Banu Kılıç | Kocaeli Aile Danışmanlığı Merkezi

Banu Kılıç

Banu Kılıç

Aile Danışmanı/Psikolog

 • Çocuk Danışmanlığı
 • Ergen Danışmanlık
 • Bireysel Danışmanlık
 • Çift Danışmanlığı
 • Wisc-4 Zeka Testi

Hemen ara! 0530 799 73 41 Randevu al! 0262 332 18 41

      Psikolog ve Aile Danışmanı Banu Kılıç ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimlerini doğduğu şehir olan Kocaeli’de, lisans eğitmini Doğu Akdeniz Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümünde tamamladı.

     Psikolog Banu Kılıç iş yaşamı boyunca çeşitli kurumlarda farklı konumlarda çalışmıştır. Farklı rehabilitasyon merkezlerinde psikolog ve kurum müdürlüğü, kolejde psikolojik danışman ve rehber öğretmenliği, danışmanlık merkezlerinde psikolog olarak çalışmıştır. Halen bir gazetede köşe yazarlığı da yapmaktadır. Psikolog Banu Kılıç şuan Kocaeli Aile Danışmanlık Merkezi’nde çocuk-ergen bireyler ve aileleri ile çalışıp danışmanlık yapmakta ve psikolojik danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

     Kariyer yaşamını hayatı boyunca bir süreç olarak gören Kılıç, kendisine destek almak için gelen bireylere daha iyi hizmet sağlamak amacıyla kendisini sürekli yenilemekte ve geliştirmektedir.

     Aldığı Eğitim ve Sertifikalar

 • Aile Danışmanlığı Eğitimi
 • Moxo Dikkat testi
 • Oyun Terapisi Eğitimi
 • Türkçe Prep Lisanlı Uygulayıcı Eğitimi
 • Bilişsel Davranışcı Terapi Eğitimi (çocuk-ergen)
 • Wisc-r Zeka Testi
 • Wisc-4 Zeka Testi
 • MMPI (Çok Yönlü Kişilik Testi)
 • İnsan Kaynakları İşe Alım Testleri
 • İşaret Dili Eğitimi
 • DISLEKSİ (öğrenme güçlüğü) Uygulayıcı Eğitimi
 • Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı
 • NLP ( Neuro-Linguistic Programme)
 • Akademik Destek Eğitim
 • Stresle Baş Etme Yöntemleri 
 • Bender-Gestalt Motor Algı Testi
 • Gessel Gelişim Testi
 • Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi
 • Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE)
 • CATTEL 2A Zeka Testi
 • CATTEL 3A Zeka Testi
 • Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
 • Okula Hazırlık Testi
 • Peabody Kelime Testi
 • Porteous Labirent Testi
 • Bir İnsan Çiz Testi

ÇOCUĞUNUZ OKULA BAŞLAMAYA HAZIR MI?

Çocukların mutlu, üretken, özgüveni yüksek bireyler olarak yetişmelerinde okul hayatının etkisi çok önemlidir. Yapılan araştırmalarda; öğrenmeye ve okula başlamaya hazır olan çocukların okul hayatları boyunca daha başarılı, mutlu ve uyumlu oldukları görülmüştür.

Okula başlamak genel olarak; zihinsel, bedensel, duygusal ve sosyal açıdan bir olgunluk gerektirir. Bu olgunluğa ulaşmış olan çocukların öğrenim hayatları başarılı olacaktır. Fakat çocuğun okula başlayabilmesi için temel kriter takvim yaşıdır. Bu kriter okula başlamak için önemlidir ancak tek başına yeterli olmamaktadır. Çünkü her çocuğun gelişimi farklıdır. Kalıtımsal özellikler ve çevresel etkenler gelişimi etkilemektedir. Bu nedenle her çocuk okul olgunluğuna aynı yaşta ulaşmaz. Çocuğun okul olgunluğuna ilişkin yeterli olgunluğa erişip erişmediğini bilmeden onu yalnızca takvim yaşına bakarak okula başlatmak öğrencinin başarısızlığına yol açabilmektedir.

Çocuğunuzun okul olgunluğuna erişmiş olması için; önceki yaşantılarından kaynaklanan görsel olgunluk, renk ve şekil algısı, görsel hafıza, el-göz koordinasyonu, işitsel ayırt etme, dikkat süresi gibi bireysel farklılıklarını etkileyen özelliklerinin bilinmesi gerekir. Dikkat süresi çok kısa olan, yaşıtlarından daha geç konuşan, gelişimsel olarak yavaş gelişen, akran ilişkilerinde sorun yaşayan, anne babaya aşırı bağımlı, kurallara uyum sağlamada zorlanan, sayı, renk, benzerlik ve zıtlık kavramları gibi temel akademik becerileri kazanmakta zorlanan çocuklar okula uyumda sorun yaşayabilirler.

