavisi için birçok araştırma yaptık ve Filiz hanımla karşılaştık…yorumları okuyarak kendisini seçtik ve ne kadar da doğru bir seçim yapmışız .3 seyansta üstesinden gelmeyi başardık inanılmaz bir süreçti zorlandığım günlerde oldu ama pes etmedim devam ettim ve başardım .. hâlâ bu sorunla uğraşan ve çözüm arayan bir çok kadın olduğunu biliyorum.kendi kendine geçer doktora gitmeden de çözeriz diye boşuna Zaman kaybetmeyin Filiz hanım bu konuda uzman ve kendisine yüzde yüz güvenebilirsiniz.. sonuç almama gibi bir durum söz konusu bile değil.. kendisine sonsuz teşekkürler iyi ki karşılaşmışiz diyorum.umarim hâlâ bu sorunla uğraşan kadınlara yol gösterebilmisimdir..?

Default Avatar75
O.G

Tesadüfen araştırma yaparken gördüm filiz hanımı. Vajinismus hastası olduğuna inanan çözümü olmadığını kabullenmiş bir kadındım. Ne oldu bilmiyorum ama hemen randevu aldım ve gittik eşimle. İlk görüşme de öğrendiklerim keşke daha öncesinde karşıma çıksaydınız dememi sağladı. Bu yolda desteğinizi hiç üzerimizden çekmediniz sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır.

Default Avatar75
N.K

Yaklaşık bir buçuk-iki aydır Filiz Özsoy hocamdan eşimle birlikte vajinusmus tedavisine başladık. Önce araştırma yaptım ve en doğru adresin Filiz hoca olduğuna karar verdim ve bunun neticesinde de bugün bu yorumu yapabiliyorum. Öncelikle Filiz hocama çok ama çoook büyük teşekkür borçluyum . Çok teşekkür ederim hocam sayenizde bu süreci çok sağlıklı atlatabildik ve eşimle birbirimizi anlayabilmeye başladık. Tedavi süreci vajinusmus ağırlıklı gitse de yeni evli olduğumuz İçin iletişimsel sorunlarımızda vardı ve seanslar hem evlilik için iletişim, anlaşma hemde cinsellik üzerine ilerledi. Ve buna gerçekten de çok ihtiyacımız vardı. Lütfen bunu kendiniz halletmek için bahaneler üretmeyin gerçekten bu alanda iyi birisinden yardım alın ne çok şanslıydım ki ben filiz hocamı seçerek hayatımın en doğru kararlarından birini verdim . Şuan çok daha iyiyiz eşimle ve her evliliğin buna ihtiyacı olduğunu düşünüyorum . Lütfen ertelemeyin ve tedavi olun. Bir kez daha çok teşekkür ederim ?

Default Avatar75
E.R

Merhaba biz 6 yıllık evli bir çiftiz. vajinismus ve erken boşalma yüzünden birbirimize yabancılaşmaya başlamıştik. Taaki Filiz özsoy hanımla tanisana kadar. 6 yıl boyunca bir terapi almak istemedik, çekindik, utandık, başarırız kendi başımıza dedik. Ama olmadı pes ettik ve İnternet ten filiz hanımdan randevu aldik. Artık karar vermiştik başarmak bu durumdan kurtulmak istiyorduk. Filiz hanım bize yol gösterdi. Bizi bize tanıttı. Bilinç altındaki düşüncelerimizin aslında bizi esir aldığını öğretti. SADECE 5 SEANSTA BU DURUMDAN KURTULDUK. Sakın ertelemeyin, Filiz Hanımı başta tavsiye ediyor ve mutlaka varsa böyle bir durumunuz bir aile danışmanına başvurmanızi tavsiye ediyoruz. HADİ SİZDE KENDINIZE BIR IYILIK YAPIN HAYATINIZI DEĞİŞTİRİN….

Default Avatar75
N.K

Yaklaşık bir buçuk-iki aydır Filiz Özsoy hocamdan eşimle birlikte vajinusmus tedavisine başladık. Önce araştırma yaptım ve en doğru adresin Filiz hoca olduğuna karar verdim ve bunun neticesinde de bugün bu yorumu yapabiliyorum. Öncelikle Filiz hocama çok ama çoook büyük teşekkür borçluyum . Çok teşekkür ederim hocam sayenizde bu süreci çok sağlıklı atlatabildik ve eşimle birbirimizi anlayabilmeye başladık. Tedavi süreci vajinusmus ağırlıklı gitse de yeni evli olduğumuz İçin iletişimsel sorunlarımızda vardı ve seanslar hem evlilik için iletişim, anlaşma hemde cinsellik üzerine ilerledi. Ve buna gerçekten de çok ihtiyacımız vardı. Lütfen bunu kendiniz halletmek için bahaneler üretmeyin gerçekten bu alanda iyi birisinden yardım alın ne çok şanslıydım ki ben filiz hocamı seçerek hayatımın en doğru kararlarından birini verdim . Şuan çok daha iyiyiz eşimle ve her evliliğin buna ihtiyacı olduğunu düşünüyorum . Lütfen ertelemeyin ve tedavi olun. Bir kez daha çok teşekkür ederim ?

