Zeynep Usanmaz

Zeynep Usanmaz

Aile Danışmanı/Klinik Psikolog

Uzmanlık Alanları

  •  Ergen Danışmanlığı
  •  Bireysel Danışmanlık 
  •  Çift Danışmanlığı

Klinik Psikolog ve Aile Danışmanı Zeynep Usanmaz ortaokul ve lise yıllarını Aydın’da geçirdikten sonra İstanbul Maltepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü kazanarak başarı ile tamamlamıştır.

Lisans eğitimi boyunca kendini farklı alanlarda geliştirmeyi hedefleyen hocamız staj programlarına katılmıştır. Lisans eğitimi sürecinde Aile Danışmanlığı, Cinsel Terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Öğrenci Koçluğu ve test eğitimlerini tamamlamıştır. Bunların yanı sıra sosyal sorumluluk projelerinde de gönüllü olarak görev almıştır.

KAÇUV’da (Kanserli Çocuklara Umut Vakfı) gönüllü olarak Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde haftanın belirli günlerinde kanserli çocuklarla ve onların aileleriyle çalışmıştır. 

Daha önce eğitim kurumlarında Okul Psikolojik Danışmanı olarak çalışan Zeynep Usanmaz çalışma hayatı boyunca da eğitimlerini devam ettirerek alandaki bilgilerini taze tutmaya özen göstermektedir. Öğrenmenin ömür boyu devam ettiğini savunan hocamız, İstanbul Kent Üniversitesinde Klinik Psikoloji yüksek lisansını başarı ile tamamlayarak kişisel gelişimine devam etmiştir. 

    Daha önce eğitim kurumlarında çalışan USANMAZ Aile Danışmanlığı eğitimini tamamlayarak çalışmalarına devam etmiştir. Evliliğe uyumun, aile kurmanın verdiği sorumlulukların, evlilikte ortaya çıkan cinsel sorunların çözümleri için kendisini geliştirmiş ve bu yönde pek çok eğitim alarak, projelere katılmıştır. Eşlerin birbiri ile uyumunda önce kişinin kendisini tanıması ve anlaması gerektiğini daha sonra eşini anlayabileceğini savunmuştur. Birbirlerini gerçek anlamda tanımaları gerektiğini, evlilikten, gelecekten beklentilerini net olarak ifade etmeleri gerektiğini, gerçek beklentiler içinde olunduğunda daha sağlıklı evlilikler ve ailelerin kurulacağı düşüncesi ile danışanlarına rehberlik etmektedir.

Aldığı Eğitimler Arasında;

EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing)

Aile Danışmanlığı

Cinsel Terapi

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Psikoterapi

Bilişsel Davranışçı Terapi

Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi

Sanat Terapisi

Terapötik Kartlar

Mındfulness

Zor İnsanlarla Baş edebilme

Frostig Gelişimsel Algı Testi

MMPI ve Yetişkin Değerlendirme Testleri

Öğrenci Koçluğu

Oyun Terapisi

Masal Terapisi

Çocuk Resim Analizi

Metropolitan  Okul Olgunluğu Testi

Bier Cümle Tamamlama

D2 Dikkat Testi

Burdon Dikkat Testi

Raven Progressive Matris Testi

Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi

Ankara Gelişim Tarama Envanteri

Enneagram 9 Tip Mizaç Modeli

Okul Çağı Sorunlarına Sistematik Yaklaşım

Klinik Psikolog ve Aile Danışmanı Zeynep USANMAZ şu an Özel Kocaeli Aile Danışma Merkezinde görev almaktadır.

Zeynep Hocamız; Ergen Danışmanlığı, Aile ve Çift Danışmanlığı ve Bireysel Danışmanlık alanlarında hizmet vermektedir.

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın

Derecelendir

Default Avatar75
V.P

Ben Zeynep Hanımda çok memnun kaldım. Etrafıma önerebileceğim bir danışman kendisi. Danışanlarına yaklaşımı güler yüzü çok iyiydi. Sadece psikolog olarak değil aile danışmanı olarakda çok iyi. İnsanı rahatlatan deşarj eden motive edip mutlu yaşamanızı sağlıyor.

Default Avatar75
M.K

Çok sıkıntılı olduğum süreçlerde Zeynep hanımla karşılaştık, kendisi bana çok iyi geldi. Eleştirmeden, yargılamadan anlattığım her şeyi dinledi ve bana yol gösterdi. Sizi çok seviyorum Zeynep hocam.

Default Avatar75
B.L

Uzun süredir içime attığım ve hayatta başa çıkabildiğimi sandığım birçok sorunumun beni yorduğunu hissettiğim anda gidenlerin tavsiyesi üzerine tanıştım Zeynep hanımla. İşini bu kadar bilerek ve severek yapan, beni anlayan samimi birisini beklemiyordum açıkçası. Gün geçtikçe daha da yenilenmiş bir şekilde devam ediyorum hayatıma. Zeynep hanımın bana kattıklarını düşündükçe iyi ki gitmişim diyorum. Hayata dair endişeleriniz varsa mutlaka tanışmalısınız. Hayata bakış açımı değiştirerek her türlü endişemin üstesinden gelmemde yardımcı olduğu için çok teşekkür ediyorum kendisine.

Default Avatar75
R.L

Arkadaşımın tavsiyesi üzerine Zeynep hanımdan EMDR terapisi aldım. Yaklaşık 3 senedir panik atakla mücadele ediyordum. Zeynep hanımla ilk görüşmemizden itibaren farkı hissettim sıcak kanlı ve güler yüzlü. EMDR terapisi ile panik atak tan kurtuldum. Zeynep hanım gerçekten alanında uzman tecrübeli bana çok yardımcı oldu. İyi ki varsınız hocam.

Default Avatar75
D.H

Biz 8 yıllık evliyiz, bir çocuğumuz var, eşimle bazı problemler yaşıyoruz. Açıkçası ayrılmak konusunda da ciddi düşüncelerimiz vardı. Çünkü birbirimizi ve çocuğumuzu çok üzüyorduk. Çift danışmanlığı almadan ilişki bitirmemeye karar verdik, Zeynep hanımla tanıştık ve problemlerimizi ilk defa gerçekten masaya yatırdık. Birbirimizi daha iyi anlamaya, birbirimizin gözünden olaylara bakmaya başladık. Biz ayrılık düşünürken vazgeçip evliliğimizi daha iyi hale getirdik. Zeynep hanıma çok teşekkür ediyoruz.

