Ekibimiz

Filiz Özsoy

Lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra; İnsana, aileye, topluma daha etkin bir sistemle dokunabilmek ve farkındalık oluşturabilmek adına; Aile Danışmanlığı eğitimi almış olup, bu alanda çalışmaya başlamıştır.
Öğrenmenin ömür boyu olduğunu düşünen Filiz hocamız Aile Danışmanlığı EğitiminiCinsel Terapi ve Evlilik Terapisi eğitimiyle desteklemiştir.

Sahip olduğumuz eş, sevgili, hayat arkadaşı, aile, evlilik, hayatımızdaki en önemli destek kaynakları olabileceği gibi bize en çok acıyı, hoşlanmadığımız duyguları, çaresizlik ve çözümsüzlük hislerini yaşamamıza da neden olabilirler. İşte tam bu noktada; eşler arasındaki çatışmaları azaltmak, çözmek, eşler arasında var olan ve sorun yaratan etkileşim sisteminin dengesini değiştirmeye çalışmak ve” KEŞKESİ EN AZ OLAN EN DOĞRU KARARI” verebilmelerinde rehber olmaktadır.

Filiz Hocamız Aile Danışmanlığı hizmeti ile ilgili; hiçbir problem yokken de çiftler arasında daha kaliteli iletişim ve daha mutlu birliktelikler için düzenli aile danışmanlığı hizmeti almalarını şiddetle tavsiye ettiğini belirtmektedir.
Danışmanlık hizmetlerinin yanında birçok organizasyonda ‘’eşler arası iletişim, Anne baba tutumları, Ergenlik dönemi çocuk olmak, Sağlıklı Cinsel Yaşam, Vajinismus ve Erken boşalma konularında konuşmacı olarak katılım sağlamıştır.

9 yıldır Kocaeli’nde; Aile ve Çift Danışmanlığı, Cinsel Danışmanlık ve Bireysel Danışmanlık alanlarında hizmet vermektedir.
1993 yılından beri evli ve iki çocuk annesi olan Filiz Özsoy, danışmanlık hizmetlerine Özel Kocaeli Aile Danışmanlık Merkezi’nde devam etmektedir.

Sağlıklı birey sağlıklı aileyi, sağlıklı aile sağlıklı toplumu oluşturur, düşüncesiyle eğitimler almaya halen devam etmektedir.

Sertifika sahibi olduğu eğitim ve programlar:

“Aile Danışmanlığı Eğitimi” Sakarya Üniversitesi
”Evlilik ve Çift Terapisi Eğitimi” CİSED -Cem KEÇE
”Cinsel Terapi Eğitimi” CİSED- Cem KEÇE
“Cinsel Terapi Uzmanlığı” Uluslararası Psikologlar Derneği
CİSED 3. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresine katılmıştır
“Psikoterapide ve Cinsel Terapide Hipnoterapi ve Hipnoz Teknikleri Eğitimi” CİSED- Bülent Uran
“Çözüm Odaklı Psikoterapi Eğitimi” CİSED – Cem Keçe
“İleri Düzey Cinsel Terapi Eğitimi” CİSED – Cem Keçe
“Dinamik Kısa Süreli Psikoterapi Eğitimi” CİSED – Cem Keçe
“MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Eğitimi)” Yeşil Işık Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi
“Hipnoz Eğitim”
“Yaşam Koçluğu Eğitimi
“NLP Eğitimi”
“NLP Master Eğitimi” Abnlp Program

Uzmanlık Alanları

Cinsel Danışmanlık:

-Vajinismus
-Kadınlarda Disparoni (Ağrılı cinsel ilişki)
-Erken boşalma
-Ereksiyon sorunu
-Cinsel İsteksizlik
-Cinsel Tiksinti Bozukluğu
-Orgazm sorunları

Aile Danışmanlığı

-Çift ve Aile
-Eş Seçme ve Evlilik
-Ebeveyn ve Küçük Çocuklu Aile
-Ergen Çocuklu Aile
-İleri Yaş Dönemi
-Boşanma Süreci

Evlilik ve Çift Danışmanlığı

Çift ve Aile
-Güven kaybı
-Evlilikte Kişilik Çatışmaları
-Boşanma Kararsızlığı
-Sağlıklı Boşanma Süreci ve Çocuk
-Eşler Arasındaki Sorunlar
Filiz Hocamız; Aile ve Çift Danışmanlığı, Cinsel Danışmanlık, ve Bireysel danışmanlık alanlarında hizmet vermektedir.