Default Avatar75
R-E

Merhabalar. Buraya o kadar çok şey yazmak istiyorum ki anlatamam. Lütfen dikkate alın yazdıklarımı. Kimse havadan sudan buraya bu kadar yazıyı yazmiyor. Biz 6 yıllık evliyiz. Vajinismus evliligimizin kabusu oldu. Terapiye ihtiyacimiz olduğuna karar vererek internetten araştırarak Filiz Özsoy hanımdan terapi için randevu aldik. İnanın terapi odasina girene kadarki stresimiz çok fazla idi. Ama ilk seanstan sonra kendi evimiz gibi rahatlıkla girip çıktığımız bu ortam bizi bu durumdan sadece 4 seansta kurtardı. Temiz, samimi, hoş karşılanmanin cesaret verdiği bu ortama gitmekten sakın çekinmeyin. VAJİNİSMUS’U ERTELEMEYİN TERAPİ ALIN. BIZE VERDİĞİ DESTEKTEN DOLAYI FİLİZ HANIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

Default Avatar75
Se.

Ben 3,5 yıllık evliyim.Eşimle çok severek evlendim.Herşey çok güzel yolunda kavuştuk derken hiç tahmin etmediğim bir duvar çıktı karşıma, geçer, heyecandandır, dedik ama her denediğimizde aynı duvarla karşılaştık.Sonra Kadın doğum uzmanına gitmeye karar verdik. Herhangi bir fiziksel rahatsızlığım yoktu. O zaman vajinismus ile tanıştım ve tabiki Filiz hocamla. İyi ki tanımışım kendisini desteği ve ilgili için çok teşekkür ederim.Filiz hocam sayesinde vajinusmusu yendim.Minnettarım sizlere hocam. Sizde yapabilirsiniz, korkmayın, ertelemeyin, bu hayat bizim.

Default Avatar75
K. T.

Merhabalar öncelikle 3 yıllık evliyiz ve vajinismus problemimiz vardı. Filiz hoca sayesinde kademe kademe tüm sorun ve problemlerimizi çözerek sonuca ulaştık. Hem vajinusmus problemimiz de hemde hayatta karsımıza çıkan sorun ve dertlerle ilgili vermiş oldugu öneri ve bilgilerle bize bambaşka yollar açan bizi aydınlatan ve ailemizden biri olan FİLİZ ÖZSOY hocamız ve Kocaeli Aile Danışma Merkezi çalısanlarına çok tesekkür ediyorum. Yeni evlenen, evlenecek olan, vajinismus problemi olan herkese siddetle tavsiye ederim. Herkes çekinmeden gitmeli ve yanlış bildiği birçok şeyin doğrusunu öğrenmeli….

Default Avatar75
N.K

Filiz Özsoy hocamdan eşimle birlikte vajinusmus tedavisine başladık. Önce araştırma yaptım ve en doğru adresin Filiz hoca olduğuna karar verdim ve bunun neticesinde de bugün bu yorumu yapabiliyorum. Öncelikle Filiz hocama çok ama çoook büyük teşekkür borçluyum . Çok teşekkür ederim hocam sayenizde bu süreci çok sağlıklı atlatabildik ve eşimle birbirimizi anlayabilmeye başladık.

Default Avatar75
F.S

7 yıldır yaşadığım vajinismus tedavisi için gittik. Filiz Hanımla 2.5 aylık bir süreç geçirdik kaybettiğim umutlarımı,kendime olan inancımı tekrar yeşertti ve başarıyla sonuçlandı. Çok teşekkür ederim herşey için

