Buse Gökçen Çıvgın

Buse Gökçen Çıvgın

Aile Danışmanı/Psikolojik Dan.

Uzmanlık Alanları

 • Çocuk / Ergen Terapi
 • Oyun Terapi
 • Bireysel Terapi

Psikolojik Danışman ve Aile Danışmanı Buse Gökçen Çıvgın Ortaöğretimini Sinop’ta tamamladıktan sonra Lisans eğitimini Giresun Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Rehberlik bölümünde başarıyla tamamlamıştır. Şu anda Sakarya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde Yüksek Lisans yapmaktadır.

 

Eğitim hayatı boyunca aktif öğrenme ve uygulamaya ağırlık veren Çıvgın, lisans eğitimi boyunca çeşitli ortaöğretim ve ilköğretim okulları ile Sevgi Evlerinde Yaratıcı Drama, Sosyal Beceri Gelişimi üzerine gönüllü faaliyetlerde bulunmuştur.

 

Lisans eğitimi sürecinde eğitim kurumlarının okul öncesi ve ilkokul kademelerinde Psikodrama ve Yaratıcı Drama Öğretmenliği yapmıştır. Ayrıca, eğitim sektöründe Okul Psikolojik Danışmanı  olarak görev almış, ergenlerle sınav kaygısı, kariyer planlama üzerine bireysel terapi ve grupla Psikoeğitim çalışmalarında bulunmuştur.

 

Sertifikalar

 • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
 • Kariyer Yönetimi
 • Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi
 • Oyun Terapi
 • Kum Terapi
 • Çocuk Değerlendirmede Objektif/ Projektif Testler
 • Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
 • Bier Cümle Tamamlama
 • D2 Dikkat Testi
 • Burdon Dikkat Testi
 • Peabody Resim Kelime
 • Eşleştirme Testi
 • Ankara Gelişim Tarama Envanteri
 • Cattell 2A – 3A Formları Frankfurter Dikkat Testi
 • Porteus Labirent Testi
 • CAT ( Çocuk ve Ergen) Testi Tematik Algı Testi
 • Louissa Duss Psikanalitik Hikayeler Goodenough Harris Bir İnsan Çiz Bir Aile Çiz Testi
 • Porteus Labirent Zeka Testi
 • Kabul Kararlılık Terapisi Temel Düzey
 • Nefes Koçluğu
 • Öğrenci Koçluğu
 • Çocuk Resimleri Yorumlama
 • Çocuk Psikoterapistliği

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın

Derecelendir

Default Avatar75
B.B

Üniversite sınav sürecini yönetemedik ve profesyonel bir görüş, destek almak istedik. Gökçen hanım bu konuda uzmanlığı, sıcakkanlılığı, bilgileri ile sürecimizi çok güzel yönetti. Tüm ailem adına kendisine çok teşekkür ederim. Düşünen tüm ailelere ve gençlere tavsiye ederim.

Default Avatar75
N.V

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite tanısı almıştık. Eşimle oğlumuza destek olmak için pek çok fikir üretsekte uzman görüşünün daha doğru olacağına karar verdik ve gökçen hanımla çocuk danışmanlığı sürecine başladık. Sürecimizi uzatmadan en doğru şekilde ilerlememiz için yol haritamızı belirledi ve bizlere çok destek oldu. Gönül rahatlığı ile gidebileceğiniz, sizlere çok destek olan bir hanımefendi. Tavsiye ederiz.

Default Avatar75
D.S

Okulda yaşadığımız sorunlar bizi gökçen hanımla tanıştırdı. Aslında sorunların sebebinin çocuğumuzun yaşadığı dikkat problemi olduğunu anladık. Sonrası çok hızlı ve başarılı geçti. En iyi yönlendirmeyi yaparak sağlıkla sürece devam etmemizi sağladı. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Ben çok evhamlı bir anneyim ancak Gökçen hoca o kadar güzel süreci yöneten, bilgili ve kararlı bir uzman ki hiçbir endişe ya da korku yaşamadım. İyi ki siz hocam iyi ki.

Default Avatar75
B.S

Kızımızın sürecinde desteği ve ilgisi için Gökçen hanıma teşekkür ederiz. Düşünen herkese tavsiye ederiz.

