Aliye Kozoğlu

Aliye Kozoğlu

Aile Danışmanı

UZMANLIK ALANLARI

  • Bireysel Danışmanlık
  • Çift Danışmanlığı
  • Aile Danışmanlığı
  • Evlilik Danışmanlığı

İlkokul ve liseyi doğduğu şehir Kocaeli’ de daha sonra lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi’nde başarı ile tamamlamıştır.

Lisans eğitimi boyunca kendini geliştirmeyi hedefleyen hocamız, aileye, partner ilişkilerine ve ebeveynlik bilincine yönelik çalışmalarını sürdürmek üzere aile danışmanlığı eğitimini almış olup; evlilik ve çift terapisi, cinsel terapi eğitimleri ile desteklemiştir.

Aliye hocamız; partner ilişkilerinin evlilik kimliği ile taçlandırıldığı noktada, bireylerin evlilik olgunluğuna ulaşarak ilk adımlarını atmasının gerektiği yaklaşım ile çiftlere ve ilişkilere dokunmayı amaç edilmiştir.

Evlilik kurumunu; evlilik öncesi, evlilik süreci, evlilik sonrası ve çocuk sonrası olarak dönemleri ayıran Aliye hocamız danışmanlık alanlarını bu dört bölüme bağlı dinamiklere yönelik farkındalık oluşturarak duygu odaklı çalışmalarını sürdürmektedir.

Erkeklerin ve kadınların dillerin farklı olduğunu ve dil birliğini nasıl oluşturabilecekleri noktasında farkındalık oluşturmaya hedefleyen Aliye hocamız “Her birey bir evin odaları gibidir. Her birinin kilitleri farklıdır.“ görüşüne sahiptir. Çiftlerin bu kilitlerini nasıl açmaları gerektiğini görmelerini sağlamak adına kurumumuzda danışmanlık vermektedir.

 

ALDIĞI EĞİTİMLER

Aile Danışmanlığı “Ankara”

Evlilik ve Çift Terapisi Uygulayıcı Eğitim “Gülçin Keskin ”Cinsel Terapi “Osman Olcay Yaman”

Bilişsel Davranışçı Terapi “Cemil Çelik”

Aile ve Evlilik Okulu Eğitimi “Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM)

2020 Zirve Psikoloji Seminerleri “Akansel Eğitim Danışmanlık”

 

VERDİĞİ SEMİNERLER

İletişim: Konuşmak ve Dinlemek

Evlilikte Kadın ve Erkek

Evlilik Kurumuna Hazır mıyım?

Kadın Erkek İlişkileri Üzerine

Etkili İletişim

Çiftler Arasında Uyum ve Bağlılık

Ben Dili – Sen Dili

Evlilik Okulu

 

Aile Danışmanı Aliye Kozoğlu şu an Özel Kocaeli Aile Danışma Merkezinde görev almaktadır.

Aliye Hocamız destek almak isteyen bireylere daha yararlı hizmet sunabilmek için kendini sürekli yenilemekte ve eğitimlerine devam etmektedir.

Aile Danışmanı Aliye Hocamız Haftanın Her günü Aile Danışmanlık Merkezimizde Hizmet vermektedir.

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın

Derecelendir

Default Avatar75
F.D

Ben biraz kaygıları ve korkuları olan birisiydim. Kalabalık ortamlarda konuşamıyordum, sürekli beni sanki izliyorlarmış gibi gelirdi, ben konuşunca benimle alay edeceklerinden korkardım. Bu durum beni günlük hayatta zor duruma sokuyordu. Yalnız kalmama sebep oluyordu. Bir aile dostumuz bana Aliye Hanımı tavsiye etti, mutlaka gitmelisin dedi. Ben de onun tavsiyesi ile görüşmeye gittim. Seanslara başladık. Bu süreçte travmamın bendeki baskının sebebinin kendime yüklediğim duygular olduğunu ve bu duyguları çok fazla bastırdığımı öğrendim. Aliye Hanıma anlattıkça bunların farkına vardım. Her seans sonunda kendimi daha açılmış daha hafif hissediyordum. Konuştukça rahatlıyordum. 3 4 ay devam ettim. Artık kendimi daha iyi hissediyorum ve kalabalık ortamlarda bulunup konuşabiliyorum. Teşekkürler Aliye Hanım.