 

Hemen ara!      0262 332 18 41
Randevu al!      0530 799 73 41

 

Derecelendir

Avatar
S…..

Ben vajinusmus olduğu bile bilmiyordum filiz özsoy doktorum sayesinde hem evliliği kurtardım hem de hayata bakış açım değişti. Her şeyden önce kadın olduğumu anladım öğrendim iyi ki ilk önce filiz hanıma gitmişim.

Avatar
mi.ş.

Filiz hocama Eşimle anlaşamadığımız evliliğimizi kurtarmak için tavsiye üzerine geldik iyiki gelmişiz keşke daha önce duyup gelebilseydik iyiki varsınız sayenizde hatalarımızın farkına vardık evliliğimizi düzelttk kurtardık herşey için güleryüzünüz içinçok ama çok teşekkür ederiz

Avatar
s.g.

Evlilik yolunda olan ilişkimde artık çıkmaz sorunlarla karşı karşıya kaldığımı kendimi istemediğim durumlar içerisinde gördüğüm için Filiz Hanımdan evlilik öncesi danışmanlığı için ilk randevumu aldım. İlk gittiğim gün ile (1,5ay öncesi) şuan ki halim arasında inanılmaz gözle görülür, hissedilir fark var. Evlilik yolunda olduğum bu süreçte aldığım destek ile aslında doğru bir ilişki içerisinde olmadığımı fark ettim. Ve şuan kendimi tam anlamıyla bulduğumu kendimi anladığımı ve artık gerçekten ne yapmak istediğimi biliyorum. Elbette ki bakış açımı ve ufkumu genişleten Filiz Hanım sayesinde… Evlilik yolunda olan herkesin kesinlikle evlilik öncesi danışmanlığına gitmesini çiftlerin birbirleri için en sağlıklı evlilik yapmalarını sağlamaları için bu yola ve Filiz Hanım’a başvurmaları şiddetle tavsiyemdir. :)

Avatar
A…

3,5 yıllık evliğim vajinismus problemimi hep erteleyip görmezden gelmeye çalıştım ancak bu artık evlilik hayatımı olumsuz yönde etkilemeye başlamıştı ve kaçmanın çare olmayacağını anladım. İnternette yaptığım araştırmalar sonunda Filiz Hanıma gitmeye karar verdim. Kendisiyle görüştüğümde bana çok güven verdi. Harika bir uzman ve bu sorun çözülene kadar elinizi bırakmayacağını size gerçekten hissettiriyor.

Avatar
E.

Merhabalar. Ben 7 aylık evliyim ve Filiz hocama bu durumu farkettiğim an başvurmak istedim bu durumu kabullendim ve destek almaya başladık eşimle beraber. O kadar memnun kaldım ki şuan Filiz hocamın desteğiyle de başardık. Çok şükür iyi ki Filiz hocamı tercih etmişim ses tonuyla bile sizi yapabileceğinize ve tabularınızı yıkmaya teşvik edebiliyor, cesaretlendiriyor. Önemli olan hemen sonuca odaklanmak olamamalı aşamalarla beraber kendinizi keşfederek ilerlemenizi tavsiye ederim. Zaten özgüveni yüksek bir insandım ama Filiz hocamın desteğiyle beraber bu desteği alırken özgüvenim daha da arttı. Sadece vajinismus tedavisi olarak değil genel olarak Filiz hocam bizlere çok şey kattı. Son olarak bu aşılabilecek bir durum, önemli olan bu durumu zamana bırakmak yerine kabullenip destek almaya başlamanız olacaktır. Minnettarım..

Avatar
S.C.