Default Avatar75
R.Z

Merhaba 2,5 yıllık evliyiz. Ve vajinismus problemimiz vardı. İnternette bu konuyla ilgili araştırmalar yaparken Kocaeli Aile danışmanlığı merkezine denk geldim. Gittiğimiz ilk gün nasıl bi ortamda olacağımızı ve nasıl davranmamız gerektiğini bilmiyor ve endişe ediyorduk. Ta ki Filiz özsoy hocamızı görene kadar. Daha ilk yarım saatte çok doğru bi karar verdiğimizi zaten farketmiştik. Filiz hocaya hem vücudumu ve hemde kendimi tanımama yardim ettiği ve bana ışık olduğu için, bizi içtenlikle dinlediği için minnettarım. Bu süreçte esimle birlikte verilen egzersizleri ve görevleri sıkılmadan inanarak yerine getirdik. En başta bunu başarabilir miyim diye düşünürken bi baktım ki başarıyorum. Bunu gördükçe dahada inandım. Ve yıllarca kafamda kurup korktuğum bu sorunun aslında ne kadar basit olduğunu öğrendim. Ve 5. seansımızın sonunda bunu başardık. Her hafta seanslarımızı heyecanla bekledik. Filiz hoca sadece bize cinsel anlamda degil bir çift olarak da evliliğimiz hakkında çoğu sorunu aşmamızda bize tecrübeleriyle, yol göstericiliğiyle her konuda destek oldu. Artık hem evlilik konusunda hemde cinsel konuda kendine inanan ve başaran bi kadın vardi. Bu süreçte herzaman çözüm odaklıydık. Buda ilerleyip başarmamızı sağladı. Lütfen bu sorunu yaşayan herkesin bi an önce Filiz hocayla tanışmasını istiyorum. Doğru bildiğiniz bütün yanlışlarınızı zaman geçmeden filiz hocayla düzeltmeye başlayın. Bu süreçte Kocaeli aile danışmanlığı merkezine ve filiz özsoy hocamıza tekrar teşekkürler.

Default Avatar75
S.B.

Vajinusmus problemim vardı.Sürekli ertelediğim bu durumu çözüme kavuşturmak istiyordum. İnternetten araştırma yaparken Kocaeli Aile danışma merkezinde Filiz Özsoy hanımın ismini duydum ve randevu aldım.İlk seansta çekinerek ve yenebilecek miyim diye düşünerek gittiğim bu durumda kısa sürede sonuca ulaştık.Filiz hanıma yaklaşımı, bilgilendirmesi, ilgisi ve sonsuz desteği için çok teşekkür ederim.iyi ki tanışmışız.

Default Avatar75
Se.De.Ko

1.5 yıllık evlilikte önce vajinismus sorununu Filiz Özsoy ile çözdük.
Şimdi ise minik kızımın doğması ile yaşadığım korku,kaygı ve sinir nöbetlerini Filiz Hanım ile aştık.
Filiz Hanıma teşekkür ederim konu üzerinde yüzeysel durmadan derinlerdeki sorunu bulup çözüp konuyu kapattığı için…
Şimdi kendine güvenen bir anneyim
Her şeye rağmen kendime güveniyor ve seviyorum
Her şeye rağmen kusursuz değil ama kızıma iyi bir anne olduğumu biliyorum
Teşekkür ederim Filiz Hanım iyi ki varsınız :))))

Default Avatar75
Anonim

7 aydır evliyim ve vajinismus hastasıydım. İnternetten araştırırken Filiz hocamıza rastladım. Yorumları araştırırken danışanlarından çok güzel cevaplar gelmiş ve bu beni aşırı umutlandırdı. Randevuyu alıp gittiğimizde sadece ilk seansta bile bana bir şeyleri başarabilirim hissini verdi. Aylardır yapmaya korktuğum, kendimi geri çektiğim anların aslında kafamda büyütüp kurgulaştırdığımı fark ettim. Sadece Filiz hocamın verdiği egzersizlere yoğunlaşıp 4. Seansta sonuca ulaştık. Tek bir hastalık için değil evliliğimiz hakkında bulunduğu tavsiyeler bile bizim bakış açımızı çok değiştirdi. Böyle güzel bir insanla tanıştığımız için eşimde, bende çok mutluyuz.

Default Avatar75
I,K

Vajinismus için bir terapist arıyordum ve internette gezinirken Filiz Hanıma rastladım. Bir cesaret arayıp randevu aldım. 2 yıldır evliydim ve bu zamana kadar hep ertelemiştim. İlk randevudan sonra eşimle birlikte gerçekten bu sorunu aşabileceğimize inandık ve öyle de oldu. Filiz Hanım bizi öylesine etkilemişti ki, seanslardan sonra bile bizimleydi sanki. Sesi hep kulaklarımdaydı. Verdiği çalışmalar ve telkinler ile olmaz dediğim şeyleri bir bir aştım. Aslında vajinismus tedavisi ile birlikte hayata bakış açım değişti. Bu sorunu yaşayan kişilere ertelemeden uzman kişilerden destek almalarını öneriyorum. Öncelikle Filiz Hanıma ve ofisteki herkese çok teşekkür ediyorum. Iyi ki varsınız.

