Danışmanlıklarımız

Sağlıklı Boşanma Danışmanlığı

Her çift mutlu olma, yeni bir aile kurma hayali ile evlenmektedir. Ancak evlilik süreci bazı çiftlerde beklenen şekilde ilerlemeyebilir. Bu durum sonucunda eşlerden biri ya da her ikisi de boşanma, ayrılma kararı alabilirler.  Boşanma, eşler arasında olan birlikteliğin sona ermesidir. Boşanma, istenmeyen bir durum olsa dahi gerçekten çiftler için gerekli ise en sağlıklı şekilde sonuçlanmalıdır. Sağlıklı boşanma danışmanlığının önemi bu noktada ortaya çıkmaktadır. Sağlıklı boşanma danışmanlığı, boşanma sürecinde bireylerin yaşadığı psikolojik durumları en aza indirerek, ortaya çıkması olağan olan yas sürecini ve ayrılık evresini en az hasarla atlatmayı sağlayan bir hizmettir.

Boşanma sürecinde en önemli unsurlar her iki bireyinde isteyip istemediği ve boşanma sebebidir. Şiddet, aldatma gibi süreçlerde kesinlikle uzman desteği sağlıklı sonuçlanmasında yardımcı olacaktır. Planlı şekilde ilerleyen ve saygı çerçevesinde devam eden bir boşanma süreci çiftin daha az hasar almasını sağlayarak, yıkıcı bir yapıdan çıkacaktır. Özellikle çocuklu çiftlerde boşanma süreci ne kadar sonlansa da aile kavramını tamamen sona erdirmez. Bu süreci sağlıklı atlatan çiftler, her zaman görüşmeye ve birlikte zaman geçirmeye daha uyumlu ve istekli olacaklardır.

Sağlıklı boşanma danışmanlığında uzman çiftlerin süreci net ve geniş bir bakış açısı ile görmesini sağlayarak verilen kararın iki tarafta da net bir şekilde anlaşılmasını hedefler. Bu süreçte çiftlerin gördüğü eksik yönleri ifade etmelerini ve saygı ile iletişim kurmalarını sağlar. Çünkü boşanma ne kadar karşılıklı olarak anlaşılarak verilmiş bir karar olsa bile, bireylerin yaşamında pek çok değişikliğe sebep olacağı için kaygı ve endişe kaynağıdır. Duygu ve davranış kontrolünü sağlama da uzman desteği çok faydalı olacaktır. Bu sürece karar veren çiftlere uzman desteği almalarını kesinlikle öneririz.

Call Now