Default Avatar75
T.L

Daha önce destek alan bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittim. Nazik ve kibar oluşu, söylediğime yargılamadan yapıcı bir şekilde tepki vermesi çok güzeldi. Vermiş olduğu önerilerden dolayı memnunum kendisinden. Devam da ediyorum. Gün ve saat randevu takiplerinden memnunum. Unutturmuyorlar hiçbir zaman. Çok tatlı bir bayan kendisi. Herkese tavsiye ediyorum

Default Avatar75
I.P

Geçen yıl Ekim ayında eşimle birlikte çift seansı aldık. Randevu günlerinde ve saatlerinde çok yardımcı oldular. Aliye Hanım’n Yaklaşımı yorumları o kadar samimiydi ki daha ilk seansta rahatlama yaşadık. Benim için doğallık, samimiyet çok önemliydi; güven duymam ve kendimi daha iyi, gerilmeden kaygılanmadan ifade edebilmem için. Kendimizi kötü hissettirmeden öyle güzel yorumlar ve örneklerle ayna tuttu ki bize üstüne söyleyecek söz olmadan yanlış davranışımızı düşüncemizi anlıyorduk. Aliye Hanımdan Allah razı olsun, tıkandığımız bir noktada evliliğimizin başındaki duygularımızın ve düşüncelerimizin canlanmasını sağladı. Kesinlikle tavsiye ederim.

Default Avatar75
A.P

Biz eşimle 8 yıllık evliyiz ve bazı sorunlar yaşadık, aslında uzunca bir süredir problemler yaşıyorduk. Uzun bir süre bu sorunları kendimiz aşmaya çalıştık, fakat bu süreç bizi çok yıprattı. Hatta küçük bir kızımız var ve ona yansıdığını gördük, bu nedenle de bir adım atmak istedik. İnternetten araştırma yapıp çift seansları almaya karar verdik, bir süredir devam ediyoruz, evliliğin başlarında destek almaya başlamadığımız için pişman olduk bu kadar birbirimizi ve çocuğumuzu yıpratmamış olurduk. Aliye Hanım a gitmek bize çok fayda sağladı, çok teşekkür ediyoruz, kendisinin bize kazandırdığı bakış açıları çok önemli, başarılarının devamını diliyoruz.

Default Avatar75
M.S

2,5 senedir nişanlıyız. Evlilikten önce ilişkimizi yoluna koymak, sorunlarımızı çözmek için destek almak istedim. Nişanlım ilk etapta gelmek istemedi, telefonla bu konuda bilgi aldığımda bireysel olarak başlayabileceğimi öğrendim. Bir kaç seans bireysel olarak başladığım sürece nişanlım da dahil oldu ve çift seansı alarak devam ettik. Sorunlarımızın büyük bir kısmını geride bıraktığımızı düşünüyorum. Aliye Hanım işinde uzman ve gerçekten çok bilgili. Başarılarının devamını diliyorum ve kendisine çok teşekkür ediyorum.

Default Avatar75
T.D

Aliye Hanımı bir tavsiye yorumunu okuyarak bulduk. Sorunumuza yaklaşımı son derece hoşumuza gitti, çok panik olan birisi olduğum için, uzmanımızın soğukkanlı ve rahat olmasıyla bize de bir rahatlık geldi. Seanslar sırasında yeteri kadar samimi ama gereği kadar da mesafeliydi. Seanslarda konuştuklarımızın, anlattıklarımızın karşı tarafça anlaşılıyor olması güven verici elbette. Zamanla sorunumuzun çözümlenmesiyle de seanslarımızı sonlandırdık. Konusuna hakim bir uzman… Bilmediği bir şeyle karşılaşınca “bunu bilmiyorum, araştıracağım” veya “bu konuyu falanca uzmanla konuşursanız iyi olur” demesi de ayrı bir güven veriyor.

Default Avatar75
H.K

Aliye Hocamız ile eşimle sıkıntılı zamanlar geçirdiğimiz günlerde karşılaştık. Yaklaşık olarak 3 aydır seanslara devam etmekteyiz. Büyük bir ilerleme kaydettiğimizi ve birbirimizi anlamaya başladığımızı söyleyebilirim. Özellikle çiftlerin birbirlerini anlamalarına yardımcı oluyor. Özellikle bizim geldiğimiz konularda birbirimizin duygularını anlamak çözüm için önemli bir adım olduğunu anladık hocamız sayesinde. Sonraki adımlarda bu durumların hasarsız atlatılmasına yardımcı oluyor. Bizim için köprüden önce son çıkıştı. Çıktık inşallah geri dönmeyiz.

Default Avatar75
U.Ş

Kaygı problemim ile Aliye hanımla görüşmeye başladım. Her seans sonrasında daha iyi olarak ayrıldım yanından. Sürecim beklediğimden de güzel sonlandı. Her düştüğümde kalkmama yardım ettiği, desteğini hiç esirgemediği için kendisine minnettarım. İyi ki siz hocam.

Default Avatar75
P.O

Eşimle yaşadığımız sorunlar dağ gibi olmuştu. Çözüm yoktu ya da biz bulamıyorduk. Arkadaşımın önerisiyle Aliye hanımla görüşmeye başladık. Aslında sorunlarımızın temelinin kendimizle ilgili aşamadığımız şeyler olduğunu öğrendik. Biz iyileştikçe ilişkimiz düzeldi. Çok memnun kaldık. Değerli hocamıza teşekkür ederiz.