Eğer anne-baba olarak çocuğunuzun okula başlaması konusunda ciddi kaygılarınız varsa vakit geçirmeden bir uzmana başvurmalı ve çocuğunuzun okul olgunluğu açısından değerlendirilmesini istemelisiniz. Okula hazır olmadan okula başlayan çocukların, okul hayatında başarısız olma risklerinin yüksek olduğunu ve bu başarısızlığın çocuğun ilerideki yaşamını olumsuz yönde etkileyebileceğini unutmayalım

Diğer Günler, Farklı Rehabilitasyon Merkezinde Danışman ve Psikolog olarak görev Yapmaktadır.

Hemen ara! 0530 799 73 41             Randevu al! 0262 332 18 41

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın

Derecelendir

Default Avatar75
T.Y

4 ay oldu Banu hocayla tanışalı… Cocugumun okuma yazması yonunde cok etkili oldu.. Iyıki kendısını tanımısız.. Cok ama cok tesekkur ederım.

Default Avatar75
R.Ç

10 yaşında çocuğumuzdan Wisc-4 zeka testi istendi. Birçok yer araştırdık ancak en uygun burası geldi. Testi Banu hanım uyguladı ancak sürecin başından sonuna kadar hep bizimle iletişim halindeydi. Test uygulanmadan önce bizimle görüş, test uygulandıktan sonrasında da raporu bizim anlayacağımız şekilde bize aktardı. Çok memnun kaldık.

Default Avatar75
L.P

Sosyal medya üzerinden kurumu bulduk, çocuğum 8 yaşında iletişimle ilgili problemimiz vardı. Banu hanım ile görüşmelerimizden sonra olumlu sonuçla aldık. Kendisi hem öğretmenleriyle de iletişime geçti. Öğretmeni tarafında da olumlu geri dönüşler aldık. Çocuğumuz daha sosyal, daha göz göze iletişim kurabiliyor. Banu Hanıma katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz.

Default Avatar75
D.A

Banu hanımla Prep çalışmalarına başladık. Bu süreçte enerjisi ve bizi rahatlatması en önemli noktaydı. Çocuğumuzda büyük bir problem var diye çok korkmuştuk, düşündüklerini anlatmakta güçlük çekiyordu, okumakta zorlanıyordu ve çabuk sıkılıyordu. Banu hanımın vermiş olduğu ev ödevleriyle birlikte çocuğumuz çok güzel ilerledi.

Default Avatar75
Z.O

Kızımız 3.sınıf öğrencisi, harfleri tersten yazıyordu ve okudukları atlayarak veya eksik okuyordu. Ebeveyn olarak tedirgin olmaya başlamıştık. Ta ki Banu hanımla karşılaşana denk, kendisinin bize süreci aktarması ve Prep Uygulamasına başlamasıyla birlikte çocuğumuzda gelişmeler görmeye başladık. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır, iyi ki varsınız Banu Hocam

Default Avatar75
S.G

8 yaşındaki oğlumuzda okuma ve okuduğunu anlama sorunuyla randevu oluşturduk. Banu hanımla gerçekleştirmiş seans sonrasında çocuğumuz ile Prep Uygulamasına başladılar. 1 aylık bir süreçte çok güzel verim aldık. Kendisinin çocuğumuz ile iletişimi ve enerjisi harika.

Default Avatar75
H.S

Öğretmenimizin yönlendirmesiyle Wisc-4 testi için başvurmuştuk kendisine. Süreçten ve Banu Hanımdan çok memnun kaldık. Testi uygulamadan önce bizimle kısa bir ön görüşme sağladı, testi uyguladıktan sonra bir de aile sonuç görüşmemiz oldu sonucu bize detaylı bir şekilde anlattı Banu Hanım. İki ayrı günde görüşme sağladık. Çocuğumuz ile iletişimi çok güzeldi. Teste gelmeden önce kızımıza yaklaşımımızın ve test sürecini anlatımımızın nasıl olması gerektiğini söylemeleri ayrıca hoşumuza gitti, her şey için teşekkür ederiz.

Default Avatar75
C.O

Kızımız 9 yaşında. Dikkat eksikliği olduğunu düşünerek Wisc-4 testi yaptırmaya karar verdik. Bu süreçte sadece bir zeka testi değil çocuğumuzun durumunu kapsamlı bir şekilde görmüş olduk. Banu hanımın her detayı bize aktarması anne baba olarak bizi çok rahatlattı.

Default Avatar75
O.F

Oğlumun okuldaki öğretmeninin okumada zorluk çektiği, bazı konularda anlamada güçlük çektiğini söylemesi üzerine bir test yaptırdık. Banu hanım bize süreci çok güzel aktardı, oğlumuzda öğrenme güçlüğü olabileceğini ve bunun Prep uygulamasıyla birlikte daha iyiye gidebileceğini ifade etti. 2 aydır Prep paketi almaktayız ve çok memnunuz, Banu hanıma çok teşekkür ederiz.