Hayatla ilgili anlamlandırmakta güçlük çektiğim ve olumlu yönde değiştirmek istediğim bazı durumları-olayları teşhis edebilmek için başvurdum Filiz Hanım’a. Daha ilk seanstan farkındalığım kendini göstermeye başladıı.Olayların daha önce hiç bakmadığım yönlerine ışık tutuyor. Kibar, anlayışlı ve ilgili biri. Kendinizi arama yolunda sizler için de çok iyi bir rehber olacağını düşünüyorum. Kendisi ile online olarak görüşme yapabiliyor olmam büyük bir şans. Kullandığı methodları ve yaklaşımını çok güncel buluyorum.Kocaeli Aile Danışma Merkezi ve Filiz Hanım’a sonsuz teşekkürler.

Avatar
Se.De.Ko

1.5 yıllık evlilikte önce vajinismus sorununu Filiz Özsoy ile çözdük.
Şimdi ise minik kızımın doğması ile yaşadığım korku,kaygı ve sinir nöbetlerini Filiz Hanım ile aştık.
Filiz Hanıma teşekkür ederim konu üzerinde yüzeysel durmadan derinlerdeki sorunu bulup çözüp konuyu kapattığı için…
Şimdi kendine güvenen bir anneyim
Her şeye rağmen kendime güveniyor ve seviyorum
Her şeye rağmen kusursuz değil ama kızıma iyi bir anne olduğumu biliyorum
Teşekkür ederim Filiz Hanım iyi ki varsınız :))))

Avatar
S.B.

Vajinusmus problemim vardı.Sürekli ertelediğim bu durumu çözüme kavuşturmak istiyordum. İnternetten araştırma yaparken Kocaeli Aile danışma merkezinde Filiz Özsoy hanımın ismini duydum ve randevu aldım.İlk seansta çekinerek ve yenebilecek miyim diye düşünerek gittiğim bu durumda kısa sürede sonuca ulaştık.Filiz hanıma yaklaşımı, bilgilendirmesi, ilgisi ve sonsuz desteği için çok teşekkür ederim.iyi ki tanışmışız.

Avatar
A.y.

Biz 13 yıllık bir çift olarak merkezinize başvurduk. Sayın Filiz Özsoy dan randevu aldık. İletişimin evlilikte ne kadar önemli olduğunu ve ne kadar kuvvetli olursa duygusal bağı pozitif yönde etkilediğini öğrendik. Boşanmanın eşiğine gelmişken birbirimizi tekrar farkettik ve anlamaya başladık. İyiki sizi ve merkezinizi tanıdık teşekkür ederiz…:)

Avatar
R.Z

Merhaba 2,5 yıllık evliyiz. Ve vajinismus problemimiz vardı. İnternette bu konuyla ilgili araştırmalar yaparken Kocaeli Aile danışmanlığı merkezine denk geldim. Gittiğimiz ilk gün nasıl bi ortamda olacağımızı ve nasıl davranmamız gerektiğini bilmiyor ve endişe ediyorduk. Ta ki Filiz özsoy hocamızı görene kadar. Daha ilk yarım saatte çok doğru bi karar verdiğimizi zaten farketmiştik. Filiz hocaya hem vücudumu ve hemde kendimi tanımama yardim ettiği ve bana ışık olduğu için, bizi içtenlikle dinlediği için minnettarım. Bu süreçte esimle birlikte verilen egzersizleri ve görevleri sıkılmadan inanarak yerine getirdik. En başta bunu başarabilir miyim diye düşünürken bi baktım ki başarıyorum. Bunu gördükçe dahada inandım. Ve yıllarca kafamda kurup korktuğum bu sorunun aslında ne kadar basit olduğunu öğrendim. Ve 5. seansımızın sonunda bunu başardık. Her hafta seanslarımızı heyecanla bekledik. Filiz hoca sadece bize cinsel anlamda degil bir çift olarak da evliliğimiz hakkında çoğu sorunu aşmamızda bize tecrübeleriyle, yol göstericiliğiyle her konuda destek oldu. Artık hem evlilik konusunda hemde cinsel konuda kendine inanan ve başaran bi kadın vardi. Bu süreçte herzaman çözüm odaklıydık. Buda ilerleyip başarmamızı sağladı. Lütfen bu sorunu yaşayan herkesin bi an önce Filiz hocayla tanışmasını istiyorum. Doğru bildiğiniz bütün yanlışlarınızı zaman geçmeden filiz hocayla düzeltmeye başlayın. Bu süreçte Kocaeli aile danışmanlığı merkezine ve filiz özsoy hocamıza tekrar teşekkürler.

