Ekibimiz

Elif Aydın

Uzmanlık Alanları

  • Çocuk Danışmanlığı
  • Ergen Danışmanlığı
  • Bireysel Danışmanlık

Hemen ara!   0530 799 73 41
Randevu al!   0262 332 18 41

 

Psikolog ve Aile Danışmanı Elif Aydın ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimlerini Sakarya’da, psikoloji lisans eğitimini Tiflis İvane Javakhishvili Devlet Üniversitesi’nde tamamlanmıştır.

Lisans eğitimi süresi boyunca kendini geliştirmeyi amaçlamış KOÜ ve SEAH’ta stajyerliğini tamamlamıştır. Kariyer yaşamını hayatı boyunca bir süreç olarak gören hocamız, kendisine destek almak için gelen bireylere daha iyi hizmet sağlamak amacıyla kendisini sürekli yenilemekte ve geliştirmektedir. WİSC-R, Oyunterapi, Çocuk Resimleri Analizi, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi, MMPI testi gibi pek çok eğitim almış ve halen almaya devam etmektedir.

Evli ve 2 çocuk annesi olan Psikolog Elif Aydın iş yaşamına kreş sektöründe başlamıştır. Kreş dönemi ebeveyn tutumları, kreş dönemi uyum süreci ile ilgili çalışarak, daha sonra bu çalışmasını çocuklara olan sevgisi ve düşkünlüğü ile kreş işletmeciliğine çevirmiştir. Kreş işletmeciliği döneminde hem Kreş psikologluğu hem de kreş sorumlu müdürlüğü yaparak özellikle çocukların ailelerinden ilk ayrılma dönemleri olan bu dönemde yaşadıkları duygular, karşılaşılan durumlar, anne ve baba tutumları ve bu süreçlerin en hafif şekilde atlatılması için çalışmalar yapmıştır. İş yaşamına kreş sektöründe başlayan hocamız, rehabilitasyon merkezlerinde ve danışmanlık merkezlerinde danışan almaya devam etmiştir. 2015’te kreş işletip, kendi çocuklarının ve diğer çocukların bir ebeveyn olarak ihtiyaçlarını görüp eğitimlerine devam etmiştir.

Çocuklarda sık karşılaşılan okul korkusu, anne – babadan ayrılamama, kardeş kıskançlığı, uyku problemleri, dikkat eksikliği gibi kreş psikoloğu olarak çok sık karşılaştığı bu konular üzerine araştırmalar yaparak, sadece kendisi değil kreşte görev yapan öğretmenlerinde bu eğitimleri alması konusunda teşvik etmiştir. Özellikle anne – babaların ve kreş öğretmenlerinin bu konularda eğitim alması gerektiği düşüncesini savunmakta ve kendi okulunda hassasiyetle uygulamaktadır. Çocukların güvenli ortam olan evleri ve ailelerinin yanından dış dünyaya adım attıkları kreş ve ilkokul süreçleri üzerinde yoğunlaşan hocamız, ailelerin bu süreci uyumlu ve sorunsuz geçirmeleri için çalışmalar yapmıştır.

Ergenlerde sınav kaygısı, ebeveynlerle yaşanan çatışma, internet ve oyun bağımlılığı gibi konularla çalışmaktadır. Ergenlik döneminde gençlerin kimlik arayış süreçleri ve bu sürece uyum sağlamaları üzerinde durarak, ailelere ve gençlere yardımcı olmak için eğitim ve çalışmalarına devam etmiştir.

Bireysel danışmanlıkta ise kişinin günlük hayatını etkileyen yoğun kaygı bozukluklarında, sevdiği bir kişinin vefatı ile yaşanan yas durumunda, panik atak, öfke kontrolü gibi problemleri kişilerarası iş birliği ile çalışmaktadır.

Psikoloji lisans eğitim ve staj süreci edindiği bilgi ve tecrübelerin yanında aile danışmanlığı eğitim sürecinde süpervizyon çalışmalarına katılıp, kişisel gelişimine devam etmiştir. Farklı kurumlarda seminer ve etkinliklere katılmıştır. 2013 yılından beri aile danışmanı olarak görev alan hocamız danışmanlık hizmetine Özel Kocaeli Aile Danışma Merkezi’nde devam etmektedir.

Hemen ara!   0530 799 73 41

Aldığı Eğitimler;

Aile Danışmanlığı

MMPI (Minnesota)

WISC-R Zeka Testi

AGTE (Ankara Gelişim Tarama Envanteri)

Porteous Labirent Testi

Peabody Kelime Testi

Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi

Bir İnsan Çiz Testi

Burdon Dikkat Testi

Masal Terapisi

 

Verdiği Seminerler

Çocukların Kreşe Uyum Süreci

Kreşe Başlama Sürecindeki Veli Hataları

Aileden İlk Ayrılma Dönemi ‘Kreş’

Çocuklarda Okul Korkusu

Ergenlik Dönemi ve Ebeveyn Tutumları

İnternet Bağımlılığı ve Kontrolü

Çocuklarda Kardeş Kıskançlığı

Psikolog ve Aile Danışmanı Elif AYDIN şu an Özel Kocaeli Aile Danışma Merkezinde görev almaktadır.

Randevu al!   0262 332 18 41   0530 799 73 41

Elif Hocamız destek almak isteyen bireylere daha yararlı hizmet sunabilmek için kendini sürekli yenilemekte ve eğitimlerine devam etmektedir.

           Psikolog ve Aile Danışmanı Elif Hocamız Haftanın Her günü Aile danışmanlık Merkezimizde Hizmet vermektedir.

Call Now