Default Avatar75
H.L

Kızımın okul sürecinde çok problemler yaşadık. Arkadaşlarıyla iletişim kurmuyor sürekli ağlıyordu. Günlerce okulda beklememe rağmen alışamamıştı. Değerli Banu hocam bu süreçte bizlere çok yardımcı oldu. Kızımın yaşadığı korkuları anlattı süreci nasıl yöneteceğimizi öğretti. Çok teşekkür ederiz bizlere yol gösterici oldu.

Default Avatar75
K.P

Öğretmenimiz kızımızın dikkat eksikliği olabileceğinden şüphelenmişti. Uzman desteği almamızı önerdi. Banu hanım ilk görüşmemizde tüm bilgilendirmeyi yaparak bizleri çok rahatlattı. Test sürecinde kızımıza yaklaşımları, onunla iletişimi çok güzeldi. Sonuç görüşmesinde yönlendirmeleri için kendisine çok teşekkür ederiz. İyi ki varsınız hocam

Default Avatar75
H.F

Oğlumun okula uyum sorunuyla beraber alt kaçırmaları başlamıştı. Arkadaşımın önerisiyle değerli Banu hanımla tanıştık. Oğluma yaklaşım, enerjisi, bilgisi ile çok güzel bir süreç geçirdik. Tüm destekleri için çok teşekkür ederiz. Kesinlikle tavsiye ederiz.

Default Avatar75
Y.S

Kızımızın yaşadığı dikkat problemi ile ilgili ne yapacağımızı bilmiyordum. Banu hanım en doğru bilgilendirmeyi ve yönlendirmeyi yaparak sürecimiz sağlıklı ve hızlı ilerlemesini sağladı. Dikkat programı ile çok başarılı adımlar attık. Kızım her görüşmeden sonra daha da başarılı olmaya başladı. Pozitif enerjisi ile hem bize hem de kızımıza çok iyi geldi değerli hocamız. Kendisine çok teşekkür ederiz, iyi ki tanıştık hocam.

Default Avatar75
D.O

Oğlumuza dikkat eksikliği ve hiperaktivite tanısı konmuştu. Gelişimi için pek çok yolu denesekte verimli olamamışdık. Banu hocamız bizi dikkat geliştirme programı ile tanıştırdı. Sürecimizi çok profesyonelce yönetti. Oğlum yaşıtları ile iletişim kurmaya, akademik olarak onlarla rekabete başladı. Çok teşekkür ederiz değerli hocam, emeğiniz ve desteğiniz bizler için çok kıymetli.

Default Avatar75
G.S

İlkokul süreci beklediğimizin aksine çok kötüye gidiyordu. Okuma ve yazmada çocuğumuz çok zorlandı ve sürekli ağlamaya okula gitmek istememeye başladı. Çaresiz kalmıştık eşimle. Öğretmenimizin yönlendirmeyle Banu hocayla tanıştık ve aslında çocuğumuz öğrenme güçlüğü yaşadığını öğrendik. Test ve yönlendirme süreçlerinde bilgisi, enerjisi için Banu hocama çok teşekkür ederiz. Bizleri o kadar güzel ve net bir şekilde bilgilendirdi ki sürecimiz çok hızlı ve doğru ilerledi. Prep yönetimini denedik ve çok memnun kaldık. Herkese tavsiye ederiz.

Default Avatar75
Ö.L

Kızıma disleksi tanısı konmuştu pek çok özel eğitimi denedik ancak istediğimiz sonucu alamadık. Banu hocamla başladığımız yol daha ilk başından beri bizleri çok memnun etti. Pres yöntemi ile şuan kızım okuma ve yazma da başarı göstermeye başladı. Kendisine olan güveni geldi ve Banu ablasına gideceği günleri saymaya başladı. Değerli hocam hakkınızda ne desem az kalır çok teşekkür ederiz size. Kızımın sürecinde en büyük şansımız sizleri tanımak oldu.

Default Avatar75
G.H

Kızımın okulunda ve öğrenmesinde çok büyük problemler başlamıştı. Öğrenmekte, anlamakta çok zorluk yaşıyordu. Öğretmenimizin yönlendirmesiyle Banu hocayla tanıştık. Yapılan WISC-4 ve diğer testler sonucunda öğrenme güçlüğü yaşadığı ortaya çıktı. Banu hocamın bilgilendirmesi ve yönlendirmesi eşim ve beni çok rahatlattı. Şuan prep yöntemi ile sürecimize devam ediyoruz ve çok memnunuz. Değerli hocam, sizlere çok teşekkür ederiz.

Default Avatar75
S.P

İlkokula başladığımızın 3. Gününde okuldan şikayetler almaya başlamıştık. Arkadaşlarına ve ders düzenine uyum sağlayamamıştı oğlum. Okula giderken ağlıyor, beni bırakmak istemiyordu. Yanlış olduğunu sonradan anlasam da kızdım, ceza verdim. Ama hiçbir şey fayda etmedi hatta daha da kötü oldu. Banu hocayla ilk görüşmemizden sonra oğlum daha rahatlamıştı. Oğluma güzel yaklaşımı, iletişimi ve enerjisi için çok teşekkür ederiz. Şuan tüm sürece uyumlu ve istekli bir şekilde ilerliyor. Okuldan şikayet artık gelmiyor memnuniyet telefonları alıyorum. Teşekkür ederiz sevgili hocam. Kesinlikle herkese sizi tavsiye ediyorum.