Default Avatar75
Y.L

Gittikçe kötüleşen evliliğimde artık iyice çıkmaza girdiğimi doğru şekilde düşünemediğimi anlayınca psikolog arayışına girdim ve araştırmalarımdan sonra Zeynep hanıma başvurdum. Zeynep hanımla seanslara başladıktan sonra keşke daha önce gelseydim keşke bu kadar kendimi yıpratmasaydım dedim. Büyük değişim ve dönüşümler yaşadım hocamın da sayesinde.

Default Avatar75
P.A

Evlilik hayatına alışmak istemediğimi, zor görüp bunalımda hissettiğimi farkına vardığımda Zeynep hanımla karşılaştım . Evliliğimle ve bireysel olarak yaşadığım sorunlarla ilgili seans gerçekleştirdik. Farkındalığımın artması, karar ve davranışlarımı iyi anlamda yönlendirebildiğim. İyi niyet, samimiyet ve insancıl yaklaşımın haricinde bilgilendiğim bir seans oldu. Teşekkürler.

Default Avatar75
Z.K

Eşimle birbirimizi severek evlendik. evlendikten hemen sonra aramızda anlaşmazlık çıkmaya başladı. Aile ve çift terapisi almak için başvurduk. Zeynep hanımın bize çok faydası oldu . evlenene kadar birbirimizi kaybetmemek için kendimizi tuttuğumuzu ,hep dikkatli davrandığımızı evlilikten sonra ise farklı yönlerimiz yüzünden anlaşmasızlalar yaşadığımızı fark ettik . Birbirimize duygularımızı doğru biçimde anlatabilmeyi ve karşılıklı birbirimizi anlayabilmeyi ögrendik. Evliliğimizi tekrar bu şekilde toparladık. Zeynep hanıma çok teşekkür ederim.

Default Avatar75
G.D

Zeynep hanımla iyi ki yollarımız kesişti ilk olarak çok tepkili ve düşünceli bir şekilde ilk seansa girdim. Bir süredir başedemediğim bazı sorunlarım vardı çözüm ararken doğru yerde olduğumu hissettim. Samimiyeti, sıcaklığı ve güler yüzüyle kendimi güvende hissettim. Gözümde büyüttüğüm bir çok şeyi daha farklı algılama mı sağladı. Olaylar karşısında tutum ve bakış açımı değiştirerek bazı sorunların güzel bir şekilde çözüme ulaştırdık. Kendisine çok teşekkür ederim.

Default Avatar75
N.Y

Eşimle yaşadığımız bazı olayları aşamamıştık. En güzel anlarımızda sürekli aklıma geliyordu ve hep kavga ediyorduk. Tavsiye üzerine Zeynep hanımla başladığımız seanslar eşimle bana çok iyi geldi. O anlar çok önemsiz gelmeye başladı. Her şeye en baştan başladık diyebiliriz. Değerli hocamıza sonsuz kere teşekkür ederiz.

Default Avatar75
I.D

Aldığımız çift danışmanlığı hizmetinden çok memnun kaldık. Eşime ve bana kendimizi tanıma biz olma şansı verdi seanslarımız. Sürecimizde bizlere destek olan her konuda bizleri sabırla dinleyerek yol gösteren Zeynep usanmaz hanımefendiye çok teşekkür ederiz. Kesinlikle tavsiye ederiz.

Default Avatar75
U.D

Arkadaşımızın tavsiyesiyle Zeynep hanımdan çift danışmanlığı almaya başladık. Eşim çok isteksizdi ancak ilk görüşmeden sonra kendisine bize inandığını ve devam etmek istediğini söyledi. Her sorunumuzu adım adım aştık yeni bir yol çizdik kendimize. Bunların hepsi çok sevgili Zeynep hanım sayesinde oldu. Güleryüzü, bilgisi ve süreç yönetimiyle alanında uzman biri. İyi ki tanıştık kendisiyle.

Default Avatar75
T.Ç

Ergenlik dönemindeki kızıma arkadaş olmaya çalıştıkça aramızdaki saygı çerçevesi kalkmıştı. Her şeyi doğru yaptığımı düşünüyordum taki Zeynep hamımla tanışana kadar. Aslında doğru bildiğim pek çok yanlış olduğunu gördüm. Aynı durum kızım içinde geçerliydi. Biz aile olabildik. Herkese tavsiye ederiz.

Default Avatar75
U.Ş

16 yaşamdaki oğlum kavgacı, öfkeli birisine dönmüştü. Zeynep hanım bunu değiştirmesini iyileştirmesini sağladı. Oğlumla bağımızı güçlendirmemize yardımcı oldu. Çok teşekkür ederiz sevgili hocamız.

Default Avatar75
J.Y

Bireysel Danışmanlık sürecimde Zeynep hamımla görüştüm ve çok memnun kaldım. Kendiniz için yapacağınız en doğru şeylerden biri destek almak. Kesinlikle tavsiye ederim.

Default Avatar75
C.B

26 yaşında kendisini sevmeyen bir kadındım. Hayatımın her noktasında kaybetmekten yorulmuştum. Zeynep hocam bunu değiştirmemi kendimi görmemi sağladı. Ben’i bana tanıttı. Hayatımda tanıştığım en değerli insanlar biri. Çok teşekkür ederim.

Default Avatar75
O.U

Çocuğumuz olduktan sonra eşimle sanki birbirimizden uzaklaşmıştık. Bu durum beni çok üzüyordu ama çözüm bulamıyordum. Arkadaşlarımızın tavsiyesi ile Zeynep hanımla görüşmeye başladık. Bizlere o kadar iyi geldi ki. Bilgisi, konuşma şekli, yönlendirmeleri ve profesyonelliği ile çok memnun kaldık. Minnettarız.

