Ekibimiz

Banu Kılıç

Uzmanlık Alanları;

 • Çocuk Danışmanlığı
 • Ergen Danışmanlık
 • Bireysel Danışmanlık
 • Çift Danışmanlığı

Hemen ara! 0530 799 73 41
Randevu al! 0262 332 18 41

      Psikolog ve Aile Danışmanı Banu Kılıç ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimlerini doğduğu şehir olan Kocaeli’de, lisans eğitmini Doğu Akdeniz Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümünde tamamladı.

     Psikolog Banu Kılıç iş yaşamı boyunca çeşitli kurumlarda farklı konumlarda çalışmıştır. Farklı rehabilitasyon merkezlerinde psikolog ve kurum müdürlüğü, kolejde psikolojik danışman ve rehber öğretmenliği, danışmanlık merkezlerinde psikolog olarak çalışmıştır. Halen bir gazetede köşe yazarlığı da yapmaktadır. Psikolog Banu Kılıç şuan Kocaeli Aile Danışmanlık Merkezi’nde çocuk-ergen bireyler ve aileleri ile çalışıp danışmanlık yapmakta ve psikolojik danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

     Kariyer yaşamını hayatı boyunca bir süreç olarak gören Kılıç, kendisine destek almak için gelen bireylere daha iyi hizmet sağlamak amacıyla kendisini sürekli yenilemekte ve geliştirmektedir.

Aldığı Eğitim ve Sertifikalar

 • Aile Danışmanlığı Eğitimi
 • Moxo Dikkat testi
 • Oyun Terapisi Eğitimi
 • Türkçe Prep Lisanlı Uygulayıcı Eğitimi
 • Bilişsel Davranışcı Terapi Eğitimi (çocuk-ergen)
 • Wisc-r Zeka Testi
 • MMPI (Çok Yönlü Kişilik Testi)
 • İnsan Kaynakları İşe Alım Testleri
 • İşaret Dili Eğitimi
 • DISLEKSİ (öğrenme güçlüğü) Uygulayıcı Eğitimi
 • Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı
 • NLP ( Neuro-Linguistic Programme)
 • Akademik Destek Eğitim
 • Stresle Baş Etme Yöntemleri 
 • Bender-Gestalt Motor Algı Testi
 • Gessel Gelişim Testi
 • Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi
 • Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE)
 • CATTEL 2A Zeka Testi
 • CATTEL 3A Zeka Testi
 • Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
 • Okula Hazırlık Testi
 • Peabody Kelime Testi
 • Porteous Labirent Testi
 • Bir İnsan Çiz Testi
 

ÇOCUĞUNUZ OKULA BAŞLAMAYA HAZIR MI?

Çocukların mutlu, üretken, özgüveni yüksek bireyler olarak yetişmelerinde okul hayatının etkisi çok önemlidir. Yapılan araştırmalarda; öğrenmeye ve okula başlamaya hazır olan çocukların okul hayatları boyunca daha başarılı, mutlu ve uyumlu oldukları görülmüştür.

Okula başlamak genel olarak; zihinsel, bedensel, duygusal ve sosyal açıdan bir olgunluk gerektirir. Bu olgunluğa ulaşmış olan çocukların öğrenim hayatları başarılı olacaktır. Fakat çocuğun okula başlayabilmesi için temel kriter takvim yaşıdır. Bu kriter okula başlamak için önemlidir ancak tek başına yeterli olmamaktadır. Çünkü her çocuğun gelişimi farklıdır. Kalıtımsal özellikler ve çevresel etkenler gelişimi etkilemektedir. Bu nedenle her çocuk okul olgunluğuna aynı yaşta ulaşmaz. Çocuğun okul olgunluğuna ilişkin yeterli olgunluğa erişip erişmediğini bilmeden onu yalnızca takvim yaşına bakarak okula başlatmak öğrencinin başarısızlığına yol açabilmektedir.

Çocuğunuzun okul olgunluğuna erişmiş olması için; önceki yaşantılarından kaynaklanan görsel olgunluk, renk ve şekil algısı, görsel hafıza, el-göz koordinasyonu, işitsel ayırt etme, dikkat süresi gibi bireysel farklılıklarını etkileyen özelliklerinin bilinmesi gerekir. Dikkat süresi çok kısa olan, yaşıtlarından daha geç konuşan, gelişimsel olarak yavaş gelişen, akran ilişkilerinde sorun yaşayan, anne babaya aşırı bağımlı, kurallara uyum sağlamada zorlanan, sayı, renk, benzerlik ve zıtlık kavramları gibi temel akademik becerileri kazanmakta zorlanan çocuklar okula uyumda sorun yaşayabilirler.