Default Avatar75
H.R.U

Nişanlılık dönemimiz düşündüğümüzün aksine çok kötü ilerliyordu. Kopma noktasına gelmiştik. Aliye hanım bu sürecimizde bizlere çok destek oldu. Biz olabilmeyi öğretti. İlişkimizi sahiplenmeyi öğrendik. Size minnettarız hocam. Tüm sürecimizi onardık. Sizleri çok seviyoruz. İyi ki tanıştık.

Default Avatar75
N.U

Bireysel sürecimi Aliye hanım ile tamamladım. Psikolojik desteğe önyargıları çok olan biriydim ama Aliye hanım bu önyargılarımı kırdı. Net duruşu, nazik kişiliği ve bilgisi kendimi emin ellerde hissetmemi sağladı. Sevgili Aliye hanım, sizlere desteğiniz için çok teşekkür ederim, siz olmasaydınız içinde yaşadığım çukurdan asla çıkamazdım.

Default Avatar75
O.P

Evlilik öncesi danışmanlık için görüştük Aliye hanımla. Nişanlım çok isteksizdi. Ancak Aliye hanımın yaklaşımı ve bilgisini gördüğünde rahatlayarak sürece istekle devam etti. Evliliğe dair yaşadığımız tüm korkular, endişeler hepsi uçup gitti. Aile olmayı, aile olurken ben’i unutmamayı öğretti bize sevgili hocamız. Kendisine çok teşekkür ederiz.

Default Avatar75
B.U

İlişkimin bitişi beni dibe sürüklemişti. Uzun yıllardır hayatımda olan bir insanın beni terk edişi sanki dünyamı başıma yıkmıştı. Herkesten uzaklaşmıştım, kendimi çok zayıf hissediyordum. Aliye hocam yaşadığım yas sürecini, duygularımı, düşüncelerimi ve sorunlarımın asıl sebeplerini keşfetmemi sağladı. Kendimi tekrar bulurken yolumdaki ışık oldu. Çok teşekkür ederim, hayatımı onarmamı sağladığınız için, hep destek olduğunuz için. İyi ki tanıştık.

Default Avatar75
B.M

İletişimsizlik, geçimsizlik, sürekli kavga evliliğimizde ne ararsanız vardı. Kavgalarımız artık sadece bizi değil ailemizi arkadaşlarımızı da kötü etkilemeye başlamıştı. İş arkadaşımın tavsiye ile Aliye hanımla tanıştık. İlk görüşme bile bizlere çok şey kattı. Her görüşmeden sonra ayrı bir farkındalık ile kurumdan ayrıldık. Kavgalarımız kesildi, sevgimiz arttı, sevgililik dönemimize tekrar döndük sanki. Teşekkür ederiz hocam. Canı gönülden herkese tavsiye ederiz.

Default Avatar75
Y.D

Çift danışmanlık sürecimizde bize yol gösteren değerli Aliye hanıma teşekkür ederiz. Çok bilgili ve profesyonel bir hanımefendi. Bize kattığınız her şey için minnettarız. İyi ki tanıştık. Kesinlikle tavsiye ederiz.

Default Avatar75
Ceyda K.

Normalde sakin, anlayışlı birisi iken çok öfkeli, herşeyde kusur bulan birisi haline gelmiştim. Neden olduğunu, neyin değiştiğini bilmiyordum ama kavga etmek bana kendimi çok iyi ve güçlü hissettiriyordu. Kızım olana kadar sorun olduğunu fark etmemiştim ama bu durumun ona yansıdığını gördüğümde desteğe ihtiyacım olduğunu anladım. Aliye hocam bu desteği, güleryüzü, bilgiyi bana her anda esirgemeden verdi. Ne kadar teşekkür etsem azdır. Öfke güç demek değilmiş bunu öğrenmek ve uygulamak kendimi bulmamı sağladı.

Avatar
Eda K.

Sevgili Aliye hocam yuvamin ışığı sönmek üzereyken,tam bittik biz artik derken iyiki ama iyiki rabbim sizinle tanismamiza vesile oldu.iki evladim anne babasinin yaninda mutlu büyüyecekse bunda payiniz inanin cok buyuk olacak.O kadar naif , okadar tatlisiniz ki bi okadarda profesyonel…bugun son seansimizdi ve içim çok buruk.eğer ki hiç bi çıkış yok artik dediğiniz bi dönemdeyseniz mutlaka Aliye hanimla bi tanışın inanin ki çok farkli bir yolculuğa cikacaksiniz.Aliye hocam sonsuz kere tesekkurediyorum eşim ve kendi adima.Sevgiler…

Default Avatar75
C.Ş

Çift danışmanlığı sürecimizde bizlere olan desteği için Aliye hanıma çok teşekkür ederiz. Boşanmış bir çift olarak çocuklarımız için onlara davranışlarımızı düzeltmek için eski eşimle birlikte başvurduk. Yaptığımız pek çok yanlışı gördük. Teşekkürler hocam.

