Ekibimiz

Aliye Kozoğlu

AİLE DANIŞMANI ALİYE KOZOĞLU

UZMANLIK ALANLARI

  • Bireysel Danışmanlık
  • Çift Danışmanlığı
  • Aile Danışmanlığı
  • Evlilik Danışmanlığı

İlkokul ve liseyi doğduğu şehir Kocaeli’ de daha sonra lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi’nde başarı ile tamamlamıştır.

Lisans eğitimi boyunca kendini geliştirmeyi hedefleyen hocamız, aileye, partner ilişkilerine ve ebeveynlik bilincine yönelik çalışmalarını sürdürmek üzere aile danışmanlığı eğitimini almış olup; evlilik ve çift terapisi, cinsel terapi eğitimleri ile desteklemiştir.

Aliye hocamız; partner ilişkilerinin evlilik kimliği ile taçlandırıldığı noktada, bireylerin evlilik olgunluğuna ulaşarak ilk adımlarını atmasının gerektiği yaklaşım ile çiftlere ve ilişkilere dokunmayı amaç edilmiştir.

Evlilik kurumunu; evlilik öncesi, evlilik süreci, evlilik sonrası ve çocuk sonrası olarak dönemleri ayıran Aliye hocamız danışmanlık alanlarını bu dört bölüme bağlı dinamiklere yönelik farkındalık oluşturarak duygu odaklı çalışmalarını sürdürmektedir.

Erkeklerin ve kadınların dillerin farklı olduğunu ve dil birliğini nasıl oluşturabilecekleri noktasında farkındalık oluşturmaya hedefleyen Aliye hocamız “Her birey bir evin odaları gibidir. Her birinin kilitleri farklıdır.“ görüşüne sahiptir. Çiftlerin bu kilitlerini nasıl açmaları gerektiğini görmelerini sağlamak adına kurumumuzda danışmanlık vermektedir.

ALDIĞI EĞİTİMLER

Aile Danışmanlığı “Ankara”

Evlilik ve Çift Terapisi Uygulayıcı Eğitim “Gülçin Keskin ”Cinsel Terapi “Osman Olcay Yaman”

Bilişsel Davranışçı Terapi “Cemil Çelik”

Aile ve Evlilik Okulu Eğitimi “Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM)

2020 Zirve Psikoloji Seminerleri “Akansel Eğitim Danışmanlık”

VERDİĞİ SEMİNERLER

İletişim: Konuşmak ve Dinlemek

Evlilikte Kadın ve Erkek

Evlilik Kurumuna Hazır mıyım?

Kadın Erkek İlişkileri Üzerine

Etkili İletişim

Çiftler Arasında Uyum ve Bağlılık

Ben Dili – Sen Dili

Evlilik Okulu

Aile Danışmanı Aliye Kozoğlu şu an Özel Kocaeli Aile Danışma Merkezinde görev almaktadır.

Aliye Hocamız destek almak isteyen bireylere daha yararlı hizmet sunabilmek için kendini sürekli yenilemekte ve eğitimlerine devam etmektedir.

Aile Danışmanı Aliye Hocamız Haftanın Her günü Aile Danışmanlık Merkezimizde Hizmet vermektedir.

Derecelendir

Avatar
D.g.

5 yıllık evliliğimiz bir anda sarsılmaya çatırdamaya başlamıştı. Hiç kavga etmeyen biz her gün kavga etmeye başlamıştık. Psikolojik olarak bizi bitiren süreci kendimiz aşabileceğimizi düşündük ama başarı olamadık. Arkadaşımızın tavsiyesi ile Aliye Hocamızla sürece başladık. Daha ilk seansta bizlere dokunmayı başardı. Yavaş yavaş yaptığımız eksiklikleri gördük ve şuan sanki yeniden tanışmış gibiyiz. Eşimle birbirimizi ne kadar sevdiğimizi anlamamızı sağladı. Çok çok teşekkür ederiz hocam. Evliliğimize yeni bir bahar getirdiniz.

Default Avatar75
Kader

Değerli Aliye hocamın Mesleğini çok iyi yaptığını düşünüyorum. Memnunum kendisinden. Danışanlarına karşı ilgili biri. Başka psikiyatristler gibi güvensizlik yaratmıyor, güven veriyor. Seanslardaki zamanı çok iyi yönetiyor. Bir önceki seansta anlattığını unutmuyor. Kendi sıkıntısıymış gibi ilgileniyor. İhtiyacı olan herkese yönlendiriyorum kesin ve net bir şekilde.

Default Avatar75
Ş.İ.