Avatar
T

Boşanma sürecinde olan, birbirini çok seven ama bir o kadar da unutmuş bir çifttik. Sürekli tartışıyor ve çözüm bulamıyorduk. Tavsiye üzerine Filiz hocamla tanıştık ve iyi ki de tanıştık. Kendimizi farketmemizi sağladı. Aslında sürekli birbirimizi suçluyor ve kendimize bakmıyormuşuz. Kendisine çok teşekkür ediyoruz güleryüzü ve bize yardımlarından dolayı. Sevgimizi tamamladı.

Default Avatar75
j

Değerli Filiz Hocam tanıdığım için şanslı hissettiğim ender insanlardan çok cana yakın ve işini gerçekten severek yapan biri bir çok sorunumu aşmamda yardımcı oldu ve fazlasıyla ilgilendi kendisine çok teşekkür ederiyorum.

Default Avatar75
W

Ruh Sağlığı alaninda çalışan profesyonel bir kurum bulmanın zor olduğu bu günlerde, işini hakkıyla yapan, donanımlı ve gerçekten uzman bir kadroya sahip. Adım attığınız ilk anda güven uyandıran bir kurum. Bu kurumda sevgili Filiz hocamla tanışma imkanı bulmam benim en büyük şansım. Filiz hocama ve tüm krum ekibine çok teşekkür ederiz. Kesinlikle tavsiye ettiğimiz bir kurum ve muazzam bir ekip.

Default Avatar75
ş.

Merhabalar..Buraya gelmeden önce yorumları okuyarak acaba diyerek çıktım bu yola..Umutsuzluk,korku,utanç,öfke,kendine güvenememe,suçluluk gibi duygularla kafam karışık halde Filiz hocamla tanıştım.İlk seansımizda güler yüzü ve olumlu cümleleriyle bizi anlayarak teşvik etti.Kendime güvenim hala yoktu ve basaramiycam diye gittigim her seansta bana umut verip tekrar gönderdi.Ve sonunda asla diyerek girdiğim o kapidan mutlu,ozguvenli bir şekilde ayrıldım.Her konuda bana cok akil verdi.Evliligim cok değişti sayesinde.Bir de bebeğimiz olacak inşallah.Umudumuz oldu stres dolu zamanlara mucize oldu.Filiz hocama cok teşekkür ediyorum.Onun sayesinde yeniden doğdum.Burdan diğer çiftlere de kesinlikle ümitsiz olmamalarini ve mutlaka Filiz hocama gitmelerini çok çok tavsiye ediyorum.Her kadın çok güçlüdür bunu unutmayın Filiz Hocama bir kez daha teşekkür ediyor,kocaman öpüyorum..

Default Avatar75
Se.

Ben 3,5 yıllık evliyim.Eşimle çok severek evlendim.Herşey çok güzel yolunda kavuştuk derken hiç tahmin etmediğim bir duvar çıktı karşıma, geçer, heyecandandır, dedik ama her denediğimizde aynı duvarla karşılaştık.Sonra Kadın doğum uzmanına gitmeye karar verdik. Herhangi bir fiziksel rahatsızlığım yoktu. O zaman vajinismus ile tanıştım ve tabiki Filiz hocamla. İyi ki tanımışım kendisini desteği ve ilgili için çok teşekkür ederim.Filiz hocam sayesinde vajinusmusu yendim.Minnettarım sizlere hocam. Sizde yapabilirsiniz, korkmayın, ertelemeyin, bu hayat bizim.

Default Avatar75
N.R

Sevgili Filiz hocam. Sizlerle tanışmak bizler için büyük bir şanstı. Evliliğimiz çok olumsuz ilerliyordu ve artık boşanma evresine gelmiştik. Eşim ilk etapta görüşme konusunda isteksizdi ama Filiz hocamın yaklaşımı onu rahatlatınca istekle gitmeye başladı. Eşimle çok severek evlendik ama evliliğimizde bir takım sorunlar yaşadık. Filiz hocam bu sorunların çözümü odaklı bir takım çalışmalarda bulunarak sorunlarımızı etkili bir biçimde çözdü. Çok güler yüzlü, samimi ve işinde çok başarılı biri. İnsana güven veriyor ve rahatça paylaşabiliyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ederim. Kendisine çok teşekkür ederim. Evliliğimin düzene girmesinde emeği büyük.