Default Avatar75
C.S

Takıntılarım boyut atlamıştı sanki. Hayatım boyunca hep vardı ama son zamanlarda beni ve çevremi çok etkilemeye başlamıştı. Araştırma yaparken Zeynep hocamla tanışma şansım oldu. Hayatıma yeni bir şans oldu. Beni dinledi, bana kendimi tanıttı ve sevmemi sağladı. Çok teşekkür ederim güleryüzlü hocam. İyi ki varsınız.

Default Avatar75
S.O

Bireysel sürecimde Zeynep usanmaz hanımefendiden destek aldım. Aşamadığın konuları sayesinde aştım ve kendimi buldum. Minnettarım. Düşünen herkese kesinlikle tavsiye ederim.

Default Avatar75
E.P

Eşimle olan problemlerimizi değerli Zeynep hanım sayesinde çözdük. İlk görüşmeden son görüşmemize kadar o kadar enerjik ve güleryüzlüydü ki nasıl zamanın geçtiğini anlamıyorduk. Bilgisi ve desteği ile evliliğimizi kurtarmamızı sağladı. Ne kadar teşekkür etsek az kalır sevgili hocam, sizi tanıdığımız için çok mutluyuz. Teşekkür ederiz.

Default Avatar75
Y.P.D

Yaşadığım kötü olayları aştığımı düşünmüştüm ama bir gün hepsi daha kötü bir halde geri geldi. Düşüncelerimi durduramıyordum. Arkadaşımın tavsiyesi ile Zeynep hanım ve emdr yönetimi ile tanıştım. Sürecimi o kadar profesyonelce yönetti ki her seferinde iyi ki dememi sağladı. Şuan çok iyiyim. Değerli hocam sizleri çok seviyorum, iyi ki tanıştık.

Default Avatar75
T.K

Nişanlılık sürecimizi yönetmeye çalışmak savaşta silahsız kalmış gibi hissettiriyordu. Aileleri memnun etmek, orta yolu bulmaya çalışmak nişanlımla bizim ilişkimizi mahvetmişti. Zeynep hanım bize mutlu ilişkimizi nasıl koruyacağımızı, nasıl biz olacağımızı, önceliklerimizi yani puana kadar farketmediğimizi kendimizi tanıttı, hatırlattı. Kendisine çok teşekkür ederiz.

Default Avatar75
B.S

Çift danışmanlık sürecimizde bizlere destek olan, doğru bildiğimiz yanlışları gösteren, aile olmanın ne demek olduğunu farkettirmeden değerli Zeynep hocamıza çok teşekkür ederiz. Düşünen herkese kesinlikle tavsiye ederiz.

Default Avatar75
G.R

Takıntılarım tüm hayatım olmuştu. Bitmiyordu aksine çoğalıyordu. Çok yorulmuştum. Kontrol edemiyordum. Zeynep hocam bu kontrolü ve hayatımı bana geri verdi. O kadar sıcakkanlı birisi ki onu her gördüğümde umudum, mutluluğum, farkındalığın arttı. Kendimi sevdim. Ve sonra farkettim ki artık takıntılarım kalmamıştı. Sevgili hocam yaşamıma kattığım en değerli dönüm noktalarından bir tanesi siz oldunuz. Ne desem ne kadar teşekkür etsem az kalır.

Default Avatar75
K.L

Sınav dönemindeki oğlum tam bir ekran bağımlısı olmuştu. Sabahtan akşama kadar oyun oynuyor ders çalışmıyordu. Bu süreçte aile olarak Zeynep usanmaz hanımdan destek aldık. Bilgili ve güleryüzlü bir hanımefendi. Kendisine tüm yardımları için teşekkür ederiz.

Default Avatar75
Z.S

Erken ergenlik yaşamıştık. Bunun çocuğuma bu kadar etki edeceğini düşünmemişTim. Kendisi de farkındaydı. Akran zorbalığına uğruyor her gün ağlayarak eve geliyordu. Kendi isteği ile Zeynep hanıma gittik. İyi ki de gittik. Aile olarak bize çok iyi geldi. Çok memnun kaldık. Teşekkür ederiz.

Default Avatar75
F.B

Kızımla geçirdiğiniz süreç ve ona yardımlarınız için çok teşekkür ederim Zeynep hanım. İstemeyerek gelmişti ama daha sonrasında Zeynep ablasına gitmek için gün saydı. Kendisine güvenen bir genç haline geldi. Teşekkür ederiz.

Default Avatar75
H.K.G

Kızımın uzun yıllardır devam eden davranışları vardı ama takıntı olabileceğini düşünmemiştik. Son yaşadığımız olayla bir şeylerin ters gittiğini anladık ve Zeynep hanımla görüşmeye başladık. Kızımıza olan yaklaşımı ve güleryüzü kızımın daha da cesaretlenmesini ve istekli davranmasını sağladı. Bizlere tüm bilgilendirmeleri yaptı. Sürecimizden çok memnun kaldık.

Default Avatar75
O.G

Kendimle ilgili çözemediğim konular için Zeynep hocamla görüşmeye gittim. Yıllarca kaçmıştım bir anlık kararla sürece başladım. Zeynep hocamı tanıyınca doğru karar olduğunu anladım. Bana uzattığınız ve hep yanımda olan yardım eliniz benim için çok değerliydi. Teşekkür ederim hocam.

Avatar
Betül İ.

Hayatımın zor bir döneminden geçerken bu kurumu ve Zeynep Hanım’ı buldum. İyi ki yollarımız kesişmiş. Beklentimin çok çok üzerinde bir hizmet aldım. Öncelikle herkes çok güler yüzlü ve nazik. Aile sıcaklığında bir ortam var. Adım attığınız ilk andan itibaren doğru yerde olduğunuzu anlıyorsunuz. Zeynep Hanım’la görüşmelerimiz ise hayatımı değiştirdi diyebilirim. Çok profesyonel ve işinde çok başarılı. Kibarlığı, içtenliği, samimiyeti ve bana kattıkları için teşekkür ediyorum bir kez daha.

Default Avatar75
G.N

Eşimin eski sevgililerine takıntılı hale gelmiştim sürekli onların sayfalarını takip ediyordum. Alıkoyamadığım bir şeydi. Sebebini görmek ve farkındalığının olması bana çok iyi geldi. Bu süreçte görüştüğüm uzmanım Zeynep hanıma çok teşekkür ederim. Çok önemli ve değerli birisiniz.

