Merve Özgen Tekkanat

Merve Özgen Tekkanat

Aile Danışmanı

Uzmanlık Alanları

  •  Çocuk Danışmanlığı
  •  Ergen Danışmanlık
  •  Bireysel Danışmanlık 
  •  Çift Danışmanlığı

Hemen ara!   0530 799 73 41                            Randevu al! 0262 332 18 41

Aile Danışmanı Merve ÖZGEN TEKKANAT ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimlerini Isparta’da daha sonra lisans eğitiminin ilk iki yılını Maltepe Üniversitesi’nde son iki yılını ise Atatürk Üniversitesi’nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde başarı ile tamamlamıştır.

Lisans eğitimi boyunca kendini farklı alanlarda geliştirmeyi hedefleyen hocamız Isparta Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezinde staj programına katılmıştır. Katılmış olduğu stajda grup danışmanlığı ve aile eğitimlerine katılmıştır. Daha sonra çeşitli okullarda ve Erzurum Rehberlik ve Araştırma Merkezinde stajlarını tamamlamıştır.

Daha önce eğitim kurumlarında Okul Psikolojik Danışmanı ve Özel Eğitim Öğretmeni olarak çalışan Merve ÖZGEN TEKKANAT çalışma hayatı boyunca da eğitimlerini devam ettirerek alandaki bilgilerini taze tutmaya özen göstermektedir. Çözüm odaklı terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, kriz, travma ve kayıp-yas terapisi uygulayıcı eğitimlerini tamamlamıştır.

  Bununla birlikte öğrenmenin ömür boyu olduğunu düşünen Merve hocamız İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünde öğrenimine devam etmektedir.

Aldığı Eğitimler Arasında;

  • Aile Danışmanlığı
  • Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi
  • Bilişsel Davranışçı Terapi,
  • Kriz, travma ve kayıp-yas Terapisi

 

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın

Derecelendir

Default Avatar75
B.G

Okula uyum, ders dinlememe, sürekli hareket hali ile ilgili görüşmeye gitmiştik. Sevgili Merve Özgen hanım ile görüşmelerimizi yaptık. Bizleri yaptığı bilgilendirmelerin yanında öğretmenimiz ile iletişime geçerek süreci ona da aktardı. Herkese tavsiye ederiz.

Default Avatar75
N.T

Tuvalet eğitimini bir türlü tamamlayamamıştık. Korku başlamıştı artık. Merve hanım bu süreçte bizlere çok destek oldu. Eğitimi, eğitim içerisinde bizim bilmediğimiz ama süreci etkileyen pek çok şeyi anlattı. Sürecimiz sonlandı, çok memnun kaldık. Kendisine teşekkür ederiz.

Default Avatar75
Ş.S

Çocuğumun sürecinde tanıştık Merve hanım ile. Kızımıza ve bizlere yaklaşımı çok güzel ve değerliydi. Benden ayrı kalmayan kızım ilk defa Merve hanımla kaldı. Sürecimiz beklediğimizden de olumlu sonuçtu. Her ebeveyne tavsiye ederiz.

Default Avatar75
D.S

Yaşım 30a gelmiş olsa da annesine bağımlı biriydim. İş seyahatlerine gitmek büyük bir korku duymamı sağlıyordu. Annemi kaybetme korkum normal bir korkudan daha farklıydı. Son iş seyahatimde bir destek almam gerektiğini farketmiştim. Bu sayede tanıştım Merve hocamla. Sorunlarımın altında yatan diğer unsurları buldukça hem çok şaşırdım hem de kendimi keşfedip tanıdım. Çok rahatlıkla seyahat etmeye, kendi hayatımı yaşamaya başladım. Çok teşekkür ederim hocam, benim için çok kıymetlisiniz.

Default Avatar75
M.L

Merve hanımdan çocuk danışmanlığı aldık. Bilgisi, güleryüzü ve güzel yaklaşımı için teşekkür ederiz.

Default Avatar75
Y.I

4 yaşındaki kızım sanki yaşıtları gibi değildi daha geriden geliyordu. Endişelerim çok artınca profesyonel bir görüş almak istedim. Merve hanım gelişimsel süreçlerle ilgili bizi bilgilendirdi, kızımızla çok güzel ilgilendi. Yönlendirmeleri ile bizlere aktarımları ile içimizi çok rahatlattı. Teşekkür ederiz sevgili hocam.

Default Avatar75
N.D

Oğlum 3 yaşında ama sürekli ağlayan bir bebekti. Geceleri ağlamaktan uyuyamıyordu. Seslere ve adına tepki vermiyordu. Bir arkadaşımızın önerisiyle Merve hamımdan randevu aldık. Bizlere çok destek oldu. Kendisine teşekkür ederiz, herkese tavsiye ederiz.

Default Avatar75
M.B

Oğlumun kreş süreci beklediğimizin çok zıttı olmuştu. Arkadaşları ile anlaşamıyor, vurma eğilimindeydi sürekli. Merve hanım bu konuda hem oğlumuza hem bize hem de öğretmenlerimize yol gösterici oldu. Sınıfa uyumumuz, sosyalliğimiz arttı. Değerli hocam desteğiniz için teşekkür ederiz, iyi ki tanıştık.

Default Avatar75
C.N

11 yaşındaki kızım akademik olarak sorunlar yaşıyordu. Çok çalışsa da başarı gösteremiyordu. Merve hocamla sürece başladığımızda aslında ebeveynleri olarak en büyük hatayı bizim yaptığımızı gördük. Baskılarımız onu kötü etkilemişti. Biz düzeldikçe başarısı arttı. Merve hanıma teşekkür ederiz.

Default Avatar75
Z.B

Kızımıza olan destekleri, bilgisi ve güleryüzü için Merve banıma teşekkür ederiz. Düşünen herkese kesinlikle tavsiye ederiz.

Call Now Button