Default Avatar75
r.

Vajinusmus sebebiyle eşimle beraber olamıyordum. Problemi 3,5 yıldır kendimiz yenmeye çalıştık. Ama bu neredeyse imkansızdı. Eşim surekli tek basimiza asamayacagimizi uzman birinden destek almamiz gerektiğini söylüyordu. Kendimi olmayacağına o kadar inandirdimki surekli teklifini reddediyordum. Zaman icerisinde eşimle birbirimizden soğudumuzu farkettim. Üniversite kazanıp ayni evi paylaşan iki arkadaş gibiydik . Yüzeysel anlamda birbirimizi tatmin ediyorduk ama mutlu değildik. Artik bu durumdan bende sikilmaya başlayınca internetten araştırma yapmaya başladım. Ertelediğim ve çekindiğim o tedavi sürecine araştırmalarım sonucu bulduğum Filiz Hanım ile birlikte girdim .Ilk randevuya giderken kendime olan inancım yoktu. Surekli eşime bosuna gittigimizi bunun bir işe yaramayacağını söylüyordum. Eşim ise en azindan denememiz gerektirdiğini söylüyordu. Ilk 2 seansta ne kadar yanıldığımı anladim. Filiz Hanim kendime olan inancimi yerine getirmeye baslamisti bile. Benim bu sureci atlatabilecegime dair bakışları ve davranışları guven verdi. Her seansta sabırlı ve sonuç odaklı dusunmememiz gerektiğini söyledi. Bunca zaman bildiğimiz bütün bilgilerin ne kadar yanlis olduğunu farketmemizi sağladı. Çaresizce bilgisayarin basinda vajinusmus hikayeleri okurken kendimi başarı hikayesi yazarken buldum. Canim Filim Hanım kendisine ne kadar teşekkür etsem az kalir . Onun sayesinde kendime olan inancım,cesaretim ,hayata bakış açım, eşime olan davranışlarım değişti. 4 seansta vajinusmus olmaktan kurtardi. Esim ile 10 sene sonra evlenmiştik. Birbirimize kavuştuk derken bu hastalık 3,5 sene daha kavusmamizi engellemisti. Ama artik biz o engelleri Filiz Hanım sayesinde aştık ve esimle birbirimize kavustuk. Bizi kavuşturan Filiz Hanıma ve bu imkânı sağlayan Kocaeli Aile Danışmanlığına sonsuz teşekkür ediyorum.

Default Avatar75
Hanife

Merhabalar ben 8 yıllık evli biri olarak yıllarca vajinismusla uğraştım gitmediğim doktor kalmadı artık tamamen umudumu yitirdigimde intertten aracalığıyla filiz hanımla tanıştım ve hayallerimin kahramanı oldu. gerçekten güler yüzü tatlı dili ile bana öz güvenimi yeniden kazandırdı filiz hanim sayesinde vajinismustan kurtuldum. Burdan benim gibi olan kadınlara sesleniyorum lutfen sizde vajinusmusu ertelemeyin ben gittim başardım ve eminim sizde basacaraksiniz sadce inanın. Filiz hanıma ömür boyu minnettar kalıcam beni vajinusmustan kurtardığı için saygılarımla..

Default Avatar75
Z.E.

yeni evli olan bir çiftiz ve vajinusmus konusunda çok çare denedik. Artık umutsuzluğu kapıldığımız anda Filiz Özsoy hanım karşımıza çıktı, iyikide çıktı. Bizleri anlayarak,bilgisi ile yol göstererk çok kısa bir zamanda çözüme ulaştık. Çok teşekkür ederiz umutsuzluğumuza ışık oldunuz.

Default Avatar75
G.A

Ben 3 aylık evliydim.Internetten arastirdigimda vajinusmus oldugumu ögrendim.Ve arayısta bulundum.Çok şükür ki internetten Kocaeli aile danışma merkezini buldum.Filiz Özsoy hocam sayesinde verdigi egzersizlerle ve terapilerle bu sorunu çözdük.Filiz hocama ne kadar teşekkür etsem azdır.Sızlere tavsiyem seanslariniza duzenli gitmek ve verilen ödevleri yapmak.Vakit kaybederek kendinizi yıpratmayın.Doğru adrese giderek (Filiz Özsoy) sorununuzdan kurtulun.Sevgilerle…

psikolog arıyorum Çocuk pedegog İzmit psikolog İzmit çocuk psikoloğu evlilik ve çift psikoloğu
Call Now Button