Default Avatar75
P.K

Bireysel sürecimde desteği için Zeynep hanıma teşekkür ederim. Düşünen herkese tavsiye ederim.

Default Avatar75
N.K

Ergenlik dönemi baş etme zorlandığımız bir dönem oldu. Evde her gün tartışır hale geldik. Aile bağlarımız kopmak üzereydi. Zeynep hocamla geçirdiğimiz süreç bizlere çok iyi geldi. İlk günden son güne kadar her görüşme de bir şeyler öğrendik ve ilerledik. Bizden desteğini hiç eksik etmeyen, tüm olumsuz düşüncelerimize rağmen bizlere yardımcı olan Değerli hocama çok teşekkür ederiz. Kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Default Avatar75
B.M

Takıntılı düşüncelerim evden çıkışımı 3 saate çıkarmıştı. Sürekli bir şeyleri kontrol etmekten, her şeyi saatlerce temizlikten çok memnundum ama bir sorun olduğunu düşünüyordum. Zeynep hocamla tanıştığımda aslında yaşamadığımı kendime eziyet ettiğimi gördüm. Süreç yönetimi ve bilgisi, güleryüzü ile çok yardımcı oldu. Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.

Default Avatar75
K.Ö

17 yaşındaki oğlum için geldik Zeynep hanıma. Bizimle sohbet etmeyi bırakmış, tamamen içine kapanmıştı. Daha ilk görüşme de yüzü gülerek odadan çıktı ve ilk hafta da değişimler başladı. Değerli hocam size çok teşekkür ederiz hem oğlumuza hemde ebeveyn olarak bize pek çok şey öğrettiniz.

Default Avatar75
T.K

Takıntılarım gittikçe artıyor hiç azalmıyordu. Hayatım kalmamıştı artık arkadaşlarım bile bıkmıştı söylediklerimden yaptıklarımdan. Artık dur demek istediğim zaman Zeynep hocamla bireysel sürece başladım. İlk başta çok zorluydu ama zeynep hocam çok sıcakkanlı ve sabırlıydı. O olmasaydı ben vazgeçerdim. Şuan sosyal hayatımı en önemlisi kendimi geri kazandım. Çok teşekkür ederim hocam

Default Avatar75
s.p

17 yaşındaki kızım özgüven eksikliği yaşıyordu tamamen içine kapanmıştı. Kimseyle konuşmuyordu. Uzman desteği almak için kurumunuza başvurduk ve Zeynep hocayla tanıştık. Kendisine teşekkür ederiz evladımız ilk defa birisine kendisini rahatlıkla açtı ve duygularını anlattı. Kızımız şuan çok daha iyiye gidiyor.

Default Avatar75
E.

Küçüklüğümde yaşadığım olayları ne denersem deneyeyim bir türlü aşamamış ve unutamamıştım. En son çare olarak EMDR yöntemini denemek istedim ve Zeynep hocamla başladım. Yaklaşımları, süreç kontrolü düşmeme izin vermemesi her şey benim için çok anlamlıydı. Sizi tanımak çok güzeldi hocam.

Default Avatar75
Yasemin

Zeynep hocam süren seanslarımız boyunca oldukça ilgili, sabırlı, disiplinli ve etkiliydi. EMDR terapisi aldığım süre boyunca ve sonrasında hayata bakışım değişti ve gelişti. Sorunlarımın kaynaklarını ve çözümleri artık daha rahat görebiliyorum. Kendimi daha iyi ve huzurlu hissediyorum. Kendim için yaptığım en iyi şeylerden biri bu terapiye devam etmekti.Hocam sizlere her şey için çok teşekkür ederim

Default Avatar75
P..

Zeynep hocamla devam eden bireysel sürecimizi emdr ile devam ettirdik. Çok memnun kaldım. Kendimi ben gibi hissedebiliyorum, isteklerimi ifade edebiliyorum ve en önemlisi artık kendimi çok seviyorum. Hepimizin böyle bir sürece ihtiyacı var. Lütfen çekinmeyin ve ertelemeyin. Kesinlikle tavsiye ederim.

Default Avatar75
R.s

Zeynep Hanım’ı psikolojik.Bende panik atak ve kaygı bozukluğu vardı ve yıllardır bu durumla uğraşıyordum.Kendisinden emdr tedavisi aldım.Yıllarca uğraştığım o kaygılar korkular bir süre sonra normale döndü.Genç yaşına rağmen oldukça başarılı ikna kabiliyeti yüksek neşeli ve net bir insandır.Ayrıca işinde çok iyi olduğunu düşünüyorum.İyi ki karşılaştık. Her şey için teşekkür ederim.

Default Avatar75
Esra B.

Kızımla ergenlik dönemimi tekrar yaşıyordum sanki. O kadar zor ve çekilmez bir dönem olmaya başlamıştı ki birbirimizden kopmaya sürekli kavga etmeye başlamıştık. Bu süreçte tanıştık Zeynep hanımla. Kendisi bizlere yaptığımız doğru bildiğimiz ama yanlış olan her noktayı göstererk ışık tuttu. Çok teşekkür ediyoruz. İyi ki tanışmışız iyi ki sizden destek almışız. Kızım ve ben kendimi tekrar tanıdık sayenizde.

Default Avatar75
T.l

Doğduğumdan beri kaygılı biri olduğumu biliyordum. Her zaman tırnaklarımı yer, sigara içer, kabuslar görürdüm. 35 yıl boyunca bir şekilde tolere ettim/ettiğimi sandım. Tavsiye üzerine görüştüğümde Zeynep Hanım daha ilk görüşmemizde gerçek anlamda görmemi sağladı. Gördükçe bağlantı kurmamı ve iyileşmemi sağladı. Çok daha rahatım. Yaşamak ve hayatı yaşamayı bilmek birbirinden çok farklı. Sayesinde öğrendim

Default Avatar75
Gül S.

Akranlarının yaklaşımları çocuğumu mahvetmişti. Neden böyle yaptıklarını bilmiyorduk ama elimizden de bir şey gelmiyordu. İçe kapanık evden çıkmayı reddeden kendisini başarısız gören bir çocuk olmuştu. Gökçen hocamla sürecimiz kızımın kendisini ifade edebilmesini sağladı.Sevdiği şeyleri tekrar yapmaya başladı, arkadaşlarına duygularını anlatarak doğru dostluklar kurdu. Gökçen hocamı kesinlikle tavsiye ediyrum.