Default Avatar75
F.D

Evlenmeyi çok isteyen ama anlam veremediğim şekilde evlilikten korkan biriydim. Bu durumu çözmek çok zor geliyordu ve sürekli erteliyordum. Bıkmıştım artık. Nişanlımın desteği ile Aliye hocayla sürece başladım. Farkındalığım arttı, duygularımı öğrendim. Kendi kendime yüklediği suçlulukları, kendimi kabullenmeyişimi farkettim. İyi ki tanıştım sizinle hocam. Teşekkür ederim tüm desteğiniz ve sabrınız için.

Default Avatar75
G.F

Eşimle yaşadığım tartışmalar çok artmıştı ve bu durum çocuklarımızı etkilemeye başlamıştı. Uzman desteği almanın doğru olacağını düşünerek Aliye hocamla çift sürecine başladık. Çok memnunuz. Eşimden önce kendimi tanımamı sağladığı için hocama ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Çünkü sürece başladığımda eşim beni tanımıyor diye savunurken aslında kendiminde tanımadığını farkettim. 40 yaşında kendimi bulmamı sağladığınız. Teşekkür ederiz değerli Aliye hanım.

Default Avatar75
H.K

Aldatma korkusu olan bir kadındım ve bu yüzden eşimle çok kavga ediyorduk, problem arıyordum sürekli. Sanki her benden uzak olduğu anda başka biriyleydi. En yakın arkadaşımın önerisi ile Aliye hocayla tanıştım. Yaşadığım özgüvene problemi, korkularımın asıl temelleri givi kendimle ilgili pek çok noktayı keşfetmemi sağladı. Şuan kendine güvenen, eşine güvenen evliliği çok mutlu ilerleyen birisi haline geldim. Bu yolda yol arkadaşım olduğunuz için çok teşekkür ederim hocam. Herkese tavsiye ederim.

Default Avatar75
R.P

Eşimle çok farklı karakterleriz. Daha nişanlıyken bile bir şeylerin eksik olduğunu biliyordum ama devam ettim. Evlendik, çocuğumuz oldu ama ben hiç mutlu değildim. Boşanmamı hak etmiyordu ama bende mutlu olamıyordum. Çıkmaza girmiştim. Mutsuzluğumun sebebini de bilmiyordum. Değerli Aliye hocam bu sürecimde bilgisi ve desteği ile hep elimden tuttu. Çok Güleryüzlü bir hanımefendi. Aliye hocama ve tüm ekibe teşekkür ederim.

Default Avatar75
R.D

Sevgili Aliye hocam sizlere ne kadar teşekkür etsem, övgü dolu cümleler söylesem azdır. Kim ne der diye o kadar çok düşünen biriydim ki size ilk geldiğimde umudum çok azdı çözüm için. Ama siz bana o güveni, umudu verdiniz, kendi gücümü görmemi sağladınız. Artık ben çok güçlü bir kadınım diyebiliyorum çünkü kendimi tanıyorum. Minnettarım.

Default Avatar75
Ü.N

Nereye çekerseniz oraya gider derler ya ben işte o kişiydim. Engel olamıyordum, kötü olacağını bile bile çevremde kim ne isterse onu yapıyordum. Yaşadığım son olay bu durumu artık değiştirmem gerekiyor dedi. Aliye hocam benliğimi görmemde çok yardımcı oldu. Benim kim olduğumu bana gösterdi öğretti. Çok çok teşekkür ederim sevgili hocam.

Default Avatar75
C.C

Çocuğum olduktan sonda eşimden evimden uzaklaşmıştım. Sebebini bulamıyordum ama bu duyguyu da kontrol edemiyordum. Ne yapacağımı şaşırmıştım. Aliye hanım sürecimi planlamama, görmediğim şeyleri görmeme, kendim olabilmeme çok destekçi oldu. Her düştüğümde elimden tuttu. Büyük bir güven duygusu ve samimiyetle sürecimizi devam ettirdik. İyi ki siz Aliye hanım, sizleri tanımak benim için büyük bir şanstı.

Default Avatar75
A.D

Evlenene kadar eşimle iletişimim, yaklaşımım çok iyiydi. Ancak evlendiğimiz günden sonra bir şeyler bende değişti. Bu evliliğimiz içinde iletişime, davranışlara hatta cinselliğimize bile yansıdı. Eşim sürekli ağlıyor ve onu sevmediğimi söylüyordu. Onu çok seviyordum ama neden böyle olduğunu bilmiyordum. Aliye hanım bana o nedeni gösterdi. Ve gördükçe, farkettikçe sürecimiz olumlu şekilde ilerledi. Teşekkür ederim Aliye hanım, evliliğime ve en önemlisi bana ışık oldunuz.

Default Avatar75
N.