Default Avatar75
C.S

Yaşadığımız dikkat eksikliği ile ilgili kurumunuza başvurarak Banu hocamla sürecimize başladık. Gözlemleri ve yönlendirmeleri ile WISC-4 testi yaptırdık. Çok ilgili ve bilgili bir hanımefendi. İlginiz ve desteğiniz için çok teşekkür ederiz güzel hocam. İyi ki tanıştık.

Default Avatar75
H.P

Yaşadığımız dikkat eksikliği süreci ile ilgili kuruma gelmeye başladık. Banu hocam çok güzel bir şekilde bizleri bilgilendirdi ve yönlendirdi. Çok enerjik ve bilgili bir uzman. Test ve görüşme süreçlerinin hepsinden çok memnun kaldık. Çok çok teşekkür ederiz sizlere sevgili hocam. İyi ki sizinle böyle bir sürece başladık.

Default Avatar75
B.Ü

Çocuğumda dikkat eksikliği ve hiperaktivite problemi vardı. İlaçsız ilerlemek istiyorduk. Arkadaşımızın tavsiye ile Neurosound programı ve Banu hanımla tanıştık. Son çaremiz gibiydi çünkü her yolu denemiştik. Oğlum çok severek devam etti her gittiğinde daha da iyi olarak eve geri geldi. Şuan çok iyi bir noktaya geldik. Banu hocama emekleri ve bilgisi için sonsuz teşekkür ederim.

Default Avatar75
V.

Çocuğumuza disleksi tanısı konulmuştu ve pek çok yöntem öerilmişti. Banu hocamla prep yöntemine başlamaya karar verdik ve en doğru kararı verdiğimizi süreç içerisinde defalarca gördük. Çok teşekkür ederiz hocam.

Default Avatar75
Serpil Ş.

Öğretmenimizin isteği ile WISC-4 testi uygulatmak için kurumunuza geldik. Sürecimizde Banu hocamla tanıştık. Test sürecinde oğlumuza yaklaşımı o kadar güzeldi ki çocuğum hep gelmek istedi. Sonuç görüşmesinde yaşadığı eksiklikleri ve nasıl destekleneceğini Neurosound yönteminin fayda sağlayabileceğini söyledi. Bilgilendirmesi ve güzel yönlendirmeleri bizlere kendimi çok rahat ve emin ellerde hissettirdi. Neurosound sürecine başladık ve başarılı adımlarla ilerliyoruz. Desteğiniz için teşekkür ederiz banu hocam

Default Avatar75
Ö.

Oğlumuzda dikkat eksikliği ve hipersktivite bozukluğu vardı ancak yaşı küçük olduğu için ilaç kullanmak istemedik. Banu hocamın yönlendirmesiyle Neurosound programıyla tanıştık. Çocuğumuzun her gün daha iyi olduğuna şahit olduk. Şuan çok iyi bir noktadayız. Banu hocamıza teşekkür ederiz.

Default Avatar75
P. Ay

7 yaşındaki kızım sınıf arkadaşları gibi değildi. Okumaya ve yazmaya geçememişti. Konuşmada bazı zamanlarda güçlük yaşıyordu. Sınıfının gerisinde kalmak özgüvenini tamamen bitirmişti. Nasıl bir yol izlemeliyiz diye araştırırken Banu hocamızla tanıştık. İlk görüşmede bizelere hem süreci anlattı hem de Wısc-4 zeka testi ile bilgi verdi. Test uygulamasıında o kadar ilgiliydi ki okumaktan kaçan kızım kendisinin yanında hecelese de okumayı denemişti. Test sonucunu bizlere aktarark özgül öğrenme güçlüğü olabilme olasılığından bahsetti. Kendisi ile şuan prep görüşmelerine devam ediyoruz ve o kadar memnunuz ki. Çocuğum okumaya hatta yavaş yavaş yazmaya başladı. Kendisine güveni geldi. Bizlerde farkında olmadan yaptığımız baskıcı tavırlarımızı düzelttik. Çok çok teşekkür ederiz banu hocam bu süreçte kızımınızn ve bizim elimizden tutarak düşmemize izin vermediğiniz hep destekçimiz olduğunuz için. iyiki varsınız.

Default Avatar75
G.K

Gayet ilgili ve işini iyi yapan bir danışan Banu Hanım , desteğe ihtiyaç duyduğum her an yanımda bana yol göstericidir , teşekkürler .

Default Avatar75
I.ö.

Kızım okuma ve yazmada çok zorluk yaşıyordu. ne yapacağımızı nasıl ona öğreteceğimizi bilemez hale gelmiştik. Sonra tavsiye üzerine Banu Kılıç hocamızla tanıştık. yaptığı testler, bilgisi ve güleryüzü ile hem kızımıza hemde bizlere çok iyi geldi.Prep yöntemi ile bizleri tanıştırdı ve çok güüzel sonuçlar aldık. kendisine ve kocaeli aile danışma merkezi ekibine çok teşekkür ederiz.