Default Avatar75
Aslı F.

Kızımın kaygıları ve takıntıları vardı. Bunun üzerine Zeynep hanım ile görüşmelerimiz başladı. Zeynep Hanım’ın yaklaşımı,güler yüzü, etkisini kısa sürede gösterdi. Hem kızıma hem bana çok iyi geldi. İyiki gitmişiz. Kısa sürede birçok problemi aştık.

Default Avatar75
D.f

Kendimi bulmamı sağladığı için Zeynep hocama çok teşekkür ederim. Yaşadığım tüm sıkıntıları dertleri kendisi ile iyileştirdim. herkese tavsiye ederim

Default Avatar75
AB.

Merhabalar, ben kendimi kaybetmiş tam olarak bir tükenmişlik sendromuna girmiştim. Ailem ve sevdiğim adamla yaşadıklarım çok ağır geliyordu. tamda bu anda Zeynep hocamla tanıştım ve iyiki tanıştım. kendisi bana benliğimi kendimi farkettirdi ve bakış açımı genişletti. kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır iyiki varsınız hocam.

Default Avatar75
Tq

Doğduğumdan beri kaygılı biri olduğumu biliyordum. Her zaman tırnaklarımı yer, sigara içer, kabuslar görürdüm. 35 yıl boyunca bir şekilde tolere ettim/ettiğimi sandım. Tavsiye üzerine görüştüğümde Zeynep Hanım daha ilk görüşmemizde gerçek anlamda görmemi sağladı. Gördükçe bağlantı kurmamı ve iyileşmemi sağladı. Çok daha rahatım. Yaşamak ve hayatı yaşamayı bilmek birbirinden çok farklı. Sayesinde öğrendim

Default Avatar75
P.Ka

Depresyon olarak adlandırdığım sürecimde tavsiye üzerine Zeynep hocamdan psikolojik yardım almaya karar verdim. EMDRyi daha önce hiç duymadığım için biraz tedirgin olmuştum. Şimdi ise iyi ki bu terapiyi almışım diyorum. Önceden yaşadığım kötü olan her şeye artık pozitif bir şekilde bakabiliyorum. Benim gibi duygusal olarak bitkin hisseden ve geçmişinde kötü anıları olan herkese içim rahat bir şekilde tavsiye edebilirim.

Default Avatar75
Seda G:

Zeynep Hanımla tanıştıktan sonra hayatım çok pozitif ilerledi ve değişti.Kendisiyle Emdr terapisine başladık. .Sayesinde hayatıma daha iyi bakan ve yaşamını istediği yönde ilerleten bir insan oldum.Hem de hayatımdaki negatif düşüncelerin çoğunu değiştirdim.Kendisi çok ilgili , işinde çok başarılı insanlardan.. Teşekkürler her şey için

Default Avatar75
r.p

Arkadaşımın Tavsiyesi üzerine değerli zeynep hocamdan Emdr terapisi aldım. Yaklaşık 1 senedir panik atakla mücadele ediyodum. Hocamla ilk görüşmemizden itibaren farkı hissettim sıcak kanlı Güler yüzü .Ve emdr yöntemiyle panik atak bozukluğundan kısa sürede kurtuldum.Bilgi ve tecrübesi bana cok yardımcı oldu kendisine cok teşekkür ediyorum.herkese tavsiye ediyorum.

Default Avatar75
funda b.

Sevgili Zeynep hocam sizlere buradadn da teşekkürlerimi iletmek istedim. Boşanma süreci öncesinde çift danışmanlığı almayı düşünmüştük ancak eşimle anlaşamadık kısa bir sürede boşandık. Boşanma sürecinden sonra tek olarak danışmanlık aldım.Hocam ile çok rahat bir iletişim kurabildim. Böyle bir travmatik dönemi küçük sıyrıklarla atlamamı sağlayan kişidir. Kendisine sıcakkanlı, güler yüzlü ve içten tarzı için teşekkür ediyorum.

Default Avatar75
a

Kendimi bildim bileli takıntılı düşüncelerim hep vardı ve herkesi bu şekilde zannediyordum. Ancak sosyal çevrem benden uzaklaşmaya başladığında aslında bir şeylerin yanlış olduğunu anladım. Takıntılı düşüncelerim beni neredeyse paranoyak birisi yapmıştı ve ben bunu görememiştim. Tüm hayatım, işim, arkadaşlarım hepsi benden uzaklaşmıştık. Ailemin desteği ile Zeynep hocamı bularak görüşmelerimize başladık. Düşüncelerimin yönünü onardığımda aslında takıntı dediğim davranışlarımda bitmişti. Bana hayatımı geri verdiniz çok teşekkür ederim. Sizlere minnettarım hocam.

Default Avatar75
S.K.

Zeynep Hanım görüşmelerimizde oldukça dikkatli. Sabırla dinliyor, fark etmediğim detayları cımbızla çekip bana fark ettiriyor. Öfkeyle gittim, utana utana anlattığım şeyler oldu ama o kadar rahatlatıyor ki insanı, yargılamıyor. Eleştirmeden bana iyi gelmeyen davranışlarımı bana söylüyor. Hayatımın yönü değişti. Çok teşekkür ederim

Default Avatar75
İ.Ç

Kaygı/korku problemlerim çok yoğunlaşmıştı ve araştırmalarım sonucunda Zeynep hocadan yardım almaya başladım.Kendisinin tecrübesi ve içtenliği daha ilk görüşmede bana güven verdiZeynep hocamla görüşmeye başladığımızdan beri kendimi daha iyi hissediyorum ve uzun vadede daha çok fayda göreceğime inanıyorum. Teşekkür ederim hocam.