Sevgili Aliye hocama teşekkür ederek başlamak istiyorum. Nişanlılık döneminde yaşadığımız zorlu süreçte bizlerin elinden tutup desteğini hiçbir zaman bırakmadığı için kendisine minnettarız. Ailelerin devreye girmesi nişanlımla bizi çok zor bir durumun ortasında bırakmıştı. Bizim aramız bozulmuştu. Aslında göremediğimiz ya da görmeyi reddettiğimiz noktaları Aliye hocamla gördük. İyi ki tanıştık hocam.

Default Avatar75
S-M

Eşimle boşanma sürecindeydik çok büyük problemlerimiz olduğunu düşünüyorduk.Sevgimiz bitmiş gibiydi sanki. Güven problemlerimiz başlamıştı. Bu süreçte araştırarak Aliye hanımla tanıştık. 1,5 aydır devam ediyoruz. Şu an çok daha iyiyiz. Kendimizde olan eksiklerimizi görmüş olduk. Artık empati kurabiliyoruz. Suçlama yapmadan duygularımızı ifade edebilmeyi öğrendik. Çok memnun kaldık. Teşekkür ederiz.

Default Avatar75
H.

Boşanma sürecinde sağlıkla sonuçlandırmak için Aliye hocama gittim. Bilgisi, ilgisi ve profesyonelliği ile bana pek çok şey öğretti. Teşekkür ederim hocam.

Default Avatar75
H.y

Eşimin yaşadığımız her şeyi ailesine ve çevresine anlatması herkesin bana tepki almasını sağlamıştı. işin içinden çıkamıyordum artık. Çift danışmanlığının iyi geleceğini düşünerek Aliye hocamdan randevu aldık. İyi ki de aldık. Bizlere eşime yaptığımız doğru bildiğimiz tüm yanlışlara iyi geldi. Teşekkür ederiz Aliye hanım yaptığınız her şey bizim için çok anlamlıydı

Default Avatar75
H.L

İlişkimizdeki geçimsizlik ve iletişimsizlik sürekli kavga noktasına getirmeye başlamıştı bizi. Bu noktada arkadaşımızın tavsiyesi ile Aliye hanımla tanıştık. Sürecimiz çok olumlu ilerliyor. Kendisi bizlere pek çok şey kattı. Çok teşekkür ederiz.

Default Avatar75
G.T

Kısa süre içerisinde aile büyüklerimi peş peşe kaybettim ve bu süre içerisinde depresyona girdim. Bir uzman yardımı almam gerektiğinin farkındaydım ve sosyal medya üzerinden kurumun bilgilerine ulaştım ve randevu aldım. Bu süre zarfında bana yardımcı olan Aliye Hanımın güler yüzü ile bana güven vermesi devamlılığım konusunda büyük önem taşıdı. Olaylara bakış açımı değiştirmek , olumsuz duygularımla yüzleşerek kabul etmemi sağladığı için çok teşekkür ediyorum, aynı zamanda kurum çalışanlarının güler yüzlü olmasından dolayı da teşekkür ediyorum.

Default Avatar75
Lale

Üst üste yaşadığım düşük durumu psikolojimi çok bozmuştu. Rüyalarımda sürekli bebeklerimi görüyordum. Eşimin desteği ile Aliye hocayla bireysel sürece başladım. Her düştüğümde hocamın yardım eli hep aradaydı. Kendisine ne desem ne kadar teşekkür etsem azdır.

Default Avatar75
Derya F.

Öyle zor bir buçuk ay gecirdimki anlatamam bu zaman içerisinde beni desteğiyle bilgisiyle güler yüzüyle ayağa kaldıran Aliye hanıma teşekkür ederim iyki sizi tanıdım iyki varsınız şuan yüzüm ğülüyorsa sayenizde teşekkür ederim bedia hanım

Default Avatar75

Yas sürecimi Aliye hocamla birlikte atlattım. Eşimin zoruyla gittiğim merkeze şuan kendi isteğimle severek gidiyorum. Zorlu bir süreçti benim için ancak bu sürecimdeki yol arkadaşım siz olduğunuz için çok şanslıyım hocam. Çok teşekkür ederim desteğiniz ve verdiğiniz güven için

Default Avatar75
Coşkun N. A.

4 seanstır Aliye hanım İle görüşüyoruz. Evliliğimiz sallantıda olduğu zamanda yollarımız kesişti. Ne eşimi ne kendimi anladığım dönemdi. İkimizi de çok başka bir yolculuğa çıkarttı. Evlilik ve kendi adıma öğrendiğim her şey için kendisine çok teşekkür ederim. Seansların olduğu günler eşimle kaliteli zaman geçirdiğimi düşündüğüm bir merkez bence her çift sorun yaşasada yaşamasada mutlaka gelmeli evliliğimizin iklimini değiştiren Aliye hanıma minnettarım. İyi kii..

