Oyun Atölyesi

Oyun atölyemiz 3-4 yaş çocukların gelişimsel becerilerini ileri taşımayı hedefleyen bir programdır. Atölye, çocukların bilişsel gelişimi, dil gelişimi, öz bakım becerileri, sosyal duygusal gelişim ve motor becerilerini geliştirmeyi hedefler.

Atölyeleri kim uygular?

Atölyeler, kurumumuzda çalışmakta olan Klinik Psikolog Elif Saral Sancar ve Çocuk Gelişimi Uzmanı Zeynep Burcu Özalay tarafından uygulanmaktadır.

Süreç nasıl ilerler?

1. Oturum: Değerlendirme ve gözlem formu ile uzmanlar tarafından çocukların gelişim seviyesi belirlenir. Değerlendirme esnasında oynanan oyunlar sayesinde çocuk ile uzman bağ kurmaya başlar ve vakit kaybetmeden gelişimsel destek sunulmaya başlanır.
2. Oturum: İlk oturumda belirlenmiş ve uygulanmaya başlanmış olan, ilgili çocuğa özel olarak oluşturulmuş destek programı uygulanmaya ve yeni teknikler ile geliştirilmeye devam edilir.
3. Oturum: Bir önceki oturumda kazandırılmaya başlanan beceriler yeniden gözlemlenir ve denenir, ilerleme durumuna göre yeni kazanım eklemeleriyle oturum başarıyla tamamlanır.
4. Oturum: Son oturumda 4 oturum boyunca çocuğa kazandırılan becerilerin tekrarı yapılır ve beceriler pekiştirilir. İlk oturum ve son oturum arasındaki ilerleme verilere dökülür. Aradaki fark tespit edilerek uygulanan yöntemin sonucu ortaya koyulmuş olur.

Aile Görüşmesi: 4 oturumun sonunda çocuğun ebeveynleri ile birebir ücretsiz görüşme yapılır. Uzmanlar tarafından oluşturulmuş ve oturumlarda doldurulmuş olan gelişim gözlem formu aileye teslim edilir. Aileye 4 oturum boyunca çocukta gözlemlenen; bağımsız yapabildiği beceriler ve desteğe ihtiyaç duyduğu beceriler aktarılır. Çocuğun iyi olduğu ve geliştirilmesi gereken yönleri tespit edilmiştir ve buradan yola çıkarak ebeveynlere ev ortamında bu becerileri nasıl geliştirebilecekleri anlatılır.

Kimler katılabilir?

1. Tek başına oyun kurmakta güçlük çeken ve her oyununda ebeveynini de yanında isteyen,
2. Ebeveynlerinden ayrılmakta güçlük çeken,
3. Akranlarıyla bir araya gelme fırsatı bulamayan, geldiğinde ise verimli şekilde zaman geçiremeyen, onlarla iletişim kuramayan,
4. Herhangi bir etkinlik ve oyunda uzun süre vakit geçiremeyen, dikkati çabuk dağılan,
5. Henüz okula başlamamış veya okula uyum sağlayamayacağından endişelenilen 24-36 ay yaş grubundaki çocuklar için uygundur.

Neden kayıt olmalıyım?

Atölyelerimiz, sıradan bir oyun grubundan daha fazlasıdır. Gruplarımız max 4 çocuk ile sınırlıdır, böylece her çocuk ile birebir ilgi ve gözlem fırsatı yakalanır.

Kurumumuz aynı zamanda bir aile danışma merkezi olduğu için süreç, çocukta tespit edilen farklı davranış problemleri olursa da ailenin isteği doğrultusunda çözümlenmek için yeni seanslar ile sürdürülebilmektedir.

Sınırlı Kontenjan

17.11.2023 Son Kayıt Tarihi.
4 Kişilik VIP Gruplar.

ELİF SARAL SANCAR

Aile Danışmanı/Klinik Psikolog

ZEYNEP BURCU ÖZALAY

Aile Dan./Çocuk Gelişimi Uz.
Call Now Button