Default Avatar75
T.F

Dikkat eksikliği sürecinde pek çok yol denesekte başarılı olamamıştır. Gökçen hanım en doğru yönlendirmeleri yaparak bizi dikkat programı ile tanıştırdı. Tüm sürecimizi profesyonelce yönetti. Süreç içi kontrolü, bilgilendirmeleri, enerjisi bizleri hep daha ileriye taşıdı. Başarı ile süreci sonlandırdıysak gökçen hanım sayesindedir. Teşekkür ederiz, sizinle tanımak bizim için çok değerli.

Default Avatar75
S.P

5 yaşındaki oğlum hala parmak emiyordu. Bunun beraberinde alt ıslatma başlayınca uzman desteği almanın doğru olacağını düşündük. Arkadaşımızın tavsiyesi ile gökçen hocayla tanıştık. Aslında oğlumuzun bu durumunun altınsa yatan duyguları, bastırılmışlıkları farkettiğimizde gökçen hanıma gelmekle en doğru kararı verdiğimizi anladık. Sadece oğlumuza değil tüm çocuklara yaklaşımı çok olumlu ve profesyonelce. Çok teşekkür ederiz. Kesinlikle herkese tavsiye ederim.

Default Avatar75
I.P

Yeni bebeğimiz eve mutluluk getirecek diye düşünürken büyük bir kardeş kıskançlığı ile karşılaştık. Nasıl davranacağımızı bilemedik ve süreci daha da kötüleştirdik diyebilirim. Gökçen hanım bizi bu çıkmazdan çıkardı. Yaptığımız yanlışları, kabullenemediğimiz noktaları görmemizi sağladı. Teşekkür ederiz sevgili hocam. Ailemize yaptığınız güzel dokunuş bizler için çok kıymetli.

Default Avatar75
V.P

Okula uyum problemimiz çok kötü bir hal almıştı. Her sabah ayrı kavga ve iknalarla okula gitmekten yorulmuştuk. Gökçen hocam sürecimize profesyonellikle yaklaştı. Kızımızla çok güzel bir iletişim kurdu. Yöntemleri, bilgisi, güleryüzü ile bizim farketmediğimiz pek çok noktayı gördü ve iyileştirdi. Kızım okula o kadar güzel uyum sağladı ki artık arkadaşlarını bırakıp eve gelmek istemiyor. Emeğiniz ve desteğiniz için minnettarız. Teşekkür ederiz gökçen hanım.

Default Avatar75
R.U

Oğlumuzun dikkat eksikliği sürecinde tanıştık gökçen hanımla. Uyguladığı testler, bilgilendirmeleri ve net anlatımıyla bizleri çok rahatlattı. Aklımızda tek bir soru işareti bile kalmasına izin vermedi. Oğlumun dikkati, sosyallliği ama en önemlisi özgüveni gelişti. Herkese kesinlikle tavsiye ederim.

Default Avatar75
S.D

Lise sınav sürecinde sadece kızım değil aile olarak bocalamıştık. Daha önce tecrübe etmediğimiz bir süreç olduğu için ne dememiz gerektiğini bilmiyorduk. Gökçen hanım koçluk süreci ile bizlere yol gösterici oldu. Kızım çok severek sürece devam etti. Her görüşme yeni bir şey kattı bize. Ve sonunda isteği liseye girmesini sağladı. Ama en önemlisi kızımız çok değişti, farkındalıkları olan bir genç oldu. Değerli hocam ne kadar teşekkür etsek azdır size.

Default Avatar75
K.Z

16 yaşındaki oğlum kimseyle konuşmazken içini dökmezken Gökçen hanımla konuştu, sıkıntılarını anlattı. Anlattıkça yüzü güldü, kendini buldu. Gökçen hanıma çok teşekkür ederim.

Default Avatar75
V.S

Neurosound sürecimizde bizlere çok destekçi oldunuz, çocuğumuzla çok güzel ilgilendiniz teşekkür ederiz Gökçen hanım. Sonucumuz düşündüğümüzden çok daha olumlu oldu. Herkese tavsiye ediyoruz.

Default Avatar75
M.S

Okul ve velilerden sürekli şikayet alıyordum. Çocuğum sonuna bilse de bazı davranışları bilerek yapıyordu sanki. Gökçen hocam bizimle çok ilgilendi, bilgilendirdi ve sürecimizin nasıl daha hızlı sonuç alabileceğini anlatarak bizleri teste gönderdi. Çocuğumuzun davranışlarının sebebinin yoğun dürtüselliği olduğunu öğrendik. Çok teşekkür ederiz hocam siz olmasaydınız belki bu sonuçları alamaz olumlu ilerleyemezdik.

