Neurosound

Neurosound

Çocuğunuzda Dikkat Eksikliği, Unutkanlık ve Dalgınlık mı var? Neurosound ile Birlikte Çözüme Gidelim.

Çocukların gelişim süreçlerinde özellikle okul dönemlerinde yaşadıkları sorunları daha fazla fark ederiz. Unutkanlık, dalgınlık, akran zorbalığı, çekingenlik, teknoloji bağımlılığı, ebeveynleri dinlememesi hem aile ortamında hem de akademik hayatında karşısına çıkmaktadır. Bu gibi durumlar fark edildiğinde ilk olarak kökeni bulunmalı ve sonra çözüme gidilmelidir. Çözüm yolları arasında son dönemlerde ülkemizde yaygınlaşmış olan Neurosound yöntemi dikkat çekmektedir.

Peki Neurosound nedir ve faydaları nelerdir?

Neurosound yüksek frekanslı sesleri çeşitli şekillerle modüle ederek sağ ve sol kulak üzerinden nöral sistemimizi uyaran bir gelişim programıdır. Kulağın iç yapısında bulunan kasları yüksek ve düşük frekanslı sesler yardımıyla uyarır ve onlara adeta egzersiz yaptırır. Dikkat, algı ve zekâ gelişiminde yüksek farkındalık uyandırmayı hedeflemektedir. Çocuklarda dikkat ve özgüven eksikliği, öğrenme güçlüğü, konuşma bozukluğu, gelişimsel ve davranışsal problemlerin iyileştirilmesinde kullanılan çok kapsamlı programlar bütünüdür. Dinlemeyi geliştirerek seslere karşı duyarlılığı düzenler. Çocuk ve yetişkinlere uygulanabilmektedir. Çocuklarda bilişsel aktiviteyi arttırırken yetişkinlerde yaşam kalitesini arttırıcı etkisi bulunmaktadır. Çocuklarda;

 • Dikkat Eksikliği
 • Öğrenme Güçlüğü
 • Konuşma Bozukluğu
 • Travmatik Durumlar
 • Korkular
 • Kaygılar
 • Takıntılar
 • Okul başarısızlığı konularında daha etkili olmaktadır.

Çocuklar aile yaşantısından ilkokul dönemine geldiklerinde dış dünyayı tanımaya ve fark etmeye başlarlar. Evde hep güvenli ortamda bulunmuşlardır ancak artık tek başlarına bir okula giderek, sosyal çevreye uyum sağlamaları gerektiğinin farkındadırlar. Bu noktada ortaya sosyal beceri çıkmaktadır. Sosyal beceri çocuklarda yetişkinlik dönemini büyük oranda etkileyen önemli bir etkendir. Sosyal becerinin zayıf olması hali çocuğun çevresine göre farklılaşmakla birlikte aynı zamanda kişilik yapısı olarak da kendini göstermektedir. Neurosound işitsel algı sistemleri çocuğunuzun içe kapanık yapısı üzerine etki eder ve sosyal olarak gelişimini destekler. İçeriğinde tamamlayıcı programlarlar bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Bilişsel Aktivite Programı
 2. Duygusal Zeka Programı
 3. Akademik Gelişim Programı
 4. Neurofitness Aktivite Programı
 5. Denge Motor Programı
 6. Ev Destek Programı

İçeriğinde bulunan her bir program farklı noktaları desteklemektedir. Çocukların yaşadıkları durumlara göre uygulanan programlar değişmektedir. Örneği duygusal zeka programı çocuklara duygusal zeka becerisi kazandırarak maruz kaldıkları akran zorbalığı gibi çeşitli durumlar ile mücadele etmeyi öğretir. Akademik gelişim programı ise özellikle sınav döneminde olan öğrencilerin akademik performanslarını arttırmak amacıyla oluşturulmuş bir programdır. Görüşme öncesi ve sonrası yapılan uzman ölçümleri ile performans ilerlemesini ebeveynler de fark edebilmektedir. Çocukların yaşadıkları korku, kaygı, stres gibi olumsuz durumları ortadan kaldırarak özgüven, odaklanma, algılama gibi durumları açığa çıkaran bir uygulama gerçekleştirilir.

Neurosound yöntemi tedavi amacı ile kullanılmamakla birlikte, kullanılan cihaz tıbbi bir cihaz DEĞİLDİR.

Neurosound yöntemi mutlaka bu alanda uzman eğitim almış ve uygulayıcı sertifikasına sahip ruh sağlığı çalışanları tarafından uygulanmalıdır.

Neurosound Uzman Ekibimiz

Sema Öksüzoğlu
İrem Ayvaz
Tanem Bircan

Call Now