Default Avatar75
Çi

Kızım bu yıl LGS sınavına girecektidenemelerde aşırı heyecan kaygı karın ağrısı ve mide bulantısı birkaç defada fenalaşma yaşıyordu.tavsiye üzerine Banu hanımla yollarımız kesişti iyikide kesişti.inanılmaz yol katettik.ve bunu üç ay içinde başardık keşke daha önce başvursaydık.istediğimşz sonuca ulaştık.. çok şey borçluyuz Banu hanıma çoook teşekkür ederim.herkesede şiddetle tavsiye ediyorum

Default Avatar75
Ç.M

Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittiğim bu merkezde ilk olarak personelin güleryüzlü olması iyi hissettiyor. Akabinde uzmanımız Sn. Banu KILIÇ bize çok güzel yol gösterdi ve oradan 100% memnuniyetle seanslarımızı tamamlayarak ayrıldık. Kesinlikle tavsiye ederim. Daha önce 3 farklı klinik deneyimimizinde olduğunuda belirtmek isterim.

Default Avatar75
R.D

Danışmanım Banu Hanımdan bireysel danışmanlık ve ergen danışmanlığı aldım , çok memnun kaldım ,destekleri ile her zaman yanımda .Teşekkürler…

Default Avatar75
L.ç

oğlumuzda dikkatle ilgili bir problem olduğunu biliyor ama çözemiyorduk. Bu süreçte moxo testi ve banu hoca ile tanıştık. Test sürecinde yaklaşımları bizlere olan profesyonel yaklaşımları güven vericiydi. Oğlumuz için bizlere en iyi yönlendirmeyi yaptı. Şuan çok daha iyiyiz çok teşekkür ederiz sevgili hocam.

Default Avatar75
N.B

Kızım ilkokula başladığı günden beri hep bir problem yaşıyorduk. Öğretmenleri sürekli dersi dinlemediğini ve dikkatini vermekte zorlandığını ifade ediyorlardı. Uzman görüşü almak istediğimizde Banu hocamızla tanıştık. Bu süreçte yönlendirmeleri için kendisine çok teşekkür ederiz. Kızımıza uyguladığı wısc-4 sonucunda bizleri yönlendirmesi ile disleksi tanısı aldık ve aslında sorunun kaynağını bulmuş olduk. Şuan Banu hocamız ve prep ile akademik anlamda çok başarılı ilerliyoruz. Çok teşekkğr ederiz hocam, iyi ki tanışmışız.

Default Avatar75
H.h.

Oğlumun okula uyum sürecinde çok zorluk yaşamıştık. Bizden ayrılmakta zorlanıyor sınıfta ise durmak istemiyordu İnternet aracıyla sizleri bulduk Banu hanım ilk seanstan itibaren bizlere nasıl davranmamız gerektiğini bu süreçte tutum ve davranışlarımızın nasıl olması gerektiğini bizlere gösterdi ve bu süreci sonunda atlattık. İyiki tanımışım sizleri ve güleryüzlü ekibi.. Banu hanıma ve tüm ekibe çok teşekkür ederim..

Default Avatar75
Pars

3,5 yaşında oğlum için Banu hanımla tanışma fırsatımız oldu ve iyi ki oldu.. Tuvalet eğitimini kesinlikle ret eden oğlumu çok kısa bir sürede eğitime hazırladı.. Doğru sandığımız çok yanlışımız var ve bu noktada Banu hanımın önerileri gerçekten çok değerli.. Çocuklarımız bu hayattaki en değerli varlıklarımız ve onlar için bir iyilik yapmak isterseniz mutlaka bir danışmanlık hizmeti almalısınız, hem çalışanları olarak hem de danışmanları ile çok güzel bir danışmanlık merkezi, teşekkürler

Default Avatar75
B.Ö

Banu hocamdan çok memnun kaldık çocuğumla çok ilgilendi problemlerimizi çözmede son derece yardımcı oldu,kendisi çok cana yakın ve işinde profesyonel çekingen oğlum bile ona hemen ısındı herkese tavsiye ederim

Default Avatar75
Bilge

Oğlum yaşıtları ile anlaşmakta ve sınıfına uyum sağlamakta çok zorluk yaşıyordu. Söylediğimiz her leyi çok iyi anlıyor ve farkını birazda gösteriyordu. araştırmalrımız ve öğretmenlerimizin yönlendirmesiyle zeka testi ve çocuk üniversitesi ile tanıştık ve bu yol bizi Banu Kılıç hocama götürdü. test sürecinde çocuğumuza yaklaşımı bize yaptığı bilgilendirmeler ile kısa sürede iyi ki dememizi sağladı. Çok teşekkür ederiz hocam

Default Avatar75
r.d.