Default Avatar75
Talya

Merhaba, ben uzun süredir sosyalfobi ve özgüven eksikliği yaşıyordum. Ayrıca kilolarım ve dış görünüşümden dolayı aynaya dahi bakamayan, kendini sevmeyen biriydim. Daha önceden psikiyatriste gidip bir süre hap kullandığım için artık hiç umudum yoktu açıkçası. Abimin ısrarı ile geldiğim kurum ve sevgili aliye hocam dönüm noktam oldu. Bana o kadar yardımcı oldu ki anlatamam. Çok çok teşekkür ederim hocam iyi ki hayatıma dokundunuz.

Default Avatar75
Ş.İ.

1 ay önce el titremesi, sürekli ağlama, kalp sıkışması, nefes darlığı ve yüksek derecede endişe kaygı sıkıntısı yaşadım yıllar önce aynı sıkıntıları yaşamıştım ve ilaç kullanmama rağmen o kaygı hep vardı… hem seni seven insanlara hem kendine çok zarar verdiğin bir durum ve işin içinden çıkamıyorsun… bununla başedemediğim bir dönemde bir arkadaşımın tavsiyesiyle Aliye hanımla tanıştım..iyiki de gitmişim kendimi çok iyi hissediyorum daha da iyi olucam… şiddetle tavsiye ediyorum

Default Avatar75
Banu Ç.

Yaşadıklarımı birileriyle paylaşmaktan hem korkuyor hemde utanıyordum. Fakat Aliye hanım yaklaşımı ile beni rahatlattı, karşılaştığımız ilk andan itibaren beni anlayan ve yaşadıklarımı rahatlıkla anlatabilmemi sağlayan ve sorunlarımı bir bir çözen mucize bir insan oldu. Kendisine çok teşekkür ediyorum ve herkese tavsiye ediyorum..

Default Avatar75
M.S.

Eşimle çok büyük bir geçimsizlik içine girmiştik. Çıkış yolu yok gibiydi. Son bir umut danışmanlık deneyelim dedik ve iyi ki denedik. Bu karar bizi sevgili Aliye hocamla tanıştırdı.ilk seanstan sonra bile farklılıkları görmeye başladık. Çok teşekkür ederiz hocam şuan çok iyi giden bir evliliğe sahibiz. Herkese tavsiye ederiz.

Default Avatar75
Hilal D.

Evliliğimiz çok güzel ilerlerken çocuğumuz olduktan sonra eşimle bibirimizden uzaklaştık.Tek odak noktamızı çocuğumuz yaptık ve ilgisizleştik. bu durum beni çok üzüyordu ve danışmanlık için kurum ararken tavsiye üzerine kocaeli aile danışma merkezi ekibi ile tanıştım. Aliye hanımın yardımları ve doğru şekilde yönlenbdşrmelerş ile eşimle birbirimizi tekrar bulduk. Çok teşekkür ederiz.

Default Avatar75
ee

Geçirmiş olduğumuz zor ya sürecinde çok yakın bir dostumun tavsiyesi ile başvurmuş olduğum Aliye hanıma başarılı çözümlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Onun sayesinde hayat şimdi daha güzel. Yas sürecinde kendimi zorladığım aşmak zorunda hissettiğim her anda duygularımı yaaşamamı sağladığınız için size minnetarım hocam. teşekkrü ederim.

Default Avatar75
Nagihan Ş.

Çift danışmanlığı içinKocaeli Aile Danışma Merkezine geldim. Sosyal medyadan da beğenerek takip ettiğim Aliye Kozoğlu hanimefendiyi tercih ettim. Ses tonu bile insanı rahatlatıyor. Aşamayız dediğimiz bir çok şeyi aştık birlikte. Çok güzel ilerliyoruz. Kendisine bu yolculukta yolumuza ışık olduğu için çok teşekkür ederiz.

Default Avatar75
Y.

Yaklaşık 2 aydır Aliye hocamla görüşmeye devam etmekteyim. Eşimle ilgili problemlerim vardı ve kendimi eşimin karşısında güçsüz hissediyordum. Güven konusunda problem yaşıyordum. Aliye hocamın sayesinde artık daha güçlüyüm ve daha da güçlü olacağım. Kendisine çok teşekkür ediyor. Destek almak isteyen herkese tavsiye ediyorum.

Default Avatar75
d.s

Pandemi sürecinin başında aslında çok iyiydim ama gün geçtikçe artan başa çıkamadığım bir anksiyete problemi ortaya çıktı.Araştırmalarım sonucunda Aliye hanımla tanıştım. Kendim için verdiğim en doğru kararlardan biriydi. Bu durumu aşmayı, düştüğüm yerden kalkmayı siz öğrettiniz. Çok teşekkür ederim.