Default Avatar75
G-A

Çok değerli Filiz hocama teşekkür ederek başlamak istiyorum. Yaşadığım süreçte, umutsuzluğa düştüğüm her anda elimden tutup ayağa kalkacak gücü bulmamam yardımcı olduğunuz için minnetarım. Vajinusmus yaşıyordum ve ne yapacağımı bilemez haldeydim. Arkadaşımın tavsiyesi ile Filiz hocamla tanıştım. Çok utandım, umut etmedim hiç. Ama siz bunu yapmayın. Ertelemeyin ben tam 2 yıl erteledim. Burada ‘ayıp, yasak, günah’ yok. Cinsel hayat biz kadınların da hakkı, bunu yaşayarak çok daha mutlu oluyoruz. Ben 5 seansta bu hazza ulaştım ve kesinlikle herkese tavsiye ederim. Bize destekleri için Filiz Hocama çok teşekkür ederiz.

Avatar
Du.

Evliliğimin ilk aylarında ne kadar kendime kondurmak istemesem de artık bi sorunum olduğunun farkındaydım fakat hep erteliyor kendi başıma bir şekilde yapacağımı düşünüyordum. Hiç öyle olmadı arkadaşlar zaman geçtikçe daha da korkar oldum vajinismus asla kendi başınıza çözebileceğiniz bir durum değil çünkü kendinizle ilgili bilmediğiniz o kadar çok şey var ki ben bunların hepsini Filiz Hocamdan öğrendim. İlk gittiğimde ki çekingenliğim karamsarlığım seans sonunda kendini özgüvene inanca bıraktı. Tüm olumsuzlukları korkuları o an orada bıraktım. Şuan gerçekten o kadar ay beklediğim korktuğum şey bu muymuş diyorum inanın o kadar basitmiş ki geçen zamanıma çok üzülüyorum. Kesinlikle ertelemeyin bir sorun olduğunu düşündüğünüz an hemen bir uzmandan destek alın. Filiz hocam bu konuda gerçekten karşınıza çıkacak enlerden birisi. İyi ki tanımışım sizi hocam size ne kadar teşekkür etsek az kalır.

Avatar
H.E.

Sevgili Filiz hocamla iyiki ama iyiki tanışmışız.
Biz eşimle birlikte vajinusmus tedavisi için Filiz hocamdan yardım aldık. Hayatımda aldığım en iyi en doğru karardı diyebilirim.
Vajinismus asla ertelenecek ve kendi başınıza aşabileceğiniz bir süreç değil. Vakit kaybetmeden Filiz hocamdan yardım alın.
Asla aşamayacağımı düşündüm. Eşimi çok sevdiğim halde boşanmayı düşündüm. Her günümü ağlayarak geçirdim. Ama Filiz hocamla tanıştıktan sonra her şey çok değişti. Benim zihnimi yeniledi bana güçlü olmayı öğretti bana bir kadın olarak ne kadar değerli olduğumu öğretti. Tamamen yenilendim güçlendim vajinusmusdan kurtuldum. Ertelemeden Filiz hocama gidin.
Eğer ertelemek çözüm olsaydı eşimle bir sene boyunca bu sıkıntıyı çekmezdik. O yüzden lütfen ertelemeden günleriniz zehir etmeden Filiz hocamdan destek alın.
Filiz hocam iyiki varsınız. Size burdan çok ama çok teşekkür ederim.

Avatar
S.Ç

Filiz hocama evlilimiz bitme noktasina geldiğinde başvurduk. İnternet üzerinden arastirdik ve gittik. Ilk seansta aşırı karamsardim. Ama Filiz hocam o kadar kibar, guler yüzlü, profesyonel ki seans çıkışı kendinizi kus kadar hafif hissediyorsunuz. Seanslarimizin sıkıldığı azalsada devam ediyoruz. Resmen seans gunleri gelse diye iple çekiyorum gercekten cok verimli geçiyor. Evliligimdeki etkisi inanilmaz zaten. Herseyi detayiyla anlatiyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Hic dusunmeden gidin. Burdan Filiz hocama ve aile danisma merkezindeki guler yüzlü calisma arkadaşlarına teşekkür ediyorum.