1 ay önce el titremesi, sürekli ağlama, kalp sıkışması, nefes darlığı ve yüksek derecede endişe kaygı sıkıntısı yaşadım yıllar önce aynı sıkıntıları yaşamıştım ve ilaç kullanmama rağmen o kaygı hep vardı… hem seni seven insanlara hem kendine çok zarar verdiğin bir durum ve işin içinden çıkamıyorsun… bununla başedemediğim bir dönemde bir arkadaşımın tavsiyesiyle Aliye hanımla tanıştım..iyiki de gitmişim kendimi çok iyi hissediyorum daha da iyi olucam… şiddetle tavsiye ediyorum

Default Avatar75
M.V

10 yıllık evliyim, ve evliliğimin başından beri hep eşimin davranışları yüzünden hep sorun yaşadık. Çocuklarımızda ççok etkilendiler, sürekli kava etmemiz onları hep ağlatıyordu. Ama Aliye hocamızı bizlere bir arkadaşımız önerdi ve gittik. Kendisi ikimizle konuştu diğer görüşmelerde eşimin davranışlarının temel sebeplerinin çok ayrı şeyler olduğunu fark ettik. Şimdi evliliğimiz yoluna girdi yaklaşık üç aydır niye daha önce gitmeyip hayatı kendimize zindan etmişiz dedik çok çok teşekkür ederiz hocam tekrar aile olmamızı sağladınız

Default Avatar75
Filiz

Değerli Aliye hocam sizlere teşekkür ederek başlamak istiyorum.Çok fazla şüphe içinde kendisine gitmiştim aslına bakarsanız.Çünkü ilk kez psikologa gidecektim.Fakat hiç bir şey umduğum gibi değildi.Çok yanıldığımın farkına vardım.Daha çok şeyin değişeceğini biliyorum artık. Sanki kendine yardım eder gibi bir yaklaşım içinde olması gerçekten tarif edilemez.Bunu herkesin yaşamasını kesinlikle öneririm. Her ne kadar henüz yolun en başında olsam bile herşey adına çok minnettarım.

Avatar
j.

Eşimle boşanma noktasına gelmiş ve birbirimiz çok yıpratmış bir çifttik. Boşanma süreci için danışmanlık almak isterken sayın Aliye hanım sayesinde bakmadığımız noktaları farkederek ilişkimizi tekrar kazandık. kocaeli aile danışma merkezine ve bizlere sonsuz yardımı dokunan Aliye hanıma çok teşekkür ederiz.

Default Avatar75
F-H

Eşimin israri uzerine psikologa baslama karari aldik ve psikolog arastirmaya basladim ve Aliye Hanimi internet araciligi ile buldum. Acikcasi baslamadan once onyargiliydim ve psikologun bana yararli olacagini dusunmuyordum.Ama iyi ki de gelmisim. Kendisine takintilarim ve esim ile olan sıkıntılarım yuzunden basvurmustum. Baslarda cok tereddut ettim nereden baslamaliyim ne anlatmam gerekiyor diye. Ilk seansda bile kendisinin guler yuzlu olmasi ve sicakkanli olmasi beni cok rahatlatmisti. Kendisiyle kisa bir surede baya bir ilerleme kaydettik . Kendisine rahatlikla ulasabiliyor olmamda bana ayri bir guven sagladi. Çok teşekkür ederiz hocam

Default Avatar75
T.Ç

Son 1 yıldır panik atak krizleri yaşamaya başlamıştım. Önce işe gitmeye sonra evden dışarı çıkmaya bile korkar oldum biri yanımda olmadan evde kalamamaya başladım ve psikoloğa gitmeye karar verdim. Arayışlarım sonunda Aliye hocamla tanıştım.Sürecimiz devam ettikçe duygularımı onardım, olumlu düşünmeyi ve kendime doğru telkinleri vermeyi öğrendim.Seanslarda yaptığımız çalışmalar ve hocamın ödevlendirmeleri ile süreçe hep devam ettim. Şuan panik atak krizi olarak düşündüğüm o yoğun duygu karmaşasını yaşamıyorum. Korkularım artık yok. Güvende hissetmemi sağladınız Aliye hocam. İyi ki siz, İyi ki Kocaeli Aile Danışma Merkezi

Default Avatar75
gö.

Herkese çok teşekkür ediyorum 2 aya yakın bir süreçte beraberiz çalışan arkadas ve hocalarımız her biri ayrı incelik ve nezaket içindeler emeği geçen ve geçmeye devam eden herkese tekrar teşekkür ediyorum hic bir sekilde acaba iyi olur mu diye düsünmeyin kesinlikle ve kesinlikle herkese tavsiyem içiniz rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Özellikle bu süreçte bana destek olan sevgili Aliye hocamı kesinlikle herkese tavsiye ediyorum. Sizi dinleyen, anlayan çok güzel analiz eden bir yapısı var. Biz çift olarak başladık ve evliliğimiz bahar aylarına geri döndü. Sizleri çok seviyoruz hocam iyi ki varsınız.