Default Avatar75
R

Boşanmış bir anne olarak sürekli çalışmak zorundaydım ve bu süreçte kızımın ergenlik dönemine girdiğini bana ihtiyacı olduğunu anlamadım. İletişimimiz gün geçtikçe koptu. Sürekli kavga eder olduk. Sonunda bir uzman desteği almamız gerektiğine karar verdik ve Zeynep hocamla tanıştık. Beklentilerimizi, aslında birbirimize karşı duyduğumuz sevgiyi gösteremediğimizi öğrendik. Srecimiz hala devam ediyor ve gün geçtikçe kızımla çok daha güçlü bir bağımız oluyor. Size minnettarız Zeynep hocam. İyi ki tanışmışız.

Default Avatar75
Dilara

Dışarı çıkamıyor, derslerime giremiyor, arkadaşlarımla görüşemiyor hatta temel ihtiyaçlarım hariç alışverişe gidemiyor olmuştum. Zeynep Hanımın bana kendime olan inancımı getirmede yardımcı oldu. 4. seansımızdan sonra en kalabalık saatte avmde buldum kendimi hiç olmadığım kadar güçlü hissediyorum.

Default Avatar75
Z.N

Merhaba biz çocuğumuzu son dönemde kaybettiğimizi düşünüyorduk çünkü içinekapanmış herkesten uzaklaşmıştı. bu süreçte uzmana ihtiyacımız olduğunu düşündük ve tavsiye ile Zeynep hanımla tanıştık.anne baba olarak aslında bizimde yaptığımız pek çok hata olduğunu gördük. görüşmeye gittikçe çocuğum sohbet etmeye sosyal olmaya başladı. Zeynep hanıma ailemize dokunduğu ve bizlerin bağını onardığı için çok teşekkür ederiz.

Default Avatar75

İş yaşamım ve kariyerimle alakalı büyük bir çıkmaza girdiğim dönemde psikolojik destek almak istedim. Bu süreçte Zeynep hocamın yardımlarıyla kendimi gittikçe iyi hissetmeye başladım ,seçenekleri gördüm adeta nefes aldigimi hissettim. Çok memnun kaldım.

Default Avatar75
B.A.

Kendime olan öfkem çok büyüktü. Yaşadığım bazı olaylar yüzünden kendime düşman olmuştum neredeyse. Ta ki Zeynep Hanımla tanışana kadar. Bende uyandırdığı farkındalık ve yaptığı uygulamalarla kendimle yüzleşmem de çok destek oldu. İyi ki var, iyi ki tanımışım kendisini. Güler yüzlü ofis ekibi de kendimi daha rahat hissetmemi sağladıkar. Hepsine çok teşekkür ederim.

Default Avatar75
K.S

Zeynep hocami yaklasik iki aydir taniyorum guleryuzlu canayakin ve en onemlisi guven veriyo kaygı bozuklugum vardi terapiye yeni baslamama ragmen onemli gelismeler var zeynep hocami siddetle herkese tavsiye ediyorum once allah sonra onun sayesinde iyi olucam hayat yasamaya deger allah baska dert vermesin…:))

Default Avatar75
G

Alanına hakim uzman psikologların aile danışmanı olarak çalıştığı ve aile bakanlığına bağlı çalışan ilk ve tek kurum olma özelliğini taşıyan kocaelinin nadide kurumu. 33 yaşında bir birey olarak çekincelerim çok fazlaydı. Bu kurum ve değerli Zeynep hocamla tanışmam bu şekilde oldu. Aslında düşüncelerimi olumladığımda hayata bakışımın bile değişeceğini bana öğrettiniz hocam çok teşekkür ederim. Ayrıca çalışan diğer personellerde çok ilgililer. Kendimi değerli hissediyorum bu mekanda. ????

Default Avatar75
N.

Zeynep hocamla ilk olarak kendisinin yakın arkadaşımın psikoloğu olması dolayısıyla tanıştım. Anksiyete, kaygı, depresyon gibi şikayetlerimden çok sıkıldığım ve artık bu sorunlara kendi kendime çare bulamadığım bir dönemde kendisiyle tanışmaya karar verdim. Özellikle bu şikayetlerimi paylaştığımda kendisinin de daha önce bu sıkıntılardan bir çoğunu yaşamış ve bunları aşmış olması bana ekstra güç verdi. Sadece “sizi anlıyorum” cümlesinden öte beni gerçekten anladığını hissettiğim biri oldu Zeynep hanım. Kendisiyle tanıştığım için çok mutluyum.

Default Avatar75
S.S.C.

Ben ilk olarak değerli hocam Zeynep hanıma, kurum müdürü Taanju beye ve tüm ekibe teşekkür etmek istiyorum.Sürecim o kadar kötüydü ki kendimi tanıyamaz hale gelmiştim.Ama görüşmelerimiz ile kısa bir sürede bu durum değişti. Çok memnun kaldım.Teşekkürler hepinize

Default Avatar75
R.A.

Zeynep Hanımla tanışmadan önce ‘Neden benim istediğimi yapmıyorlar?’ sorusunu sürekli düşünür, sinirlenir ve biraz da kırgınlık yaşardım. Zeynep Hanım sakin ses tonu, empati yeteneği ve bıkmadan yorulmadan yaptığı analizlerle bana yepyeni ve çok güzel bir pencere açtı. Alanında uzman olan bu hanımefendi hayatıma resmen renk verdi. Değer görmeyi hak ettiğimi öğrendim ve değer görmeye başladım. Kelimelerim,düşünce yapım değiştikçe bambaşka biri oldum. İyiki hayatıma dokundunuz

Default Avatar75
g.

Zeynep Hocam Çok Dürüst Işinde Uzman Sadece İş Olarak Yapmıyor Insanlara Biseyler Katabilirim Çabasında Ve Sizinle Tanıştıran Sizi Öneren kişilere de Teşekkür Ederim Korkularımı Ve Sorunlarımı Sizin Sayenizde Çözüme Kavusturabildim

Default Avatar75
Sara Al

Zeynep Hanım ile tanıştıktan sonra hayatımda her şey değişti. Çok incelikli ve sıcak bir yaklaşımla, içimdeki değeri görmem için bana rehberlik etti. Şimdi Zeynep Hanım sayesinde özgüvenle, daha çok iç sesimi dinlemeyi, yapmayı sevdiğim şeyleri korkusuzca yapmayı öğreniyorum. Bu terapiden sonra, kendimi ve duygularımı açıkça açıklamak ve savunmak için ne kadar cesur olduğum konusunda da kendimden çok şaşırıyorum. Bu sonuçlar, çalışmalarının benim üzerimde ne kadar etkili olduğunu ve bir terapist olarak ne kadar yetenekli olduğunu açıkça gösteriyor. Desteği için çoook ve sonsuza minnettarım ve ona kariyerinde ve hayatında her zaman en iyisini diliyorum. Çok teşekkür ederim!