Avatar
R.

Ben 4.5 aylık evliyim daha en başından eşimin bilinçli olması sayesinde Vajinusmus olduğumun farkına vardım her ne kadar kabul edemesem dw konduramasam d bu gerçekle yüzleştim sonunda ve hemen tedavi sürecine başladık uzun araştırmalarım sonucunda filiz hocama gitmeye karar verdik. Geçeceğine dair hiç umudum yoktu sanki hiç yapamayacakmışım imkansızmış gibi geliyordu ilişkiye girmek bana hep ama kendisi o kadar güler yüzlü o kadar kibar ve anlayışlı ki tüm karamsarlıklarımdan kurtardı beni benim tüm kendimi kapatmalarıma olmazlarıma rağmen bu süreci aştık böyle bir sıkıntısı olan hiç beklemesin tek başına açılabilecek bir süreç asla değil ben hep geçer diyordum gerek yok doktora vs diyordum ama eşim ikna etti beni iyi ki de etmiş filiz hanım gibi birini tanıdık birbirimizin ve ilişkimizi yıpratmadan nu süreci aştık çok şükür

Avatar
H..

Merhabalar, merkezinize gelmeden önce yorumları okuyarak kendi başarısız tecrübelerimi düşünerek acaba diyerek çıktım bu yola. Öfke, hayal kırıklığı, umutsuzluk, suçluluk gibi pek çok duygu ile savaşırken tanıştım çok sevgili Filiz hocamla, iyi ki de tanıştım. İlk görüşmemizde güler yüzü ve pozitif cümleleriyle, yaklaşımıyla bizleri anlayarak teşvik etti. Öğrendiğim doğruların pek çoğunun yanlış olduğunu görmemi sağladı. Kendime inanmayarak, güvenmeyerek gittiğim her seansta bana umut vererek beni gönderdi. Ve en sonunda asla diyerek girdiğim o kapıdan özgüvenli ve mutlu bir şekilde ayrılmamda en büyük destekçim oldu. Bana bu süre başlarken acaba diyen güç veren yorumlar bugün sizlere o gücü versin diye yazıyorum. Filiz hocama sonsuz teşekkürlerimi ve minnetlerimi sunuyorum. Bana kendimi, potansiyelimi ve yaşamdaki pek çok şeyi fark ettirdi. İyi ki, İyi ki Filiz Hocam.

Avatar
ÇT

Filiz Hanım’dan hem bireysel hem de aile olarak danışmanlık desteği aldık. Kendisi insana güven veren, rahat hissettiren tam bir profesyonel. Kesinlikle tavsiye ediyorum. İyi ki tanımışım/tanımışız :)

Default Avatar75
K.A

4 aylık evliyim ve bir vajinismus hastasıydım. Filiz hanımın katkılarıyla bunu yendim. Benim gibi sorunu olanlar hiç düşünmeden Filiz Hanıma gidebilirler. Tedavi öncesinde cinselliğe tamamiyle kapalı olan, tabuları ve yasakları olan bir insandım. Sevinerek söylüyorum ki iyi ki Filiz Hanımı tanımışım :) Bu süreçte hiç desteğini esirgemeyen eşime, bizi doğru olarak yönlendiren ve süreci iyi yöneten Filiz Hanıma çok teşekkür ediyorum.

Avatar
U.Ç

Merhaba. Yorumlar üzerine tavsiye ile gittiğimiz Filiz hanım içinde bulunduğumuz sıkıntidan çok kısa bir süre içerisinde bizi düze çıkardı. Gerçekten çok memnun kaldık. Kesinlikle herkese tavsiye ederim. Kaybedecek hiçbir şeyiniz yok. Mutlaka Filiz hanımı ziyaret edin. Sorununuz olsun olmasın farkı göreceksiniz. Teşekkürler

Call Now