Default Avatar75
O.R

Aliye Hanımın mesafesini koruyarak kurduğu samimiyet ilişkisi ve size sizi anladığını en guzel sekilde hissettirmesi gereken güven ilişkisini veriyor. Hiç kimsenin beni anlamadığını ve çıkmaz da oldugumu düşündüğüm bir dönemde kendisiyle yollarımız kesişti. Ben kendisinden çok memnun olarak seanslara devam ediyorum, ALiye Hanım’ı tereddütsüz tavsiye ederim.

Avatar
yüsra B.

kurumunuzdan ve değerli Aliye hocamdan almış olduğumuz çift danışmanlığı hizmeti aile içindeki problemleri çözmemizde çok yardımcı olmuştur. Merkezinize ve Aliye hocamıza gösterdikleri ilgi ve yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Default Avatar75
M.P

Eşim ve ben Aliye Kozoğlu hocamız ile tanışmış olduğumuz ve kendisinden danışmanlık aldığımız için çok şanslı hissediyoruz. Güler yüzü, olaylara bakış açısı ve yaşadığımız sorunları anlattığımızda bize içtenlikle yaklaşması, evliliğimizdeki sıkıntıları aşmamıza yardımcı oldu. Ayrıca Aliye Hocama bize ilişkimizde doğru iletişim kurabilmemizi kazandırdığı için teşekkür ederiz ..

Avatar
A.F

yeni evli olmamıza rağmen eşimle çok şiddetli kavgalar etmeye ve birbirimizi anlamamaya başladık.boşanmanın eşiğine gelmiştik ta ki Aliye hanımla karşılaşana kadar. bilgisi ve pozitif yönüyle bizlerde büyük bir farkındalık uyandırarak evliliğimizi kurtardı. Aliye hanım ve güleryüzlü profesyonel ekibiniz iyiki varsınız.

Default Avatar75
G.T

Kısa süre içerisinde aile büyüklerimi peş peşe kaybettim ve bu süre içerisinde depresyona girdim. Bir uzman yardımı almam gerektiğinin farkındaydım ve sosyal medya üzerinden kurumun bilgilerine ulaştım ve randevu aldım. Bu süre zarfında bana yardımcı olan Aliye Hanımın güler yüzü ile bana güven vermesi devamlılığım konusunda büyük önem taşıdı. Olaylara bakış açımı değiştirmek , olumsuz duygularımla yüzleşerek kabul etmemi sağladığı için çok teşekkür ediyorum, aynı zamanda kurum çalışanlarının güler yüzlü olmasından dolayı da teşekkür ediyorum.

Avatar
Mustafa ö.

Zamanın ne kadar güzel, ailenin ne kadar bir arada olabilir ev içinde ne kadar rahat olunabilir olacağını gösteren sevgili danışmanım Aliye hanıma teşekkür ederim. Yaklaşımı bilgisi ve deneyimi ile bir bütün kalmamızı sağladı. Tüm danışmanlarına eminim faydalı ve güzel günlere yol açacak değerli bilgilerinizi vereceksinizdir. Ailem adına Teşekkür ederiz.

Default Avatar75
yüsra-adem

2 aydır Aliye hocamla görüşüyoruz ve evliliğimizi en baştan inşa ediyoruz diyebiliriz. ilk zamanlara göre şimdi eşimle problemlerimizi yavaş yavaş halletmeye başladık. Bize evliliği gerçek anlamda ne olduğunu baştan anlamaya başladık diyebiliriz. Anladığını bize hissettiriyor. Eşimle daha iyi iletişim kurabiliyoruz daha iyi ilişkimiz var. Çok teşekkür ederiz sevgili hocam bize birbimiizi kazandırdınız

Default Avatar75
Derya F.

Öyle zor bir buçuk ay gecirdimki anlatamam bu zaman içerisinde beni desteğiyle bilgisiyle güler yüzüyle ayağa kaldıran Aliye hanıma teşekkür ederim iyki sizi tanıdım iyki varsınız şuan yüzüm ğülüyorsa sayenizde teşekkür ederim bedia hanım

Default Avatar75
Y.

Yaklaşık 2 aydır Aliye hocamla görüşmeye devam etmekteyim. Eşimle ilgili problemlerim vardı ve kendimi eşimin karşısında güçsüz hissediyordum. Güven konusunda problem yaşıyordum. Aliye hocamın sayesinde artık daha güçlüyüm ve daha da güçlü olacağım. Kendisine çok teşekkür ediyor. Destek almak isteyen herkese tavsiye ediyorum.

Call Now