Eğer anne-baba olarak çocuğunuzun okula başlaması konusunda ciddi kaygılarınız varsa vakit geçirmeden bir uzmana başvurmalı ve çocuğunuzun okul olgunluğu açısından değerlendirilmesini istemelisiniz. Okula hazır olmadan okula başlayan çocukların, okul hayatında başarısız olma risklerinin yüksek olduğunu ve bu başarısızlığın çocuğun ilerideki yaşamını olumsuz yönde etkileyebileceğini unutmayalım

Psikolog ve Aile Danışmanı Banu Hocamız Haftanın Her günü Aile danışmanlık Merkezimizde Hizmet vermektedir.

Hemen ara! 0530 799 73 41
Randevu al! 0262 332 18 41

Derecelendir

Avatar
Feyza H…

Banu hanıma çocuğumun dikkat eksikliği şikayetim üzerine başvurdum. Kendisi çok başarılı ve güvenilir bir psikolog. Çocuğumun kendini tanımasına, eğilimlerini, potansiyel ve fırsatlarını fark etmesine yardımcı oldu. Dikkat eksikliği ile gittiğimiz danışmanlık merkezinde sorunumuzun çözümü yanı sıra çocuğumuz duygusal ve ruhsal olarak sorunlarla baş edebilmeyi öğrenecek bilince ulaştı.Derslerinde de düzenli bir yükselme görünmekte. Kendisine ve Kocaeli Aile Danışma Merkezi ekibine çok teşekkür ediyoruz ailece.

Avatar
T.K.

Oglumun.Cekingen,utangaç bir yapısı vardı.Bu süreçte Banu Hanım bize çok yardımcı oldu.Kendisine çok teşekkür ederiz.Birlikte çok yol katettik oğlum onu çok sevdi oyun saatlerini iple cekiyordu zor bir süreci birlikte atlattik.kendisine minnettarım Banu Hanım merhametli ve ilgili yönüyle oğlumun kalbini kazandı bol bol sohbet edip oyunlar oynadilar bu süre zarfında da gereken testleri uyguladi şuanda da herşey yolunda Kendisini tavsiye ederim iyiki götürmüşum oğlumu.

Avatar
İ.Ş.

Çocuğumda dikkatle ilgili bazı problem olduğunu gözlemleyebilsekte net bir sonucu nasıl alacağımızı bilmiyorduk. Bu araştırma sürecinde Banu hocamızla ve WISC-4 zeka testi ile tanıştık. Testin bize yol gösterici olacağından, gerektiği yerde en doğru yönlendirmenin kesinlikle yapılacağından bahsederek çocuğumuzla o kadar güzel ilgilendi ki ne kadar teşekkür etsek azdır. İyi ki tanışmışız Banu hocam

Default Avatar75
S.E.K

Sevgili Banu hocam. WISC-4 testini oğluma yapabilen ve bize en doğru yönlendimeyi yapan uzmanımız size ne kadar teşekkür etsek azdır. Çocuğumun sosyal ve akadmeik yaşamını ışığınızla aydınlattınız. iyi ki tanışmışız.

Avatar
A.S

Herkese merhabalar.ikiz kız çocuklarım var kardeş kıskançlıkları artık çok farklı bir boyuta gelmişti. birbirne vurma ve ittirme artmıştı. bu süreçte eşimle ne yapacağımızı bilemediğimiz için bir uzmana danışmak istedik ve o zaman Banu hocamız tanıştık. Sebeplerini doğru olarak bildiğimiz direttiğimiz yanlış davranışlarımızı bizlere gösterdi. kendisine çok teşekkür ederiz

Default Avatar75

Çözüm odaklı uzmanlardan kurulu bir ekip. Kesinlikle tavsiye ederim. Özellikle test süreçlerinde o kadar detaycı ve özenli davranıyorlar ki. Çocuğum için wısc-4 testi yaptırma isteğim sonucunda Banu hocamla tanıştık ve çok memnun kkaldık. İyi ki varsınız.

Avatar
A.

Çocuğumun okuma ve yazmada büyük bir problemi vardı.sınıf arkadaşlarından daha geride kaldığı için çok üzülüyordu.öğretmenleri uzman desteği almamızı söyleyince araştırmalarımızla Banu hocamızla tanıştık. kendisi hem yaptığı testler sonucunda bizi doğru yönlendirerek çocuğumuza hemde bilgi ve güler yüzü ile ailemize çok yardımcı oldu. kendisine ve kocaeli aile danışma merkezinin güzel ekibine çok teşekkür ederiz.