Default Avatar75
yüsra-adem

2 aydır Aliye hocamla görüşüyoruz ve evliliğimizi en baştan inşa ediyoruz diyebiliriz. ilk zamanlara göre şimdi eşimle problemlerimizi yavaş yavaş halletmeye başladık. Bize evliliği gerçek anlamda ne olduğunu baştan anlamaya başladık diyebiliriz. Anladığını bize hissettiriyor. Eşimle daha iyi iletişim kurabiliyoruz daha iyi ilişkimiz var. Çok teşekkür ederiz sevgili hocam bize birbimiizi kazandırdınız

Default Avatar75
Mustafa ö.

Zamanın ne kadar güzel, ailenin ne kadar bir arada olabilir ev içinde ne kadar rahat olunabilir olacağını gösteren sevgili danışmanım Aliye hanıma teşekkür ederim. Yaklaşımı bilgisi ve deneyimi ile bir bütün kalmamızı sağladı. Tüm danışmanlarına eminim faydalı ve güzel günlere yol açacak değerli bilgilerinizi vereceksinizdir. Ailem adına Teşekkür ederiz.

Default Avatar75
A.F

yeni evli olmamıza rağmen eşimle çok şiddetli kavgalar etmeye ve birbirimizi anlamamaya başladık.boşanmanın eşiğine gelmiştik ta ki Aliye hanımla karşılaşana kadar. bilgisi ve pozitif yönüyle bizlerde büyük bir farkındalık uyandırarak evliliğimizi kurtardı. Aliye hanım ve güleryüzlü profesyonel ekibiniz iyiki varsınız.

Default Avatar75
M.P

Eşim ve ben Aliye Kozoğlu hocamız ile tanışmış olduğumuz ve kendisinden danışmanlık aldığımız için çok şanslı hissediyoruz. Güler yüzü, olaylara bakış açısı ve yaşadığımız sorunları anlattığımızda bize içtenlikle yaklaşması, evliliğimizdeki sıkıntıları aşmamıza yardımcı oldu. Ayrıca Aliye Hocama bize ilişkimizde doğru iletişim kurabilmemizi kazandırdığı için teşekkür ederiz ..

Default Avatar75
yüsra B.

kurumunuzdan ve değerli Aliye hocamdan almış olduğumuz çift danışmanlığı hizmeti aile içindeki problemleri çözmemizde çok yardımcı olmuştur. Merkezinize ve Aliye hocamıza gösterdikleri ilgi ve yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Default Avatar75
O.R

Aliye Hanımın mesafesini koruyarak kurduğu samimiyet ilişkisi ve size sizi anladığını en guzel sekilde hissettirmesi gereken güven ilişkisini veriyor. Hiç kimsenin beni anlamadığını ve çıkmaz da oldugumu düşündüğüm bir dönemde kendisiyle yollarımız kesişti. Ben kendisinden çok memnun olarak seanslara devam ediyorum, ALiye Hanım’ı tereddütsüz tavsiye ederim.

Default Avatar75
gö.

Herkese çok teşekkür ediyorum 2 aya yakın bir süreçte beraberiz çalışan arkadas ve hocalarımız her biri ayrı incelik ve nezaket içindeler emeği geçen ve geçmeye devam eden herkese tekrar teşekkür ediyorum hic bir sekilde acaba iyi olur mu diye düsünmeyin kesinlikle ve kesinlikle herkese tavsiyem içiniz rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Özellikle bu süreçte bana destek olan sevgili Aliye hocamı kesinlikle herkese tavsiye ediyorum. Sizi dinleyen, anlayan çok güzel analiz eden bir yapısı var. Biz çift olarak başladık ve evliliğimiz bahar aylarına geri döndü. Sizleri çok seviyoruz hocam iyi ki varsınız.

Default Avatar75
T.Ç

Son 1 yıldır panik atak krizleri yaşamaya başlamıştım. Önce işe gitmeye sonra evden dışarı çıkmaya bile korkar oldum biri yanımda olmadan evde kalamamaya başladım ve psikoloğa gitmeye karar verdim. Arayışlarım sonunda Aliye hocamla tanıştım.Sürecimiz devam ettikçe duygularımı onardım, olumlu düşünmeyi ve kendime doğru telkinleri vermeyi öğrendim.Seanslarda yaptığımız çalışmalar ve hocamın ödevlendirmeleri ile süreçe hep devam ettim. Şuan panik atak krizi olarak düşündüğüm o yoğun duygu karmaşasını yaşamıyorum. Korkularım artık yok. Güvende hissetmemi sağladınız Aliye hocam. İyi ki siz, İyi ki Kocaeli Aile Danışma Merkezi

Default Avatar75
F-H

Eşimin israri uzerine psikologa baslama karari aldik ve psikolog arastirmaya basladim ve Aliye Hanimi internet araciligi ile buldum. Acikcasi baslamadan once onyargiliydim ve psikologun bana yararli olacagini dusunmuyordum.Ama iyi ki de gelmisim. Kendisine takintilarim ve esim ile olan sıkıntılarım yuzunden basvurmustum. Baslarda cok tereddut ettim nereden baslamaliyim ne anlatmam gerekiyor diye. Ilk seansda bile kendisinin guler yuzlu olmasi ve sicakkanli olmasi beni cok rahatlatmisti. Kendisiyle kisa bir surede baya bir ilerleme kaydettik . Kendisine rahatlikla ulasabiliyor olmamda bana ayri bir guven sagladi. Çok teşekkür ederiz hocam

Default Avatar75
j.