Kızım her şeye ağlamaya, bizimle konuşmamaya başlamıştı. Kardeşi olduktan sonra olan bu değişimler gittikçe katlanarak artmaya devam etti. Çok çaresiz kalmıştık eşimle. Kızımızı kaybediyormuşuz gibi hissettik. Uzun araştırmalarımız sonucunda tavsiye üzerine Banu hocamızla tanıştık. Aslında yapılan hataların pek çoğunun bizden kaynaklı olduğunu görmemizi sağladı. Çocuğumuzun asıl ihtiyaçlarını ve beklentilerini görmemize yardımcı oldu. Çok çok teşekkürler İrem hocam, size minnettarız.

Default Avatar75
Gözde ş.

Kızım kimseyle konuşmuyor, kreşe gitmek istemiyor ve çok saldırgan tavırlar sergiliyordu. Artık başa çıkamaz hale gelmiştik. Bu süreçte tanıştık Banu hocamla ve sihirli bir değnek değimiş gibi çocuğumda düzelmeler ve olumlu noktalar çoktu. kendisine çok teşekkür ediyoruz

Default Avatar75
çç

3 yaşında bir kızım var, merkezinizden aldığımız hizmetle çocuğumuzdaki olumlu gelişmeler tabiki çocuğumuz yanı sıra bizimde kendi davranışlarımızdaki eksik yönleri görüp düzeltmemize yardımcı oldu. Bu süreçte bizimle ilgilenen ve yardımcı olan Banu Hocama çok teşekkür ediyorum.

Default Avatar75
Neh.

Kızımla yaşadığım sıkıntılardan dolayı çok bunalmıştım. O bir şeyleri hep ağlayarak anlattığı için bende bir zaman sonra daha sinirli bir insan olmaya başladım. Bu süreç için bir çözüm yolu ararken Banu Kılıç hocamla tanıştık. Beni en çok etkileyen nokta kızımla olan iletişimiydi. Kızımın 3 yaşında olmasından dolayı bu süreçte benimde ona karşı nasıl davranmam gerektiğini anlattı. Hem çocuğuma hemde bana karşı olan yaklaşımından çok memnun kaldık. Her şey için teşekkür ederiz

Default Avatar75
Tuğçe B.

Kızım okulu çok sevmişti ama artık her gün ağlamaya gitmek istememeye başlamıştı. İşte o an Değerli Banu hocamız hayatımıza girdi. Yaşadığımız süreci, endişeli cümlelerimizi sabırla dinledi, bizlere özgül öğrenme güçlüğünün ne olduğunu ve süreçlerinden bahsetti. Yapılan testlerden sonra planladığımız programla sürece başladık. Bu süreçte en büyük destekçimiz ve yol göstericimiz oldu. Kendisine minnettarım. Kızımın kendisini farketmesini sağladı. Okumaya, yazmaya başlayan kızımın kendine olan güveni de arttı.

Default Avatar75
Uğ.L.

Benim oğlum 14 yaşında ders çalışmıyo ve çok sinirli ailemizde sürekli bir tartışma ve huzursuzluk oluyordu.ne yapabilirim diye düşünürken internette Aile danışma merkezini buldum,öncesinde pek ciddiye almadım fakat kuruma gidip danışmanlarla tanışıp güzel bir sonuç alınca ne kadar doğru karar verdiğimi bir kez daha anladım.Bunu anlamamı bizrazda değerli Banu hocam sağladı. İlk görüşmeden çıktığımda biz bunu başaracağız dedim ve bu süreç çok uzunda sürmedi.Şimdi herşey daha güzel daha eğlenceli hayatımızda.kesinlikle hiç teredddüt etmeden herkesin gelmesini tavsiye ediyorum.Aile danışma merkezi ailesine ve çok değerli banu hocama çok teşekkür ederiz.

Default Avatar75
Ezgi Ş.

Uzun süredir içimde yaşadığım kaygı ve huzursuzluk gittikçe artmıştı. Sürekli bir şeyler için kaygılanıyor ve yaşadığım anların değerini göremiyor hale gelmiştim. İşte bu noktada neşesi,bilgisi ve tecrübeis ile hayatıma banu hocam girdi. Arkadaşımın tavsiyesi ile istemeyerek başladığım süreç görüşmelere gün saydığım bir noktaya geldi. Banu hocam aslında kaygılandığım şeylerin sebeplerinin çok farklı olduğunu görmemi sağladı. İyi ki tanışmışız hocam hayatıma yaptığınız güzel dokunuş için çok teşekkür ederim.

Default Avatar75
A.

Çocuğumun okuma ve yazmada büyük bir problemi vardı.sınıf arkadaşlarından daha geride kaldığı için çok üzülüyordu.öğretmenleri uzman desteği almamızı söyleyince araştırmalarımızla Banu hocamızla tanıştık. kendisi hem yaptığı testler sonucunda bizi doğru yönlendirerek çocuğumuza hemde bilgi ve güler yüzü ile ailemize çok yardımcı oldu. kendisine ve kocaeli aile danışma merkezinin güzel ekibine çok teşekkür ederiz.