Default Avatar75
K.D

Bireysel olarak görüştüm gökçen hanımla. Tamamen depresif biriydim. Bıkmıştım her şeyden. Ben demenin ne demek olduğunu, kendini sevmenin nasıl bir şey olduğunu öğrendim. Teşekkür ederim değerli hocam. İyi ki tanıştık.

Default Avatar75
Y.D

Kızımın ergenlik döneminde boşanma sürecine girmiştik. Bu dönemde onu çok görmediğimi ve yaptığım hataları farketmiştim ama tepkisinden korkuyordum. Bu noktada Gökçen hanım bizlere yardımcı oldu. İletişimi öğretti bize. Teşekkür ederiz gökçen hanım.

Default Avatar75
H.R

Tercih sürecimde beni çok iyi yönlendiren isteklerimi ve hayallerimi önceliğe alan en doğru okula yerleşmemdeki en güzel desteğim gökçen hocaya teşekkür ederim. Hayallerimi yaşıyorum ve bu konuda en büyük rol sizin.

Default Avatar75
N.N

Neurosound sürecinde oğluma yaklaşımı, tecrübesi ve güleryüzü ile her gün koşa koşa gelmemi sağladı sevgili gökçen hocam. Sürecimize ortak olduğunuz için çok memnunuz. Sizlere teşekkür ederiz.

Default Avatar75
C.K

Çocuğumun tuvalet problemi için görüşmeye gelmiştik. Buse hanımla görüşme sağladık ve memnun kaldık. Kısa bir sürede olumlu sonucu gördük. Teşekkür ederiz.

Default Avatar75
K.Y

Çocuğumun lise sınav süreci ve tercih sürecinde bilgisi ile yanımızda olan bizlere en doğru yolu gösteren, çocuğumun endişelerini giderek , şuan istediği hedefe ulaşmasında en büyük desteği veren sevgili Gökçen hocama çok teşekkür ederiz. İyi ki bu sürecimizde sizleri tanıdık hocam.

Default Avatar75
N.S

İkiz çocuklarımın birbirine olan yoğun öfkesi için görüşmeye Gökçen hocama gelmiştik. İki kızıma da yaklaşımı bizlere net bir şekilde süreci anlatması ve yönlendirmeleri bizleri çok memnun etti. Kendisine çok teşekkür ederiz. Kızlarımın kardeşlik bağları, aile bağlarımız güçlendi.

Default Avatar75
O.L

Kızımız tamamen içine kapanık ve sürekli ağlayan bir çocuktu. İlkokula başlaması ile bu davranışları başlamıştı. Bizi çok zorlamaya başlamıştık. Uzman desteği almanın doğru olacağını düşündük ve Buse hocamla bir sürece başladık. Kızımızın davranışlarının altında yatan gerçek sebepleri görmemizi ve düzeltmemizi sağladı. Çok teşekkür ederiz hocam.

Default Avatar75
Eda g.

Buse hanıma üniversiteye başlayacağım süreçte yaşadığım korku ve uyum sorunlarım olabileceği düşüncesi ile gittim. Çok kararsızdım ve karar vermek beni çok korkutuyordu. Şuan hala devam etsekte o sorunlarımı çözdüm. Yaşamıma yön vermemde yardımcı olması üniversiteye uyumumu kolaylaştırdı. Çok teşekkür ederim sevgili Buse hanım.

Default Avatar75
C.R

Liseye uyum problemi ile Gökçen hocamıza başvurmuştuk. Ancak özgüven eksikliği, öfke gibi pek çok noktanında olduğunu farketti. Bizleri çok güzel bilgilendirerek, yönlendirdi. Okul süreci ev süreci her noktamız gün geçtikçe güzelleşti, hocam sayesinde çiçek açtı. Çok çok teşekkür ederiz hocam.

Default Avatar75
G.Ç

Kardeş kıskançlığı konusunda çıkılamaz bir noktadaydık. Öğretmenimizin yönlendirmesiyle Gökçen hocamla tanıştık. Aslında kızımızın davranışlarının kardeşine değil bize bir tepki olduğunu anladığımızda sürecimiz çok daha iyi bir noktaya geldi. Hocamıza çok teşekkür ederiz, iyi ki tanışmışız

Default Avatar75
Ka. N.