Eşimle boşanma noktasına gelmiş ve birbirimiz çok yıpratmış bir çifttik. Boşanma süreci için danışmanlık almak isterken sayın Aliye hanım sayesinde bakmadığımız noktaları farkederek ilişkimizi tekrar kazandık. kocaeli aile danışma merkezine ve bizlere sonsuz yardımı dokunan Aliye hanıma çok teşekkür ederiz.

Default Avatar75
hh

Aliye Hanım’dan iki aydır çift olarak destek alıyoruz. Altı yıllık ilişkimizin artık tamamen çıkmaza girdiğini düşündüğümüz anda Aliye hocamızla yollarımız kesişti. Aliye hoca artık kalıplaştığını düşündüğümüz sorunlarımızın çözümsüz olmadığını görmemizi sağladı. Geçirmiş olduğumuz iki aylık süreçle birlikte kavgalarımız, hakaretlerimiz git gide azaldı, daha sağlıklı iletişim kurar olduk. İlişkinizde çözülemeyecek sorunlarınız olduğunu düşünüyorsanız mutlaka Aliye Hanım’dan destek almanızı öneririm.

Default Avatar75
Filiz

Değerli Aliye hocam sizlere teşekkür ederek başlamak istiyorum.Çok fazla şüphe içinde kendisine gitmiştim aslına bakarsanız.Çünkü ilk kez psikologa gidecektim.Fakat hiç bir şey umduğum gibi değildi.Çok yanıldığımın farkına vardım.Daha çok şeyin değişeceğini biliyorum artık. Sanki kendine yardım eder gibi bir yaklaşım içinde olması gerçekten tarif edilemez.Bunu herkesin yaşamasını kesinlikle öneririm. Her ne kadar henüz yolun en başında olsam bile herşey adına çok minnettarım.

Default Avatar75
M.V

10 yıllık evliyim, ve evliliğimin başından beri hep eşimin davranışları yüzünden hep sorun yaşadık. Çocuklarımızda ççok etkilendiler, sürekli kava etmemiz onları hep ağlatıyordu. Ama Aliye hocamızı bizlere bir arkadaşımız önerdi ve gittik. Kendisi ikimizle konuştu diğer görüşmelerde eşimin davranışlarının temel sebeplerinin çok ayrı şeyler olduğunu fark ettik. Şimdi evliliğimiz yoluna girdi yaklaşık üç aydır niye daha önce gitmeyip hayatı kendimize zindan etmişiz dedik çok çok teşekkür ederiz hocam tekrar aile olmamızı sağladınız

Default Avatar75
Kader

Değerli Aliye hocamın Mesleğini çok iyi yaptığını düşünüyorum. Memnunum kendisinden. Danışanlarına karşı ilgili biri. Başka psikiyatristler gibi güvensizlik yaratmıyor, güven veriyor. Seanslardaki zamanı çok iyi yönetiyor. Bir önceki seansta anlattığını unutmuyor. Kendi sıkıntısıymış gibi ilgileniyor. İhtiyacı olan herkese yönlendiriyorum kesin ve net bir şekilde.

Default Avatar75
D.g.

5 yıllık evliliğimiz bir anda sarsılmaya çatırdamaya başlamıştı. Hiç kavga etmeyen biz her gün kavga etmeye başlamıştık. Psikolojik olarak bizi bitiren süreci kendimiz aşabileceğimizi düşündük ama başarı olamadık. Arkadaşımızın tavsiyesi ile Aliye Hocamızla sürece başladık. Daha ilk seansta bizlere dokunmayı başardı. Yavaş yavaş yaptığımız eksiklikleri gördük ve şuan sanki yeniden tanışmış gibiyiz. Eşimle birbirimizi ne kadar sevdiğimizi anlamamızı sağladı. Çok çok teşekkür ederiz hocam. Evliliğimize yeni bir bahar getirdiniz.

Default Avatar75
hümeyra t

merhaba;
5 yıldır evliyim, eşimle yaşadığım büyük sorunlardan dolayı Aliye Hanım’dan aldığım çift terapisi desteği alıyorum. Neden daha önce gelmemişim diye ilk seanstan bu yana söylüyorum, her şey Aliye Hanımın sayesinde, o seans odasında kendimi nasıl ifade edebileceğimi bana öğretti. Keşke evlenmeden öncede bir desteğini alsaydım, her şey daha güzel olurdu. Bu yola iyi ki Aliye Hanım ile çıkmışız. Buarada enerjisine ve söylediklerine de hayran kalıyorum.

Call Now Button