Default Avatar75
c.

Banu hocama son dönemlerde oğlumun yalan söylemesinde artıştan dolayı gittik.Dersle ilgisi kesilmiş ve evde de sürekli agresifti.Bu süreçte eşimle çok çabaladık ama sonuç alamadık. bu noktada tanıştık hocamla.Bize yol gösterdi, çok yardımı dokundu. Biz de anne baba olarak yaptığımız hataları fark edip düzeltme imkanı bulduk. Artık oğlumun böyle davranışlarda bulunmuyor.Banu hocam sizlere tekrardan teşekkür ediyoruz. herkese tavsiye ederiz, biz çok yardımını gördük.

Default Avatar75

Çözüm odaklı uzmanlardan kurulu bir ekip. Kesinlikle tavsiye ederim. Özellikle test süreçlerinde o kadar detaycı ve özenli davranıyorlar ki. Çocuğum için wısc-4 testi yaptırma isteğim sonucunda Banu hocamla tanıştık ve çok memnun kkaldık. İyi ki varsınız.

Default Avatar75
AS

Herkese merhabalar.ikiz kız çocuklarım var kardeş kıskançlıkları artık çok farklı bir boyuta gelmişti. birbirne vurma ve ittirme artmıştı. bu süreçte eşimle ne yapacağımızı bilemediğimiz için bir uzmana danışmak istedik ve o zaman Banu hocamız tanıştık. Sebeplerini doğru olarak bildiğimiz direttiğimiz yanlış davranışlarımızı bizlere gösterdi. kendisine çok teşekkür ederiz

Default Avatar75
Ezgi Hi

Kardeş kıskançlığı için Banu hocama başlamıştık ama ebeveyn olarak yaptığımız hataları kendimizi de gördük. Çok memnun kaldık teşekkür ederiz Banu hocam.

Default Avatar75
S.E.K

Sevgili Banu hocam. WISC-4 testini oğluma yapabilen ve bize en doğru yönlendimeyi yapan uzmanımız size ne kadar teşekkür etsek azdır. Çocuğumun sosyal ve akadmeik yaşamını ışığınızla aydınlattınız. iyi ki tanışmışız.

Default Avatar75
İ.Ş.

Çocuğumda dikkatle ilgili bazı problem olduğunu gözlemleyebilsekte net bir sonucu nasıl alacağımızı bilmiyorduk. Bu araştırma sürecinde Banu hocamızla ve WISC-4 zeka testi ile tanıştık. Testin bize yol gösterici olacağından, gerektiği yerde en doğru yönlendirmenin kesinlikle yapılacağından bahsederek çocuğumuzla o kadar güzel ilgilendi ki ne kadar teşekkür etsek azdır. İyi ki tanışmışız Banu hocam

Default Avatar75
T.g.

Kızıma özgül öğrenme güçlüğü tanısı konduğunda nasıl olacağını nasıl bir süreç ilerleyeceğini bilmiyorduk ve çok üzülmüştük. Pek çok uzmana gitmemize rağmen tam bir sonuç alamamıştık. Prep ve Banu hocamla tanışmamız bu zamanda oldu. Bize kızımızın süreci, yaşadığı durumları detaylıca anlatarak ilk başta rahatlamamızı ve sürece net bakmamızı sağladı. Daha sonra prep yöntemi ile kızımızla o kadar ilgili ve profesyonel çalıştı ki kızım şuan okuma ve yazma noktasında çok iyi bir noktaya geldi. Çok teşekkür ederiz hocam, yaptıklarınız için minnettarız.

Default Avatar75
Feyza H…

Banu hanıma çocuğumun dikkat eksikliği şikayetim üzerine başvurdum. Kendisi çok başarılı ve güvenilir bir psikolog. Çocuğumun kendini tanımasına, eğilimlerini, potansiyel ve fırsatlarını fark etmesine yardımcı oldu. Dikkat eksikliği ile gittiğimiz danışmanlık merkezinde sorunumuzun çözümü yanı sıra çocuğumuz duygusal ve ruhsal olarak sorunlarla baş edebilmeyi öğrenecek bilince ulaştı.Derslerinde de düzenli bir yükselme görünmekte. Kendisine ve Kocaeli Aile Danışma Merkezi ekibine çok teşekkür ediyoruz ailece.

Default Avatar75
T.K.

Oglumun.Cekingen,utangaç bir yapısı vardı.Bu süreçte Banu Hanım bize çok yardımcı oldu.Kendisine çok teşekkür ederiz.Birlikte çok yol katettik oğlum onu çok sevdi oyun saatlerini iple cekiyordu zor bir süreci birlikte atlattik.kendisine minnettarım Banu Hanım merhametli ve ilgili yönüyle oğlumun kalbini kazandı bol bol sohbet edip oyunlar oynadilar bu süre zarfında da gereken testleri uyguladi şuanda da herşey yolunda Kendisini tavsiye ederim iyiki götürmüşum oğlumu.