Default Avatar75
N.

Sosyalleşmeme engel olan bazı sorunlar yaşamaktaydım. Kendi başıma çözebileceğim bir şey değildi ve daha önce gittiğim psikologlar da yardımcı olamayınca umudumu kaybetmiştim. Zeynep hanımla tanışmadan önce kendimi resmen karanlık bir kuyunun içinde yalnız hissediyordum. Beni çok iyi anladı, yaklaşımı harikaydı. İlk randevudan itibaren kendimi daha iyi hissetmeye başlamıştım ve şuan tedavim bitmek üzere. Artık eskisi gibi konforsuz hissetmiyordum rahatlıkla insanlarla tanışabilir, çevremdekileri rahatsız etmeden hayatıma devam edebilir hale geldim. Kendisine çok çok teşekkür ederim.

Default Avatar75
ş.y.

Zeynep hanimdan son donemlerdeki artan anksiyete ve tedirginlik durumum uzerine destek aldim kendisinde asiri ilgili güleryüzlü ve sizi sıkılmadan dinliyor guzel enerjisi ve yuzu her seye değer tesekkurler zeybep hanim

Default Avatar75
t.

Yaşadığım nefes darlığı ve kalp çarpıntısının sebebinin psikolojik olduğunu öğrendiğimde Zeynep Hanım’a geldim. Seanslarımıza başladıktan kısa bir süre sonra bana pek çok şey kazandırdı. Zeynep Hanım alanında çok başarılı. Şikayetlerim büyük oranda azaldı ve kontrolü artık benim elimde olduğunu öğrendim. Buradan da Zeynep Hanıma teşekkür etmek istedim.

Default Avatar75
ö

Zeynep Hanım çok samimi, son derece diyaloğu güzel.Benim sorunlarım vardı, onlar konusunda beni çok güzel aydınlattı ve gerçekten çok memnun kaldım.İşini bilen, donanımlı, etkin bir danışman. Son derece memnun kaldım.Farkındalıkla birlikte sorunlarımı aşmak için destek oldu, pozitif geri bildirimler aldım.Bütün sorularıma cevap buldum. Son derece samimiyetle yaklaştı. Şuan daha iyiyim. Danışmak isteyen herkese kesinlikle tavsiye ederim.

Default Avatar75
K.B.

Dışarı çıkamıyor, derslerime giremiyor, arkadaşlarımla görüşemiyor hatta temel ihtiyaçlarım hariç alışverişe gidemiyor olmuştum. Zeynep Hanımın bana kendime olan inancımı getirmede yardımcı oldu. 2. seansımızdan sonra en kalabalık saatte avmde buldum kendimi hiç olmadığım kadar güçlü hissediyorum.

Default Avatar75
l.d.

Kendimi tanıma sürecimde, ailemle olan iletişimimde bakış açımı değiştirerek kendimi bulmam konusunda gösterdiği yol, açtığı pencere hayata daha düzenli ve pozitif bakmam konusundaki tavsiyelerine uyarak hayatıma değer ve kendimi anlamama katkı sağladığı için ailem ile artık daha kaliteli iletişimimizin mimari Zeynep Hanıma teşekkür ederim

Default Avatar75
M. K.

Oğlumuzun çok öfkeli olduğu bir durumda kontrol edemediğimiz için destek almaya karar verdik. Zeynep Hanımla başladığımızda davranışlarındaki değişikliği fark ettik. Anne baba olarak bize de pek çok şey kazandırdı. Oğlumuz için görüştük ama tüm ailemiz olumlu etkilendi. Kendisi karşılaştığım zorluklarda ilk arayacağım uzman

Default Avatar75
A.F.

17 yaşındaki oğlumuzu artık tanıyamaz haldeydik. Çok öfkeli, içine kapanaık tam bir oyun bağımlısı haline gelmişti. Tavsiye üzerine Zeynep hocamızla tanıştık. Kimseyle konuşmayan oğlum ona kendisini açtı. Daha ilk haftada olumlu gelişmeleri görmeye başladık. Bizimle sohbet etmeye, arkadaşları ile dışarıya çıkmaya başladı. Çok olumlu gelişmeler ile devam ediyoruz. Size minnettarız zeynep hocam. Çok teşekkür ederiz bize yeniden aile olmayı öğrettiniz

Default Avatar75
Ö.

Geçirdiğim trafik kazası sonrasında araba kullanmak şöyle dursun başkasının arabasına bile bindiğimde panik ataklar yaşıyordum. Bu durumumla ilgili EMDR çalışması uyguladık. İmkansız olarak değerlendirdiğim araba kullanma durumumu artık yendim. İlk seanstan itibaren güler yüzü ve beni kabullenmesi bile bana çok iyi geldi. Ben böyle bir sonuç alabileceğimi düşünemezken Zeynep Hanımın bana sonuna kadar güvenmesi bana güç verdi. Gözüm kapalı tavsiye edebileceğim bir psikolog kesinlikle.

Default Avatar75
T.

Yaşadığım nefes darlığı ve kalp çarpıntısının sebebinin psikolojik olduğunu öğrendiğimde Zeynep Hanım’a geldim. Seanslarımıza başladıktan kısa bir süre sonra bana pek çok şey kazandırdı. Zeynep Hanım alanında çok başarılı. Şikayetlerim büyük oranda azaldı ve kontrolü artık benim elimde olduğunu öğrendim. Buradan da Zeynep Hanıma teşekkür etmek istedim.