Avatar
P. Ay

7 yaşındaki kızım sınıf arkadaşları gibi değildi. Okumaya ve yazmaya geçememişti. Konuşmada bazı zamanlarda güçlük yaşıyordu. Sınıfının gerisinde kalmak özgüvenini tamamen bitirmişti. Nasıl bir yol izlemeliyiz diye araştırırken Banu hocamızla tanıştık. İlk görüşmede bizelere hem süreci anlattı hem de Wısc-4 zeka testi ile bilgi verdi. Test uygulamasıında o kadar ilgiliydi ki okumaktan kaçan kızım kendisinin yanında hecelese de okumayı denemişti. Test sonucunu bizlere aktarark özgül öğrenme güçlüğü olabilme olasılığından bahsetti. Kendisi ile şuan prep görüşmelerine devam ediyoruz ve o kadar memnunuz ki. Çocuğum okumaya hatta yavaş yavaş yazmaya başladı. Kendisine güveni geldi. Bizlerde farkında olmadan yaptığımız baskıcı tavırlarımızı düzelttik. Çok çok teşekkür ederiz banu hocam bu süreçte kızımınızn ve bizim elimizden tutarak düşmemize izin vermediğiniz hep destekçimiz olduğunuz için. iyiki varsınız.

Default Avatar75
Ezgi Ş.

Uzun süredir içimde yaşadığım kaygı ve huzursuzluk gittikçe artmıştı. Sürekli bir şeyler için kaygılanıyor ve yaşadığım anların değerini göremiyor hale gelmiştim. İşte bu noktada neşesi,bilgisi ve tecrübeis ile hayatıma banu hocam girdi. Arkadaşımın tavsiyesi ile istemeyerek başladığım süreç görüşmelere gün saydığım bir noktaya geldi. Banu hocam aslında kaygılandığım şeylerin sebeplerinin çok farklı olduğunu görmemi sağladı. İyi ki tanışmışız hocam hayatıma yaptığınız güzel dokunuş için çok teşekkür ederim.

Default Avatar75
Uğ.L.

Benim oğlum 14 yaşında ders çalışmıyo ve çok sinirli ailemizde sürekli bir tartışma ve huzursuzluk oluyordu.ne yapabilirim diye düşünürken internette Aile danışma merkezini buldum,öncesinde pek ciddiye almadım fakat kuruma gidip danışmanlarla tanışıp güzel bir sonuç alınca ne kadar doğru karar verdiğimi bir kez daha anladım.Bunu anlamamı bizrazda değerli Banu hocam sağladı. İlk görüşmeden çıktığımda biz bunu başaracağız dedim ve bu süreç çok uzunda sürmedi.Şimdi herşey daha güzel daha eğlenceli hayatımızda.kesinlikle hiç teredddüt etmeden herkesin gelmesini tavsiye ediyorum.Aile danışma merkezi ailesine ve çok değerli banu hocama çok teşekkür ederiz.

Default Avatar75
Bu.P

Oğlum ilkokula başlamıştı ama ne okumayı çözebildi ne de yazmayı. Bir farklılık olduğunu biliyorduk ama nasıl çözeceğimizi bilmiyorduk. İnternette yaptığımız araştırmalar çok kötü sonuçlar çıkarıyordu. Sonra WISC-4 zeka testi yaptırmaya karar verdik ve Sevgili Banu hocamız bu şekilde hayatımıza girdi. Test sonucunda özgül öğrenme güçlüğü olabilir sonucu ile Prep yöntemine başladık. Şuan oğlum okumaya ve yazmaya başladı, kendisine olan güveni geldi. İyi ki sizinle böyle bir süreç başlattık sevgili hocam. Oğlumun sıkıntılı sürecinde ışık gibi girdiniz hayatına çok teşekkür ederiz.

Avatar
I.ö.

Kızım okuma ve yazmada çok zorluk yaşıyordu. ne yapacağımızı nasıl ona öğreteceğimizi bilemez hale gelmiştik. Sonra tavsiye üzerine Banu Kılıç hocamızla tanıştık. yaptığı testler, bilgisi ve güleryüzü ile hem kızımıza hemde bizlere çok iyi geldi.Prep yöntemi ile bizleri tanıştırdı ve çok güüzel sonuçlar aldık. kendisine ve kocaeli aile danışma merkezi ekibine çok teşekkür ederiz.

Avatar
Neh.

Kızımla yaşadığım sıkıntılardan dolayı çok bunalmıştım. O bir şeyleri hep ağlayarak anlattığı için bende bir zaman sonra daha sinirli bir insan olmaya başladım. Bu süreç için bir çözüm yolu ararken Banu Kılıç hocamla tanıştık. Beni en çok etkileyen nokta kızımla olan iletişimiydi. Kızımın 3 yaşında olmasından dolayı bu süreçte benimde ona karşı nasıl davranmam gerektiğini anlattı. Hem çocuğuma hemde bana karşı olan yaklaşımından çok memnun kaldık. Her şey için teşekkür ederiz

Default Avatar75
çç

3 yaşında bir kızım var, merkezinizden aldığımız hizmetle çocuğumuzdaki olumlu gelişmeler tabiki çocuğumuz yanı sıra bizimde kendi davranışlarımızdaki eksik yönleri görüp düzeltmemize yardımcı oldu. Bu süreçte bizimle ilgilenen ve yardımcı olan Banu Hocama çok teşekkür ediyorum.