Default Avatar75
N.Ç

Çocuğumda öğrenme güçlüğü ve disleksi olabileceğinden şüphelenmeye başlamıştık ve onun yıpranışı kendini dışlanmış hissedişi bizleride çok üzüyordu. Bu yolda Banu hocamla tanıştık.Çocuğuma yaklaşımı bizlere net ve bilgi dolu aktarımları iyi ki gelmişiz dememize sebep oldu. Çocuğum kendini bulmaya ve öğrenmeye başladı. Çok teşekkür ederiz çocuğumuza güzel bir yol bahşettinşz. İyi ki varsınız

Default Avatar75
E..

Banu Hanım’a bir öneri üzerine gitmiştik. Gayet güleryüzlü ve sıcakkanlı birisi. Daha çok psikolog olarak değil aile dostu gibi karşılayıp muamelede bulundu.Kızım bundan daha çok memnun kaldı. Oyun arkadaşı gibi oldu kızıma kendisi.Sıcakkanlı davrandı.Kızımın en azından nelere daha çok yatkın olduğunun farkına vardık.Banu Hanım aile olarak bizimlede görüştü.Bizi de yönlendirdi, doğru yolda ilerledik.Sorunumuzu ılımlı bir şekilde atlattık. Şiddetle herkese tavsiye ederim.

Default Avatar75
d.

Oğlumun ağlama krizi ve paylaşmama sorunları için başvurmuştuk kendisine. 2.5 yaşından az olduğu için herhangi bir müdahale olmuyormuş ama ona rağmen gayet iyi geldi bize Banu Hanım. 3 seans gittik, ilgisi alakası kontrolleri her şeyi tam yerindeydi. Oğlum öyle herkesle yalnız da kalmaz ama Banu Hanım’la olan etkileşiminden anladık ki kendisini çok sevdi. Bizimle olan etkileşimi de iyi motive ediyordu bizi ebevyn olarak. Kreşe başlama tavsiyesi de verdi bize. Henüz başlayamadık ama düşünüyoruz tabii. Şu an bir sıkıntımız yok, güzel ayna oldu bize. Onun sayesinde bazı şeyleri aştık çok teşekkür ediyorum kendisine. Öneriyorum, diğer veliler de gözü kapalı danışabilir Banu Hanım’a.

Default Avatar75
P.S.

Kızımda öğrenme güçlüğü vardı ve aldığım öneriler üzerine Banu Hanım’a gittik. Seanslarla beraber hızlıca ilerleme katettik. Kızımın yapabileceklerini fark etmesini sağladı. 2 aydır danışanıyız, kızım normalde içine kapanık ve kolay iletişim kuramaz. Ama Banu Hanım güleryüzü ve pozitif yaklaşımı ile güzel bir iletişim kurdu. Çocuklarında problem yaşayan tüm arkadaşlarıma da önerdim kendisini.

Default Avatar75
Ş.P.

9 yaşındaki kızım okula uyum sağlamakta, okuma yazmayı öğrenmekte o kadar sıkıntı yaşıyordu ki çıkmaza girmiştik. Ne yapmalıyız?, nasıl devam etmeliyiz? Hiçbir bilgimiz yoktu. Artık her gün ağlamaya gitmek istememeye başlamıştı. İşte o an Değerli Banu hocamız hayatımıza girdi. Yaşadığımız süreci, endişeli cümlelerimizi sabırla dinledi, bizlere özgül öğrenme güçlüğünün ne olduğunu ve süreçlerinden bahsetti. Yapılan testlerden sonra planladığımız programla sürece başladık. Bu süreçte en büyük destekçimiz ve yol göstericimiz oldu. Kendisine minnettarım.

Default Avatar75
G.Ö

Kızım yaşıtlarından daha gerideydi ve artık her sabah ağlayarak okula gitmek istemiyordu. Kendine olan güveni gitmişti, çok çekingen olmuştu gittikçe de kötüye gidiyordu. Bu noktada Banu Hocamla tanıştık. Disleksi hakkında bize bilgi ve tecrübelerini aktarırken aldığımız ram eğitiminin yanında kızımı destekleyici pek çok şey yaptı. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Kocaeli Aile Danışma Merkezi Ekibi iyiki varsınız.

Default Avatar75
Tuba D

Oğlumda öğrenme güçlüğü vardı ve araştırmalarımız sonucunda Banu Hanımla tanıştık. Oğlum kimseyle yalnız kalmazken onunla olmaktan çok mutluydu. Bir kaç test sonucunda dikkat eksikliği çıktı oğlumda ve bu yolda bizlere çok yardımcı oldu kendisine çok teşekkür ederiz. Oğlumun sürekli bağırmalarından rahatsız olmayan onu eğlendiren güler yüzlü ofis arkadaşlarına da çok teşekkür ederiz.

psikolog arıyorum Çocuk pedegog İzmit psikolog İzmit çocuk psikoloğu evlilik ve çift psikoloğu
Call Now Button