3.5 yaşında ki oğlumun arkadaşları ile sğrekli kavga etmesi, oyuncağını paylaşmaması ve sürekli ağlayarak bir şeyleri istemesi üzerine Buse hocamla tanıştık. Oğlumuz ile çok iyi bir bağ kurdu ve oğlumda çok yollar kat ettik. Kendisine güzel sabrı, ilgi ve alakası için teşekkür ediyoruz.

Default Avatar75
Oğuz F.

Oğlumuz için okuldan o kadar şikayet duymaya başlamıştık ki eşimle ne yapacağımızı şaşırdığımız bir döneme girmiştik. Sürekli öfke patlamaları ve bağırmaları başlamıştı. Kardeşi olmasına bağlamıştık ama onun yanında tamamen sevgi doluydu ve sakindi. Uzman desteği almak için eşim Buse Gökçen hocamızdan randevu aldı ve sürecimiz bu şekilde başladı. Aslında eşimle yaptığımız iletişim hatalarını, tutumumuzdaki eksiklikleri görmek bizi şok etti. Biz kendimizi düzelttikçe çocuğumuzun davranışları da düzeldi. Yardımlarınız, bilginiz ve bize olan sonsuz ilginiz için çok teşekkür ederiz Buse hocam, iyiki tanışmışız sizinle.

Default Avatar75
Gül S.

Akranlarının yaklaşımları çocuğumu mahvetmişti. Neden böyle yaptıklarını bilmiyorduk ama elimizden de bir şey gelmiyordu. İçe kapanık evden çıkmayı reddeden kendisini başarısız gören bir çocuk olmuştu. Gökçen hocamla sürecimiz kızımın kendisini ifade edebilmesini sağladı.Sevdiği şeyleri tekrar yapmaya başladı, arkadaşlarına duygularını anlatarak doğru dostluklar kurdu. Gökçen hocamı kesinlikle tavsiye ediyrum.

Default Avatar75
A.

Tercih danışmanlığı sürecinde Gökçen hocam bizlere çok destek oldu. Kendsine çok teşekkür ederiz.

Default Avatar75
s.

Çocuğum hiç söz dinlemeyen, sürekli bağıran ve iletişim kurmadığımız bir çocuk olmuştu. Bir kaç ay içerisinde yaşadığı bu ani değişim beni ve eşimi çok korkuttu. Bu noktada araştırmalarımız üzerine tanıştık Buse Gökçen hocamızla. Aslında yaptığımız küçük eksikliklerin yanlış iletişim neler doğurabileceğini gördük. Şuan oğlum çok daha sakin ve uyumlu. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. İyi ki tanışmışız Buse hocam. Herkese tavsiye ederim.

Default Avatar75
sezgi

Ben 8 ay önce eşimi kaybettim ve Buse hocama ilk başta çocuklarım için gittim. daha sonra banada çok faydası olduğunu gördüm.Bilgisi ve uzmanlığı ile bu büyük yas süresinde hem benim hemde çocuklarım için çok faydalı oldu bana sağladığı bu büyük destek için teşekkür ediyorum.

Default Avatar75
Y.Te.

16 yaşındaki kızımla birlikte ergenlik dönemini tekrar yaşıyor gibiydim. Eşimle ayrı olmamıza bağladığım bu yoğun süreç artık kontrol edilemez bir hal almıştı. Kendime göre her şeyi yapmış ve çok iyi anlayışlı bir ebeveyn olmuştum. Ancak kızım gün geçtikçe benden ve annesinden kopmaya başlamıştı. Araştırmalarım sonucunda ergen alanında uzman olan Buse hoca ile tanıştık. Bizimle konuşmayan kızımız kendisini hocamıza rahatlıkla açtı. Aslında yaptığımız en büyük hatanın boşanma sürecine kızımızı çok dahil etmemiz olduğunu anladık. Bizden daha çok onun yıprandığını anlamamız çok geç oldu. İletişimimizi, geçirdiğimiz kıymetli vakitleri ve yaptığımız hataları düzelttikçe kızım bizimle vakit geçirmeye başladı. Tamamen kaybettiğimi düşündüğüm ailemi bana geri kazandırdınız Buse hocam sizlere minnettarım. İyi ki varsınız, iyiki bu süreçte sizlerle tanışmışız.

Call Now Button