Avatar
Bilge

Oğlum yaşıtları ile anlaşmakta ve sınıfına uyum sağlamakta çok zorluk yaşıyordu. Söylediğimiz her leyi çok iyi anlıyor ve farkını birazda gösteriyordu. araştırmalrımız ve öğretmenlerimizin yönlendirmesiyle zeka testi ve çocuk üniversitesi ile tanıştık ve bu yol bizi Banu Kılıç hocama götürdü. test sürecinde çocuğumuza yaklaşımı bize yaptığı bilgilendirmeler ile kısa sürede iyi ki dememizi sağladı. Çok teşekkür ederiz hocam

Default Avatar75
Pars

3,5 yaşında oğlum için Banu hanımla tanışma fırsatımız oldu ve iyi ki oldu.. Tuvalet eğitimini kesinlikle ret eden oğlumu çok kısa bir sürede eğitime hazırladı.. Doğru sandığımız çok yanlışımız var ve bu noktada Banu hanımın önerileri gerçekten çok değerli.. Çocuklarımız bu hayattaki en değerli varlıklarımız ve onlar için bir iyilik yapmak isterseniz mutlaka bir danışmanlık hizmeti almalısınız, hem çalışanları olarak hem de danışmanları ile çok güzel bir danışmanlık merkezi, teşekkürler

Avatar
E..

Banu Hanım’a bir öneri üzerine gitmiştik. Gayet güleryüzlü ve sıcakkanlı birisi. Daha çok psikolog olarak değil aile dostu gibi karşılayıp muamelede bulundu.Kızım bundan daha çok memnun kaldı. Oyun arkadaşı gibi oldu kızıma kendisi.Sıcakkanlı davrandı.Kızımın en azından nelere daha çok yatkın olduğunun farkına vardık.Banu Hanım aile olarak bizimlede görüştü.Bizi de yönlendirdi, doğru yolda ilerledik.Sorunumuzu ılımlı bir şekilde atlattık. Şiddetle herkese tavsiye ederim.

Avatar
A.A

Oğlumun ağlama krizi ve paylaşmama sorunları için başvurmuştuk kendisine. 2.5 yaşından az olduğu için herhangi bir müdahale olmuyormuş ama ona rağmen gayet iyi geldi bize Banu Hanım. 3 seans gittik, ilgisi alakası kontrolleri her şeyi tam yerindeydi. Oğlum öyle herkesle yalnız da kalmaz ama Banu Hanım’la olan etkileşiminden anladık ki kendisini çok sevdi. Bizimle olan etkileşimi de iyi motive ediyordu bizi ebevyn olarak. Kreşe başlama tavsiyesi de verdi bize. Henüz başlayamadık ama düşünüyoruz tabii. Şu an bir sıkıntımız yok, güzel ayna oldu bize. Onun sayesinde bazı şeyleri aştık çok teşekkür ediyorum kendisine. Öneriyorum, diğer veliler de gözü kapalı danışabilir Banu Hanım’a.

Avatar
P.S.

Kızımda öğrenme güçlüğü vardı ve aldığım öneriler üzerine Banu Hanım’a gittik. Seanslarla beraber hızlıca ilerleme katettik. Kızımın yapabileceklerini fark etmesini sağladı. 2 aydır danışanıyız, kızım normalde içine kapanık ve kolay iletişim kuramaz. Ama Banu Hanım güleryüzü ve pozitif yaklaşımı ile güzel bir iletişim kurdu. Çocuklarında problem yaşayan tüm arkadaşlarıma da önerdim kendisini.

Avatar
Ş.P.

9 yaşındaki kızım okula uyum sağlamakta, okuma yazmayı öğrenmekte o kadar sıkıntı yaşıyordu ki çıkmaza girmiştik. Ne yapmalıyız?, nasıl devam etmeliyiz? Hiçbir bilgimiz yoktu. Artık her gün ağlamaya gitmek istememeye başlamıştı. İşte o an Değerli Banu hocamız hayatımıza girdi. Yaşadığımız süreci, endişeli cümlelerimizi sabırla dinledi, bizlere özgül öğrenme güçlüğünün ne olduğunu ve süreçlerinden bahsetti. Yapılan testlerden sonra planladığımız programla sürece başladık. Bu süreçte en büyük destekçimiz ve yol göstericimiz oldu. Kendisine minnettarım.

Call Now