Default Avatar75
A.A

Mutsuzluk artık benimle özdeşleşmiş bir şeydi. Hiçbir şey beni mutlu etmiyordu. İşimde, özel hayatımda bu durumumdan dolayı artık kavgalar sorunlar yaşamaya başlamıştım. Kendim çözemeyeceğimi anladığımda bir arkadaşımın tavsiye ile Sevgili Zeynep Usanmaz Hocamla tanıştım. Ağaçlar için her şeyin görünmeyen bir kökü varmış. Mutsuzluğumun kökünü fark etmemi sağladığı için kendisine ne kadar teşekkür etsem az kalır. Kendimi tekrar hatırlattınız bana hocam. İyi ki siz, iyi ki Kocaeli Aile Danışma Merkezi.

Default Avatar75
c.

Evlilik sürecinde olan biri olarak sorumluluklar beni korkutmaya ve nişanlımdan uzaklaştırmaya başlamıştı. Ne yapacağımı nasıl davranacağımı bilemez hale gelmiştim. Kendimi, kafamı toplayamıyordum. Bu süreçte Zeynep hocamla tanıştım. Bilgisi, tecrübesi ve güleryüzüyle beni sabırla dinledi. Öneriler ve ödevler verdi. Her düştüğümde sabırla beni ayağa kaldırdı. Mutluluk neymiş yeniden hissetmemi sağladı. Minnettarım size hocam. Bana kendimi tanıttığınız, geçmişimi kabul etmemi sağladığınız için ne kadar teşekkür etsem az kalır. İyi ki tanışmışız.

Default Avatar75
c

Sürekli ağlamaktan uyku ve yemek problemlerim baş göstermişti. Ağlamamı durduramıyordum. Erkek arkadaşımın beni terk edişi hiç beklemediğim bir şekilde çok yıkmıştı beni. Bu noktada hayatıma Zeynep hocam girdi. Aslında sebebin erkek arkadaşım değil geçmişimde kendime bile itiraf etmediğim bir nokta olduğunu görmemi sağladı. Aynalara bakmaktan neden kaçtığımı, kaybetme korkumun neden çok olduğunu sayesinde farkettim. Minnattarım size Zeynep hocam. Işığım olduğunuz, beni sabır ve güleryüzünüzle dinleyerek, yol gösterdiğiniz için.

Default Avatar75
R . O

Son dönemlerde yaşadığım isteksizlik, hiçbir şeye yeterli enerjiye sahip olmamam, yaptığım şeylerden keyif alamama durumumu fark ettiğimde destek almam gerektiğini fark ettim. Zeynep Hanım beni gerçekten anladı. Arkadaşlarıma anlattığımda seninki de bir şey mi diye kendi dertlerini anlatıyordu. Zeynep Hanım beni dinledi, anladı. Verdiği ödevleri zaman zaman yapmasam da o elimi bırakmadı. Tüm beni engelleyen düşüncelerim değişti. Şimdi çok daha mutlu çok daha özgür hissediyorum.

Default Avatar75
T.Z.

Oğlumu son dönemlerde tanıyamaz olmuştum. Ailesiyle iletişimini kopartması, yalanlar söylemesi sebebiyle çocuğumun ellerimden kaydığını hissediyordum. Pek çok şey denedim ama davranışlarında istediğim değişikliği göremedim. Tavsiye üzerine Zeynep Hanımdan yardım almak istedim. İlk seansa giderken hem oğlum hem ben çok gergindik. Kurumdaki arkadaşlar biz seansa girmeden önce samimiyetiyle bizi rahatlattı. Zeynep Hanımla görüşmelerimiz devam ediyor. Süreç içinde benimle ve babasıyla da konuşması bize çok iyi geldi. Sürecimiz devam ediyor ve biz değişiklikleri şimdiden fark ediyoruz. Ailemizde doğru bildiğimiz yanlışları da fark ettik. Hem oğluma iyi geldi bu süreç hem de oğlum vasıtasıyla tüm aileye. Her şey için çok teşekkür ediyoruz.

Default Avatar75
Seyma Y.

Sınav kaygısı sebebiyle bir psikolog arıyorduk. Okul kelimesini duyduğunda kızım ağlama krizlerine giriyordu. Benim de tahammülüm kalmamıştı. Tesadüf eseri Zeynep Hanımı buldum. Kızımla çok güzel bir iletişim kurmuşlar. Onun söylediği her şeyi uyguladı. Her görüşmeden çıktığında mutluluğunu fark ediyorum ve bu beni anne olarak çok mutlu ediyor. Aile olarak yapmamız gerekenleri de bize yorulmadan defalarca anlattı. Süreçten çok memnunuz

Default Avatar75
H.D.S

Arkadaşlarımın tavsiyesiyle Zeynep Hocamla tanıştım. İş yerimde yaşadığım sorunlar vardı ve bunlar herkesin başına gelebilir diye düşünüyordum. Seanslarda kullandığım kelimeleri fark ettim. Çevremde normal, olması gerektiği gibi gördüğüm durumların bana zarar verdiğini fark ettim. Meğer uzun zamandır stres yaşıyormuşum. Bana zarar vereceğini düşündüğüm şeylere artık hayır diyebiliyorum. Beni mutlu eden şeylerin farkına vardım. Kocaeli Aile Danışma Merkezine ve Zeynep Hocama teşekkür ederim

Default Avatar75
R.

17 yaşındaki kızımda sosyal fobi gibi durumlar çok fazlaydı ve bu hem okulunu hem de çevresini çok etkilemeye başlamış neredeyse depresyona girmişti. Bu süreçte Zeynep hanımla tanışmamız bizim için çok büyük bir şans oldu. bu yolda hem anne baba olarak bize hem de kızımıza çok iyi geldi. Kendisine ve güleryüzlü kurumunuza çok teşekkür ederiz. iyi ki bu aileyle tanışmışız.

Default Avatar75
H.G.

Herkese merhabalar. Doğru yerdesiniz. Lütfen kendinizi ertelemeyin. Ben bu hayatı çok uzun zaman yaptım. Daha sonra Zeynep Usanmaz hocam ile tanışarak hayatıma yeni bir pencereden bakabilmeyi öğrendim. Yaptığım ve düşündüğüm şeylerin sebebini bilmemek ve sürekli kendimi suçlamak beni çok yıpratmıştı. Bunların altında yatan düşüncelerimi, anılarımı görmemi sağlayarak aslında bir anlamda yeni birey oluşturdu değerli hocam. Kendisine çok teşekkür ederim.

Call Now Button